Pc sogutma

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Pc fani kotu oldugundan galiba nedenini bilmiyorum ama suan bi pc parcasina degil verecek 30 5 liram bile yok. Bu yuzden pc yi kurubuz ile sogutbilecegimi dusunuyorum sizce ne kadar dogru bir fikir?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartı ve işlemci fanın iyi dönmüyorsa veya fan ızgaralarında pislik varsa, sıcak hava tahliyesi iyi değilse sen dışarıdan ne yaparsan yap fazla fayda etmeyecektir. Sadece bilgisayarın altındaki plastiği soğutursun buda fayda sağlamaz. İstersen 500 TL'lik profesyonel soğutucu al asla fayda etmeyecektir. Aksine fan hava giriş ızgarasını tıkayarak fanı boğarsın.

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartı ve işlemci fanın iyi dönmüyorsa veya fan ızgaralarında pislik varsa, sıcak hava tahliyesi iyi değilse sen dışarıdan ne yaparsan yap fazla fayda etmeyecektir. Sadece bilgisayarın altındaki plastiği soğutursun buda fayda sağlamaz. İstersen 500 TL'lik profesyonel soğutucu al asla fayda etmeyecektir. Aksine fan hava giriş ızgarasını tıkayarak fanı boğarsın.
Tavsiyen?

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aslinda surekli olarak temizliyorum ve de daha yeni baktim ici tertemiz

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hp pavillion dv6 evet baktim duzenli olarak kontrol ediyorum

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hp pavillion dv6 evet baktim duzenli olarak kontrol ediyorum
Sıcaklık değerlerini AIDA64 Extreme yazılımının algılayıcı bölümünden atar mısın ? Bakır levhanın işlemci ve ekran kartı çipine iyi temas ettiğine emin misin ? Cihaz yükteyken fanın dışarıya üflemesi eskisi gibi mi ona dikkat et. Hangi termal macunu nasıl sürdüğünede bağlı. Termal macunu çok ince süreceksin. Eğer her şey normalse güvendiğin bir teknik servise göster. Grafik işlemci AMD ise hemen gönder çip sıkıntısı yaşarsın.

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Pc nin altini aldigimdan bu yana hic acmadim yani termal macunu alindigi gunden beri ayni motorundaki tozlari elektrik supurgesi ile aliyorum fanin hareketlerinde bi tuhaflik yok ve de pc yi henuz kapattim ilk istedigini seyi suan gerceklestiremeyecegim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Pc nin altini aldigimdan bu yana hic acmadim yani termal macunu alindigi gunden beri ayni motorundaki tozlari elektrik supurgesi ile aliyorum fanin hareketlerinde bi tuhaflik yok ve de pc yi henuz kapattim ilk istedigini seyi suan gerceklestiremeyecegim.

Elektrik süpürgesiyle falan temizliyorsan o fan ızgarası kesin tozdan tıkanmıştır. Kompresörle temizlemen lazım.

Reaksiyon puanı
16,118
ilgili bölümün kapağını açıp elektrik süpürgesinin üfleme çıkışı varsa onunlada yapabilirsin balkonda yapma teras yada bahçede yap etrafta açık pencere, kapı olmasın çoğu insanlar gıcık kapıyor...

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlgili bolumu sahip oldugum el becerisi ve pc bilgisi ile acmam mumkun degil klavyeyi falan sokuyolar ve de supurgenin oyle bi ozelligi yok...

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
PC nin markası ile ilgili bilgileri yukarıda vermiştim

Reaksiyon puanı
16,118
hpnin asus'u taktir ettiğini gösterir artık asuslar da öyle açılıyor gıcık şekilde.

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Klavye tarafindan acmanin da pc acisindan saglikli olmadigini dusundugumden basit bir tamirciye veresum gelmiyor