Pc ile ilgili Bildiğiniz garip şeyler

Bu konuyu okuyanlar

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Öncelikle herkeze sa arkadaşlar telefonla yazdığım için biraz üşengeçlik olabilir bu konunun amacı bilgisayar ile ilgili bildiğiz garip şeyler olucak nasıl derseniz mesela hdd nasıl yazıyor veya sildidiğiniz dosyanın üstünümü karalıyor veya ram hızlı alıp verdiğini yani raskele erisim yeri olduğunu herkez biliyor ama bu normal SSD ye göre ne kadar hızlı yazıp okuyabiliyor böyle sorularınızı karşıladığımız biyer olarak açtım bu konuyu yani bilgisayar ile kafanızda hiç sorulmamış garip garip şeyleri sorup veya söylediğiniz yer olucak burası mesela benim en çok merak ettiğim şey aslında şaçma ama bir oyuna veya programa tıkladığımız anda kaç tane işlem yapılıyor yani ilk işlemci görüyor sonra hdd söylüyor o işlemciye atıyor işlemci ekran kartına fırlatıp veya HD grafik sayesinde ekranamı getiriyor ben bu sıralamayı merak ediyorum iyi bilen biri varsa atsın konuyu ben tutarım ? her neyse garip bilgilerini bekliyorum iyi forumlar

Saffet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayarın sanırım cinsiyeti vardı bir kodla bakıyorduk gerçekliğini bilmem ama aklıma bu geldi :D

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Bilgisayarın sanırım cinsiyeti vardı bir kodla bakıyorduk gerçekliğini bilmem ama aklıma bu geldi :D
Öyle birşey varsa efso olur kız çıkarsa sana hediye ederim çünkü ben aslanım diye seviyorum bilgisayarı bana baya dargındır ?

Rebelle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Senin yazdığın yazıları okuyarak gözümüzün kanamasını sağlayabiliriz :tearsofjoy: O nasıl bir Türkçedir arkadaş

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Telefonla yazıyorum ve işde çalışıyorum acele ile takip ediyorum konuları Türkçeye dikkat etmiyorum fazla bu yönden

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
01001 01 11 001001 01100011010 01 10 0111

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
mb.gif
picd.gif

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bilgisayarınızın bu özelliğini biliyor musunuz? Çok azımızın bildiği hatta bazılarımızın hiç bilmediği bu özellik aslında o kadar da işlevsel değil ama denemesi gerçekten çok eğlenceli. Deneyin ve görün...

Bilgisayarınızın konuştuğunu biliyor muydunuz? Hatta ona 'Seni Seviyoru' bile dedirtebilirsiniz.

1- Notepad'i açın

2- Aşağıdaki komutu kopyalayıp ve Notepad'e yapıştırın

CreateObject("SAPI.SpVoice" ).Speak"I love you."

3- Farklı kaydet ile konus_bakalim.vbs olarak masa üstüne kaydedin.

4- Daha sonra oluşturduğunuz dosyaya çift tıklayın.

'I love you' kısmına başka söylemesini istediğiniz sözleri de yazabilirsiniz. Bilgisayarınız, istediğiz kadar konuşsun, siz de dinleyin.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Daha çok yaz o okusun gibi birşey o ama iyi hiç yoktan iyidir