Özgün Windows Vista Home Basic'i Nereden Bulabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Üstüne basa basa özgün bir ISO dosyasını aradığımı belirteyim. 9 gün sonra Windows 7'yi sileceğim, deneme sürümü sona eriyor. Sevgilim olacak bal kabağı yüzünden Windows kullanmak zorunda kalıyorum. Bu sebeple sistemimde bir adet Windows bulunduruyorum. Normalde bilgisayarımda lisanslı (parasını vererek satın aldığım) Windows Vista Home Basic'im var ancak fabrika görüntüsü şeklinde olduğu için onu kullanıp yükleme yaparsam 250 GB'lık sabit diskimin tamamını biçimlendirecek.

Şimdi, ben bunu istemiyorum. Ayarları yapılmış mis gibi Arch ve Ubuntu'm, bir de özenle ayrılmış bölümlerim var. Sabit disk paramparça anlayacağınız. O yükleme yüzünden ayarlarımı ve verilerimi kaybetmek istemiyorum. Elimde Vista Home Basic lisansım var. MS'den çıkma en temizinden Vista Home Basic ISO'm da olsa tam güzel olacak.

Kesinlikle crack'li bir şey istemiyorum.

İnternette arama yaptığımda karşıma başka bir seçenek çıkmıyor. Çıldırıyorum tabi. :) Bir de torrent olmazsa sevineceğim, RapidShare de olmasın.

Çok şey istiyorum galiba. :D SP'si önemli değil. SP'siz olsun, bizim olsun. Sürücülerini ve o kısımları ben halledeceğim.

Bana sadece şu lazım: Temiz bir Vista Home Basic ISO'su.

Hatta abartıyorum, ISO da olmasın. Kurulum dosyaları olsun, ben onu da hallederim. :scared: (Artık o kadar düştük anlayacağınız.)

Bu arada sakın Windows üzerinde çalışan bir sevgili bulmayın kendinize. Hep Pardus kullansın ama sizin olsun. (Bak bakayım? O gelen taş mı? :D)

Ha bir de diz üstü bilgisayar alırken kurulum CD'si olmasına dikkat edin. Ben hiç umursamamıştım da.

Ekleme: İngilizce olması tercihimdir arkadaşlar.

Tscheslaw

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Jeaquares

Bana, bilgisayarım ile verilen Vista Home Basic x86 DVD OEM sürümünü istersen senin için upload edebilirim!!

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Mükemmel olur ya. :) Çok mutlu edersin beni.

---------- saat 16:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:57 eklenmişti ----------

İngilizce mi Türkçe mi ama?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Windows Vista Home Basic OEM Dvd x86 English, sürümünün torrentini buldum. utorrent'ten baktım link hala sağlam. İşine yarayacaksa yollayayım?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Torrent'ten ben de bulmuştum ama çok yavaştı. Sen yine de yolla, bakayım bir. :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bende 50'den yukarı çıkmıyor. Ya gece başlatacağım ya da tek bağlantı şeklinde bulacağım. :D

Tscheslaw

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Vista Home Basic'i niçin tercih ediyorsun? Daha iyisi varken (Windows 7) Vista Home Basic tercihini bilmek isterdim! Bari Vista düşünüyorsan Home Premium bulmaya çalış... Ama herşeye rağmen Windows 7...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Orjinal olsunda çamurdan olsun diyorsun. :clap:

Hayır öyle demiyorum. Onun yerine açık kaynak kodlu ve ücretsiz yazılımları tercih ediyorum. :)

Mecbur kaldığım için elimdeki lisansa uygun olan sürümü indiriyorum. Korsana kesinlikle karşıyım.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Windows 7 Pro VL yi kur telefon ile etkinleştir Jea o kadar konu açtık yararlan :D

Ayd

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hayır öyle demiyorum. Onun yerine açık kaynak kodlu ve ücretsiz yazılımları tercih ediyorum. :)

Mecbur kaldığım için elimdeki lisansa uygun olan sürümü indiriyorum. Korsana kesinlikle karşıyım.

Tebrikler.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Windows 7 Pro VL yi kur telefon ile etkinleştir Jea o kadar konu açtık yararlan :D

Biraz geç olacak ama; ALMİ, konuda üstüne basa basa özgün bir kopyasını istediğimi söylemiştim. Crack-vari yöntemleri değil. :)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Biraz geç olacak ama; ALMİ, konuda üstüne basa basa özgün bir kopyasını istediğimi söylemiştim. Crack-vari yöntemleri değil. :)

Crack değil zaten Merve'cim.Telefonla arıyoruz.Karşımızdaki sanal bayan söylüyor bize her şeyi :)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Merve Özgün müzik yapan tüm müzik marketlerde bulabilirsin :D
Çok şey istemişssin torrent yok rapid yok yokta yok :)
Laptop taki imaj diskini Dvd ye çevirmeyi denedinmi ? elinde ortalama 2 dvdin oluyor ancak hd de yer kaplamıyor..
bi karıştırayım dvd lerimi bir tane saf akılsız bir vista dvdm olacaktı içinde tüm sürümleri vardı :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Merve Özgün müzik yapan tüm müzik marketlerde bulabilirsin :D
Çok şey istemişssin torrent yok rapid yok yokta yok :)
Laptop taki imaj diskini Dvd ye çevirmeyi denedinmi ? elinde ortalama 2 dvdin oluyor ancak hd de yer kaplamıyor..
bi karıştırayım dvd lerimi bir tane saf akılsız bir vista dvdm olacaktı içinde tüm sürümleri vardı :)

Ya maalesef öyle bir şansım yok. :(

Yani en azından denemediğimi söyleyeyim ama bendeki fabrika görüntüsü çok acayip. Açıkçası kurcalamak da istemiyorum, vakit kaybı.

Aslında şu şansım var. Bizim okulda özgün Vista Business var teknoloji odasında. Oraya az emeğim geçmedi, alsam sorun olmayacak. :) Ama Business yani. :D Basit bir şey yeter bana, Home Basic gibi.

Elimde lisansım var ama kullanamıyorum ya. :(

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ya maalesef öyle bir şansım yok. :(

Yani en azından denemediğimi söyleyeyim ama bendeki fabrika görüntüsü çok acayip. Açıkçası kurcalamak da istemiyorum, vakit kaybı.

Aslında şu şansım var. Bizim okulda özgün Vista Business var teknoloji odasında. Oraya az emeğim geçmedi, alsam sorun olmayacak. :) Ama Business yani. :D Basit bir şey yeter bana, Home Basic gibi.

Elimde lisansım var ama kullanamıyorum ya. :(

Sen onu bunu beğenmezsen kullanamazsın zaten :D

Birde , Windows senin için ne önem taşıyor ki kullanıyorsun :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Birincisi her zaman için takip etmeyi önemserim.

İkincisi zottirik sevgilim Windows kullandığı için mecbur kalıyorum.