Oyunlarla İngilizce Geliştirmek

Starkbeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu konu hakkında biraz bilgi edinmek ve gerçekten ingilizcemi geliştirmek istiyorum.Gerçekten oyunlar - diziler vs. ingilizceyi geliştiriyor mu yoksa sadece kendimizi mi kandırıyoruz ? Bir de şu her oyun diyaloğunda sözlük açarak öğrenmek istemiyorum pek . Ne gibi yolları vardır bu işin , biraz bilgilenelim:clap:

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Gelişir gelişmesine de öncesinde bir seviyeye gelmiş, sözlüksüz kitap okuyabilir halde olman gerekir. Sadeleştirilmemiş İngilizce bir kitap okuyabiliyor musun? Okuyabiliyorsan önce İngilizce altyazılı (Türkçe değil) sonra altyazısız filmleri dizileri izlemeye başla. Farkında olmadan İngilizce'n öyle gelişecek ki sen de şaşacaksın...

Ama dediğim gibi önce İngilizce kitapları sözlüksüz okuyabiliyor olman lazım. Bunun için Kindle tavsiye ederim. Bir senede en aşağı 10 İngilizce kitap okumalısın.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Ders alarak 100 saatte edineceğin İngilizceyi oyun oynayarak 500 saatte edinemezsin.
Hiç mi katkısı yok dersen; dinleyerek, anlamaya çalışarak oynarsan elbette katkısı olur

Starkbeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kelime haznemin ingilizce bir kitap okuyacak kadar geniş olduğunu sanmıyorum ama şu siz oyun oynadıkça bilinçaltınızda farketmeseniz de gelişme oluyor muhabbetleri cidden işe yarıyor mu onu merak ediyordum

mskorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6-7 Yıl kadar sims, age of empires, empire earth vb. oyunun devamlılığını sağlayabilmek için ingilizce öğrenmeye zorlayan, öğrendiğin kelimeyi kafanda o anıyla canlandıran oyunlar oynadım. Şuan ingilizce kelime bilgim ortalamanın üstünde. Ama tabi ki tek başına oyun oynamak yeterli değil. Oyun oynamak sana ingilizce düşünme yetisini kazandırır.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Şu anki ingilizcemi oymadığım oyunlara borçluyum :D (profesyonel değil tabiki :) )

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Şöyle diyeyim, bir oyunu ilk önce tr altyazılı bitir sonra ing altyazılı tekrar dene. Konuşmalarda alt yazıyı takip et yazılanları türkçeye çevirmeye çalış.
Sadece oyun oynayarak değil tabiki, filmleri altyazılı izleyebilirsin basit ingilizce hikayeler okuyabilirsin. Yavaş yavaş geliştirirsin kendini.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bana kelime dağarcığı yönünden kesinlikle faydası oldu. Görevler kısmından anlamını bilmediğim kelimeleri sözlük ile sürekli çevirip anlamaya çalıştım. Biraz zaman geçince pek ihtiyacım kalmadı.

Şu an teknik bir kısımda çalışıyorum. O İngilizce ile alakası yok :)