Oyunlara Para Yatırmak

Oyunlara para yatırmak

• Saçmalık

Kullanılan: 4 16.7%
  • Zevk Meselesi

Kullanılan: 13 54.2%
  • Herkezin hayatına kimse karışamaz

Kullanılan: 7 29.2%

• Kullanılan toplam oy
    24

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Siz oyunlara para yatırmayı nasıl karşılıyorsunuz ? Saçmalık mı yoksa zevk meselesi mi

Şahsen oyunlara az çok para yatırmış biriyim ve hiçbir zaman bundan pişmanlık duymadım. Şu sıralar oyunun kendisine para yatırmaktan ziyade hesap alımı ile uğraşıyorum.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Oyunlara para vermek tabi ki saçmalık değil ancak oyunu oynayarak geçmen gereken bölümleri, seviyeleri para vererek geçince bir anlamı kalmıyor. Tabi yine de herkesin hayatına kimse karışamaz.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Sadece Runescape'e Membershiplik için aylık 8 dolar ödüyorum, onun dışında P2W olmadığı için başka bir ekstra ödemeye ihtiyaç duyulmuyor oyunda. P2W oyunlara el sürmüyorum, communityleri de berbat oluyor zaten.

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sadece Runescape'e Membershiplik için aylık 8 dolar ödüyorum, onun dışında P2W olmadığı için başka bir ekstra ödemeye ihtiyaç duyulmuyor oyunda. P2W oyunlara el sürmüyorum, communityleri de berbat oluyor zaten.

En iyisini yapıyorsun. P2W lere hiç karışmamak lazım. Hala 1 aylık harçlığı ile internet kafeye gidip wolfteam e nakit yükletenler var

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kesinlikle saçmalık diyebilirim fakat bunu derken aynı zamanda zevk meselesi de diyebilirim. Hayatımda yalnızca bir kere gerçekleştirdiğim ve pişman olduğum eylemdir.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yaklasik dokuz senedir steam'e üyeyim ve aldigim hicbir oyun icin pismanlik duymadim. Kimsenin hakkina girmeden, ilacla kürekle ugrasmadan pasalar gibi cogu oyunu oynadim.

Korsan oyunlara hicbir zaman yanasmadim. Oyun pahaliysa ucuzlamasini bekliyorum, eninde sonunda yari fiyata iniyor.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Korsan oyun hırsızlıktır. Almayabilirsin ama almayı saçmalık olarak tanımlayıp torrentten çekip çekip oynamak hırsızlık ve ikiyüzlülüktür, o kadar.

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sabahçılar için konuyu güncelleyelim

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Oyuna para vermek saçmalık değil lakin şöyle değil. Şimdi fifa 17 çıkacak ps4 için 260 TL den başlıyor store da. Ben buna bu parayı verirsem saçmalık. 1 ay içinde fiyatı 200 lere düşecek çünkü. Ben 1 ay bekler öyle alırım.

Şimdi senin demek istediğin oyun içi harcamalara para harcamaksa onuda şöyle izah edeyim. Maddi gücünün el verdiğince seni zorlamayacaksa ve seni hiçbir sıkıntıya sormayacak harcamalar yapmak ve bu harcadığın para karşılığında aldığın şeylerden de zevk alıyorsan tabiki saçma değil. Ama harcayacagi para seni sıkıntıya, zora sokacaksa tabiki para yatırılmaz.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Oyuna para vermek saçmalık değil lakin şöyle değil. Şimdi fifa 17 çıkacak ps4 için 260 TL den başlıyor store da. Ben buna bu parayı verirsem saçmalık. 1 ay içinde fiyatı 200 lere düşecek çünkü. Ben 1 ay bekler öyle alırım.

Şimdi senin demek istediğin oyun içi harcamalara para harcamaksa onuda şöyle izah edeyim. Maddi gücünün el verdiğince seni zorlamayacaksa ve seni hiçbir sıkıntıya sormayacak harcamalar yapmak ve bu harcadığın para karşılığında aldığın şeylerden de zevk alıyorsan tabiki saçma değil. Ama harcayacagi para seni sıkıntıya, zora sokacaksa tabiki para yatırılmaz.
Kesinlikle. İndirimli almak daha mantıklı

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
100 Tl yi geçen tüm oyunları almak istediğimde Summer Sales i bekliyorum. artan parayla daha fazla oyun alıyorum

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928
Zamanında silkroad oynadım bu oyuna belki 5 bine yakın para yatırmışımdır gold silk bot çar aldım sattım derken gitti 5 bin ha sorarsan pişmanmısın hayır gayetde güzel eğlendim bi daha olsa bi daha yatırırım :p

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Bende bir ara bütün harçlıklarımı wolfteama basıyordum. Minimum 2000tl olmuştur. En son oyunda ne olmuş olmamış bi 4tlmi ne yükledim. Sonra çıkıp sildim oyunu.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
İpin ucunu kaçırmadan harcanabilir mesela ben world of tank oynuyorum ayda yılda bir hesaba altın alıyorum oda zaten 7 tl butür ufak harcamalar da sıkıntı yok ama aynı oyunda bi tank paketine 260 tl verende var adamın parası var veriyor bana göre saçma bir harcama .

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Zevk meselesi diyebilirim ben eskiden oyuna hiç para vermezdim zaten vercek durumum olmazdı şuan steam kullanıyorum 10 aydır bu sürede baya parada harcadım fakat benim zevkim oyunlardan olduğu için buraya harcıyorum.Fakat pek durumun yoksa abartı miktarda harcamak bana göre saçma

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Oyunları para ile almak her zaman isterim ama şartlar dolayısıyla alamıyorum . Meslek sahibi olduğumda alacağım . Ama mesela bir online oyunda itemleri para ile almak biraz saçma geliyor . Bir kere sanalikadan gizlice 2 TL ye paket alayım dedim . Telefonum alınmıştı . Ama paket gelmemişti içim yanıyor hala :D

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
en efsane ve en sevdiğin oyunlara yatıılabilir yoksa hepsine yatırsan para dayanmaz.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
3 oyun oynuyoru. Minecraft, GTA5, Marvel contest of champions. Şu aralar minecarfttaki serverlara abandım biraz.

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Oyunları para ile almak her zaman isterim ama şartlar dolayısıyla alamıyorum . Meslek sahibi olduğumda alacağım . Ama mesela bir online oyunda itemleri para ile almak biraz saçma geliyor . Bir kere sanalikadan gizlice 2 TL ye paket alayım dedim . Telefonum alınmıştı . Ama paket gelmemişti içim yanıyor hala :D

sen biraz daha büyü bence o zaman özgürce alabilirsin :D

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ben ps4 kullanıcısıyım aldığım oyunlardan hiç pişman olmadım. Dijital almıyorum kutulu alıyorum. Hem param olmadığı zaman da satabiliyorum. Ve ilk çıktığında bir oyunu kesinlikle almam. Uncharted 4 ilk çıktığında 200 tl lerdeydi şuan sıfırını 100 tl ye bir şahıstan buldum en kötü 120-130 a bulunuyo :D

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Bir mesleğim olsun en iyi pcyi alacağım. Muhahahaha :D

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Vallaha söz konusu oyun oldumu ben çatı çutur yatırırım :D ama oyun içi harcama yapmam, hele kumar hiç yapmam.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bazen görüyorum da sırf kenarda dursun diye steam indirimlerinden sürekli oyun alan arkadaşlar var. Adam alıyor belki yüzüne bile bakmıyor. Ama 3-5 TL ona, 3-5 TL buna derken parayı çar çur ediyor haberi yok. Onun dışında mantıksız bir yönü yok.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bazen görüyorum da sırf kenarda dursun diye steam indirimlerinden sürekli oyun alan arkadaşlar var. Adam alıyor belki yüzüne bile bakmıyor. Ama 3-5 TL ona, 3-5 TL buna derken parayı çar çur ediyor haberi yok. Onun dışında mantıksız bir yönü yok.
O biraz enayiliğe kaçar sanki :) oynamıyacağım oyuna para vermem ben :);)

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Favorisi olduüum ve cidden gereken oyunlara yatırmak sorun değildir ama bunu oynayarakda yapabileceğimize rağmen para yatırmakta saçmalığa girer.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Parayla oyun almayı normal karşılıyorum.Oyuna para yatırmak yani oyun içindeki bir şeyi almak farklı bir şey mesela Cs de skin alırsın görseli değiştirirsin zevk meselesi,clash of clans (mobil) oyununda parayla taş elmas alırsın saçmalık.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Parayla oyun almayı normal karşılıyorum.Oyuna para yatırmak yani oyun içindeki bir şeyi almak farklı bir şey mesela Cs de skin alırsın görseli değiştirirsin zevk meselesi,clash of clans (mobil) oyununda parayla taş elmas alırsın saçmalık.
Hahaha yapmayın :) CS de skin almak ile COC'da parayla elmas almanın bir farkı yok.İkisi de saçmalık.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben yıllarca Silkroad Online'ye para yatırdım sonuç.0'a0 elde var:0:confused:

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Cs de skin alıp ranked kazanamıyorsunuz.Clash of clansda bir şeyi hızlı bitirerek xp kazanıyorsunuz vesaire vesaire böyle düşünüyorum.