oyun yapıp satmak caiz midir?

Bu konuyu okuyanlar

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
bazı yerlerde okuyorum diyor ki boş ve size faydası olmayacak işlerle uğraşılması caiz değildir diye geçiyor bu durumda oyunlar (oyunların da bize bir faydası olmayıp sadece zaman geçirmek için yapılan bir iş olduğu için) da bu konuya girdiği için oyun yapıp satmak caiz midir yoksa caiz değil midir?

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Bence saçma caiz değildir o zaman neden bu kadar çok oyun var

Reaksiyon puanı
646
bazı yerlerde okuyorum diyor ki boş ve size faydası olmayacak işlerle uğraşılması caiz değildir diye geçiyor bu durumda oyunlar (oyunların da bize bir faydası olmayıp sadece zaman geçirmek için yapılan bir iş olduğu için) da bu konuya girdiği için oyun yapıp satmak caiz midir yoksa caiz değil midir?
günah değildir eğer oyun kötü amaçlı değilse

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Sonuçta ortada bir emek var. İnsanlar beğenip satın alıyor ve sende emeğinin karşılığını almış oluyorsun. Caiz olduğunu düşünüyorum.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Bence saçma caiz değildir o zaman neden bu kadar çok oyun var
dikkat etmiyor olabilirler sonuçta türkiyede oyun sektörü gelişmiş değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonuçta ortada bir emek var. İnsanlar beğenip satın alıyor ve sende emeğinin karşılığını almış oluyorsun. Caiz olduğunu düşünüyorum.
emek olan herşey iyidir diye bir kural yok

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
dikkat etmiyor olabilirler sonuçta türkiyede oyun sektörü gelişmiş değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

emek olan herşey iyidir diye bir kural yok
Emek olan her şeyden bahsetmemişiz burada zaten. Oyundan bahsedilmiş. Günaha sürükleyici bir oyundan bahsetmiyorsak diğerlerinin caiz olduğunu düşünüyorum.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Bu şunun gibi bir şey Allah 7/24 saat kendine ibadet etmemizi istemiyorsa insanın sürekli çalışamayacağını, dinlenmek kafa dağıtmak isteyen bir varlık olduğunu yaratan zaten biliyor. Her şey vakti vaktine olmalı aşırısı zarar.

Son mesajlar