Oruç tutmaya çok erken mi başlıyoruz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
kazaya bırakıp kışın tutarlarsa sadece 2.5 saat tutacaklar bir de bu yönünden bakın :)
Amaç islamın hükümlerine göre hareket etmekse;
imkanı olan orucu tutar.
imkanı olmayan;
1-kaza yapabilir
2- sadaka verebilir (tutmadığı gün boyunca)
3-Kendine en yakın oruç tutabileceği aralıktaki yerel saate uyabilir.
Yani bunu hata gibi algılayacak ne var. Nereye baksam bu takvim. Sanki yanlışlık varmış gibi

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
evet kuranda anlatılan olayların tamamı arap yarımadasında geçer. tasviri yapılan çevresel koşullar hep o bölgeye aittir.

Hz. Zülkarneyn'mi o bölgede yaşadı, Hz Musa Hz Hızır( siz isme itiraz edebilirsiniz ama yolculuk kesin) ile yolculuğunu o bölgede yaşayıp o bölgedemi bitirdi? mesela ilk aklıma gelenler. Firavunlar sadeceye bu bölgedemi hüüm sürdü?.......

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elhamdulillah tuttugum oructan suphem yok. islam dini de butun ihtiyaclarimi karsiliyor ve her sorumun da tam cevabini veriyor. arap yarim adasinda yasamadigim halde muslumanca yasayabiliyorum.

ve seytan dahi bile bile gururuna yenik duserek isyan etmisse

varin bu cahillerin halini siz anlayin

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hz. Zülkarneyn'mi o bölgede yaşadı, Hz Musa Hz Hızır( siz isme itiraz edebilirsiniz ama yolculuk kesin) ile yolculuğunu o bölgede yaşayıp o bölgedemi bitirdi? mesela ilk aklıma gelenler. Firavunlar sadeceye bu bölgedemi hüüm sürdü?.......
evet siz hangi bölgede sanıyordunuz?

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bunu nasıl diyorsunuz ya. Kuranda anlatılan okadar olay,hayatlarından bahsedilen tüm peygamberler hep buradamı yaşadı yani?

Hocam "yazı" denen şey o zamanda vardı. Mesela sen Fatih Sultan Mehmet' i gözünle görmedin ama öyle bir kişinin yaşadığını biliyorsun "yazı"lar sayesinde. Ayrıca Kuran ayetlerine bakacak olursak bazı ayetlerin yanlış bilgiler doğrultusunda yazıldığını görüyoruz.

Örneğin Şu'ara Suresinin 28. Ayeti derki:
"Mûsâ, “O, doğunun da batının da ve ikisi arasındaki her şeyin de Rabbidir. Eğer düşünüyorsanız bu, böyledir” dedi."

Yuvarlak bir Dünyada "Doğu ve Batının arasındaki herşey" olamaz çünkü bulunduğunuz konum hem doğu hem batıdır. Bu ayet ancak düz bir Dünya için geçerli olabilir. Düz bir Dünyada doğu ve batı iki uçtur.

Hac Suresinin 65. Ayetinde "Göğü de kendi izni olmadıkça yer üzerine düşmekten korur" demektedir. İntifar suresinde kıyamet gününde yıldızların yerzüne düşeceği söylenmektedir.

Bu ayetlerden anlıyoruz ki Muhamed Güneş ve yıldızların Dünyanın tepesinde durduğunu ve yeryüzüne Allah' ın hikmeti sayesinde düşmediklerini sanıyor. Fakat bugün biliyoruz ki Güneş bir merkezdir ve Dünya onun etrafında dönmektedir. Güneş, Dünyanın üstünde değildir ve düşmesi söz konusu değildir.

Bunlar Kuran' ın Muhammed tarafından yazıldığının en açık kanıtları. Yoksa Allah, Dünya ve Güneşin konumunu bilmiyor mu?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
[MENTION=187384]promidal[/MENTION] mucizelere inanır mısın? Miraç da bir mucize değil mi?

“O ufkun en yukarısında idi. Sonra indi ve yaklaştı. Nihayet kendisine iki yay kadar, hatta daha da yakın oldu. Sonra da vahyolunacak şeyi Allah kuluna vahyetti. O’nun gördüğünü kalbi yalanlamadı. Şimdi O’nun gördüğü hakkında onunla mücadele mi edeceksiniz? And olsun ki onu bir kere daha hakiki suretinde gördü. Sidre-i Müntehâ’da gördü. Ki, onun yanında Me'vâ Cenneti vardır. O zaman Sidre'yi Allah'ın nuru kaplamıştı. Gözü ne şaştı, ne de başka bir şeye baktı. And olsun ki Rabbinin âyetlerinden en büyüklerini gördü.”(Necm, 53/7-18.)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@promidal mucizelere inanır mısın? Miraç da bir mucize değil mi?

“O ufkun en yukarısında idi. Sonra indi ve yaklaştı. Nihayet kendisine iki yay kadar, hatta daha da yakın oldu. Sonra da vahyolunacak şeyi Allah kuluna vahyetti. O’nun gördüğünü kalbi yalanlamadı. Şimdi O’nun gördüğü hakkında onunla mücadele mi edeceksiniz? And olsun ki onu bir kere daha hakiki suretinde gördü. Sidre-i Müntehâ’da gördü. Ki, onun yanında Me'vâ Cenneti vardır. O zaman Sidre'yi Allah'ın nuru kaplamıştı. Gözü ne şaştı, ne de başka bir şeye baktı. And olsun ki Rabbinin âyetlerinden en büyüklerini gördü.”(Necm, 53/7-18.)
bu surede cebrailin gökten inip vahiy getirişi anlatılıyor, bunu nasıl miraç efsanesine bağladın anlamadım.
53-NECM:
1 - İnmekte olan yıldıza andolsun ki,
2 - Arkadaşınız (Muhammed) sapmadı, azmadı.
3 - O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz.
4 - O(nun konuşması kendisine ) vahyedilenden başkası değildir.
5 - Onu, müthiş kuvvetleri olan biri öğretti
6 - (Ki o) akıl ve görüşünde kuvvetli (bir melek)dir. Hemen (gerçek meleklik şekliyle) doğruldu.
7 - O, en yüksek ufukta idi.
8 - Sonra (Cebrail ona) yaklaştı ve (aşağıya doğru) sarktı.
9 - Onunla arasındaki mesafe, iki yay kadar, yahut daha az kaldı.
10 - (Allah), kuluna verdiği vahyi verdi.
11 - Onun gördüğünü kalb(i) yalanlamadı.
12 - Onun gördükleri hakkında şimdi kendisi ile tartışacak mısınız.
13 - Andolsun onu bir kez daha görmüştü.
14 - Sidretü'l- Müntehâ'nın yanında.
15 - Ki Cennetü'l- Me'vâ onun yanındadır.
16 - Sidre'yi kaplayan kaplıyordu.
17 - (Peygamberin) gözü şaşmadı ve sınırı aşmadı.
18 - Andolsun ki o, Rabbinin âyetlerinden en büyüğünü gördü.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen önce kuranı şöyle ayet ayet bir oku ondan sonra buradan salla arkadaşım. Kar yağışından bahsetmiyor diyorsunda aşağıdaki ayetler neyden bahsediyor söyleyiver bir zahmet.

"Allah, rüzgarları gönderir, böylece bir bulut kaldırır da onu nasıl dilerse gökte yayıp-dağıtır ve onu parça parça kılar; nihayet onun arasından yağmurun akıp çıktığını görürsün. Sonunda Kendi kullarından dilediğine verince, hemen sevince kapılıverirler." (Rum Suresi, 48)

"Görmedin mi ki, Allah bulutları sürmekte, sonra aralarını birleştirmekte, sonra da onları üst üste yığmaktadır; böylece, yağmurun bunların arasından akıp-çıktığını görürsün. Gökten içinde dolu bulunan dağlar (gibi bulutlar) indiriverir, onu dilediğine isabet ettirir de, dilediğinden onu çevirir; şimşeğinin parıltısı neredeyse gözleri kamaştırıp götürüverecektir." (Nur Suresi, 43)

Sen şimdi kar dedin ya "KAR"ın hammaddesinin su olduğunu hatırlataraktan devam ediyorum.

"Biz gökten tertemiz bir su indirmekteyiz. Onunla ölü bir beldeyi (toprağı) canlandırmak ve yarattığımız hayvanlardan ve insanlardan birçoğunu onunla sulamak için." (Furkan Suresi, 48-49)

"Ve gökten mübarek (bereket ve rahmet yüklü) su indirdik; böylece onunla bahçeler ve biçilecek taneler bitirdik." (Kaf Suresi, 9)

Sen daha kuranı okumadan nerelerede nelerin yazdığını bilmeden atıp tutuyorsun. Şimdi sana sorduğun sorularla ilgili cevap vermeye kalksak mutlaka ardından başka sorularda bulacaksın ama kısaca kuranın şu mucizesini de yazıp bitireceğim. Geri kalanı içinde seni okuyup öğrenmeye davet ediyorum.

Dünya var olduğunda gezegenimizde "DEMİR" elementi yoktu. Demirin daha sonra dünyaya diğer yıldızlardan geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Şimdi zamanımızdan 14 asır evvelki insanların bilim düzeyi ile şimdiki bilim düzeyini karşılaştırarak aşağıdaki ayeti bir düşünmeni istiyorum.

"Andolsun ki resûllerimizi beyyinelerle (açık delillerle, ispat vasıtaları ile) gönderdik. Ve onlar ile beraber kitabı ve mizanı indirdik ki insanlar arasında adaletle hükmetsinler diye. Ve içinde kuvvetli sertlik bulunan demiri indirdik. Ve onda insanlar için pekçok menfaatler (faydalar) vardır. Ve (bu), gaybda (görmeden) kendisine ve resûllerine yardım edecek olan kimseleri, Allah'ın bilmesi (belli etmesi) içindir. Muhakkak ki Allah; Kavî'dir (güçlüdür, kuvvetlidir), Azîz'dir." (Hadid 25.)
iyide bu ayetlerin hiçbirisinde kar yağmasından söz etmiyor ki ben mi göremedim yoksa sen mi yazmayı unuttun acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saçma bir tartışma diyanete uymak lazım, tüm sorumluluk onlarda. bizim için ise sorun değil, Allah rızası için deil 1 saat fazla 1 gün fazla tutarım. Önemli olan niyet diye düşünüyorum, Allah ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
@promidal mucizelere inanır mısın? Miraç da bir mucize değil mi?

Bunların derdi Hocam Namaz,oruç değil İslam olmadı Ehli sünnet itikadı. Biz nedesek boş. Ama kıvransın dursunlar istedikleri kadar bu ülkede tohumları yeşermedi,yeşeremeyecek inşallah.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Efsane mi. Vay be. Çekiliyorum ben aradan.

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=154206]efka_vasi[/MENTION] Kar ve Yağmur aynı şey değildir. Arap Yarımadasında yağmur tabii yağar. O yüzden Kuran da yağmurla ilgili ayetler bulunur. Ama coğrafi konumu sonucu kar hiç yağmadığından Muhammed hayatında hiç kar görmemiş ve dolayısıyla yazamamıştır.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hac Suresinin 65. Ayetinde "Göğü de kendi izni olmadıkça yer üzerine düşmekten korur" demektedir. İntifar suresinde kıyamet gününde yıldızların yerzüne düşeceği söylenmektedir.

Bu ayetlerden anlıyoruz ki Muhamed Güneş ve yıldızların Dünyanın tepesinde durduğunu ve yeryüzüne Allah' ın hikmeti sayesinde düşmediklerini sanıyor.

(Sadece İslam döneminde) Bin yıldan fazladır aynı konular tartışılır durulur ve ateistlerin önemli bir kısmı çok afedersiniz "kıt" bir düşünceyle, kendilerinin bugün yeni bir fikir bulduklarını zannedip dururlar. Şöyle ki; onların yeni zannettikleri bu düşünceler de bin yıldır var ve onlar peygamberi de görüp ona da benzer sorular soruyorlardı. :)

Bu forumda da aynı muhabbetler yıllardır dönüyor, gerçekten, bu "kıt" bir düşünce olmasa, en azından yüzlerce yıldır yazılıp çizilen, konuşulmuş, tartışılmış yazılmış olan şeyleri sanki yeni keşfetmiş gibi "hehehe açık buldum hadi cevap verin" şeklinde hep aynı şekilde ortaya atanlar, kendileriyle efendi gibi konuşulup da çark edince genelde hakaret yolunu tercih etmeye başlayanlardan bir ders alırlar. Sırf bu hakaretlerin rahatlığı için yeni yeni siteler açarlar sürekli.

Bu konuları sayfalarca yazıştığımız için iddialarına değinmeyeceğim, zira geçmiş tartışmaları ve bilimi sahiplenen müslümanları görmenin zoruna gittiği için hakaretle savuşturmaya çalışan onlarca diğer ateisti bu forumda okuyabilirsin. Ben "kolay" anlayabileceğin için sadece alıntı yaptığım kısımdaki bilimden uzak mesajını sanki bilimsel gibi anlatmaya çalışmana değineceğim. (Zaten o kıt düşünce bilimi de anlamadığı halde onu da salt kendi tekelinde zanneder; çünkü o kıt düşünce yüzlerce yıldır onu "dinin bilime düşman olduğu" zannıyla yetiştirmiştir, o da bunu yutmuştur.)

Bilim dünyası her ne kadar tartışmalı da olsa evrenin big bang yani büyük patlama ile oluştuğunu söyler; böylece evren sürekli olarak bu patlamanın etkisiyle genişlemektedir (Zariyat / 47). (Yani entropi <düzensizlik> sürekli olarak artmaktadır.) Zamanla maddenin çekim kanununa göre evren çok fazla genişlediğinde gök cisimleri birbirleri etki alanından çıkıp en çok kabul gören teoriye göre çok hızlı bir büzüşmeye başlayacaktır. Yani big bang olayının tersi yaşanacaktır. Bu da aynı dalga geçtiğin ayetlerde anlatıldığı gibi, göğün yerin üzerine kapanması anlamına gelir.

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
(Sadece İslam döneminde) Bin yıldan fazladır aynı konular tartışılır durulur ve ateistlerin önemli bir kısmı çok afedersiniz "kıt" bir düşünceyle, kendilerinin bugün yeni bir fikir bulduklarını zannedip dururlar. Şöyle ki; onların yeni zannettikleri bu düşünceler de bin yıldır var ve onlar peygamberi de görüp ona da benzer sorular soruyorlardı. :)

Bu forumda da aynı muhabbetler yıllardır dönüyor, gerçekten, bu "kıt" bir düşünce olmasa, en azından yüzlerce yıldır yazılıp çizilen, konuşulmuş, tartışılmış yazılmış olan şeyleri sanki yeni keşfetmiş gibi "hehehe açık buldum hadi cevap verin" şeklinde hep aynı şekilde ortaya atanlar, kendileriyle efendi gibi konuşulup da çark edince genelde hakaret yolunu tercih etmeye başlayanlardan bir ders alırlar. Sırf bu hakaretlerin rahatlığı için yeni yeni siteler açarlar sürekli.

Bu konuları sayfalarca yazıştığımız için iddialarına değinmeyeceğim, zira geçmiş tartışmaları ve bilimi sahiplenen müslümanları görmenin zoruna gittiği için hakaretle savuşturmaya çalışan onlarca diğer ateisti bu forumda okuyabilirsin. Ben "kolay" anlayabileceğin için sadece alıntı yaptığım kısımdaki bilimden uzak mesajını sanki bilimsel gibi anlatmaya çalışmana değineceğim. (Zaten o kıt düşünce bilimi de anlamadığı halde onu da salt kendi tekelinde zanneder; çünkü o kıt düşünce yüzlerce yıldır onu "dinin bilime düşman olduğu" zannıyla yetiştirmiştir, o da bunu yutmuştur.)

Bilim dünyası her ne kadar tartışmalı da olsa evrenin big bang yani büyük patlama ile oluştuğunu söyler; böylece evren sürekli olarak bu patlamanın etkisiyle genişlemektedir (Zariyat / 47). (Yani entropi <düzensizlik> sürekli olarak artmaktadır.) Zamanla maddenin çekim kanununa göre evren çok fazla genişlediğinde gök cisimleri birbirleri etki alanından çıkıp en çok kabul gören teoriye göre çok hızlı bir büzüşmeye başlayacaktır. Yani big bang olayının tersi yaşanacaktır. Bu da aynı dalga geçtiğin ayetlerde anlatıldığı gibi, göğün yerin üzerine kapanması anlamına gelir.

Yine beklediğim cevabı verdiniz. "Şimdi bilim adamları Big Bang i buldular ama bunlar zaten Kuran da yazıyordu." Hep aynı cevap. Bunu her duyduğumda büyük üstadın sözleri gelir aklıma.

[video=youtube_share;8tyDy9BZAi4]http://youtu.be/8tyDy9BZAi4[/video]

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
[MENTION=187384]promidal[/MENTION] Peygamber efendimiz aleyhisselam miracını Mekkelilere anlatırken bütün Mekkeliler tereddüte düştüler. Ama bi kişi gelip dediki oda Hazreti Ebu Bekir r.a hazretleri miracın mübarek olsun ya resulullah..

İşte sende bunu diyemeyenlerden ve kaybedenlerdensin.. Kusura bakma yani yazdıkların baştan sona deli saçması.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=354362]kingofsword[/MENTION] dostum bence artık bir şeyler anlatmayı bırak, gerçekleri kabullenmek, sorgulamak, korkmamak biraz sıkar. Sen ne kadar anlatırsan anlat sana yine aynı cevaplarla gelecekler, hiç kanıtları olmadığı halde körü körüne savunmaya devam edecekler.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
İspattan kastınız nedir? Neyin ispatı yapılacak anlamadım.
"Onlari gayba iman ederler" sözünü nasıl ispatlarsınız açıklarmısınız. Din-İman herşeyden önce inanmakla ilgilidir. İspatla değil. Bu nedenle dogmatiktir.
Bazı şeyleri bilimlede açıklanabilir ama esasta dogmatiktir. Biri çıkar ben Peygamberimder. Bilimsel olarak nasıl ispat edersiniz? Sadece inanır ve iman edersiniz.

Madem ispatı yok neden diğer dinlere iman edenler cehennemde ebedi kalmayı hakediyor? Sormazlar mı "Ya Rabbi! Sen bize kitap gönderdin fakat ispatını yollamadın, nasıl olur bundan dolayı bize azap edersin?

Kur'an bir çok ayette "beyyinelerle (delillerle, kanıtlarla) resullerin gönderildiğini ve kitap ile de desteklendiğini belirtir. Yani hem beyyine (ispatlayıcı deliller), hemde kitap ile gönderilmiştir.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yine beklediğim cevabı verdiniz. "Şimdi bilim adamları Big Bang i buldular ama bunlar zaten Kuran da yazıyordu." Hep aynı cevap. Bunu her duyduğumda büyük üstadın sözleri gelir aklima

Zannedersem beklediğimden daha fazla otomatiğe bağlamışsınız, bilim adına korkunç bir bilimdışılık. Zira iddia ettiğiniz şekilde cevap verdiğimi görmüyorum.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Amaç Miraç değil arkadaşlar..
Hala anlamadınız mı ? :)

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu adama yazacaktim ama vazgectim. goruyorum ki okudukca kufru artmis, seytanlasmis.
ateistcik. sen muslumanlari ilgilendiren bi konuda ahkam kesmeyi birak. bizim zekamiz aklimiz bize kafi. sen ilahlastirdigin kendi benligine tapinmaya devam et. curudugunde de tapinmaya devam et. sonu kabul eden aklinla sana bu dunyada gecici mutluuklar dilerim. obur dunya senin icin olmadigi icin simdi yok ol..

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Klasik bir pozitivist daha.... Saygısızca konuşan adam saygıyla cevap vermek insanın emeğinin zayi olması gibi bişey olur... Ne zaman alayı bırakır ayakları yere basar o zaman cevabımız vardır...

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bu adama yazacaktim ama vazgectim. goruyorum ki okudukca kufru artmis, seytanlasmis.
ateistcik. sen muslumanlari ilgilendiren bi konuda ahkam kesmeyi birak. bizim zekamiz aklimiz bize kafi. sen ilahlastirdigin kendi benligine tapinmaya devam et. curudugunde de tapinmaya devam et. sonu kabul eden aklinla sana bu dunyada gecici mutluuklar dilerim. obur dunya senin icin olmadigi icin simdi yok ol..

Millete aptal diyen adamın videosunu akıllılar paylaşmı:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gençler geçin boş yere tartışmayı. bunun ucu da yok sonuda yok.
yaratıcı akıllı olmamazı istiyor.

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnançları biraz olsun sorgulanınca nasıl da ahkam kesmeye başladılar. Cevap vermek yerine "Benim inancım seni ilgilendirmez", "Ben böyle mutluyum", "Öbür dünyada çekecekler kulaklarını" demeye başladılar. Bu da bildiğimiz "İnanmıyorsan saygı duy" muhabbetine gidiyor :) İnancınızın sorgulanmasını istemiyorsunuz çünkü sorgulandığı zaman cevap veremiyorsunuz. Daha kendiniz okumuyorsunuz ki kitabınızı. Sonra birileri çıkıp "Fazla oruç tutuyoruz", "Teravih namazı diye bir şey yoktur" dediğinde ortalık karışıyor :) Belki okusanız göreceksiniz çelişkileri "Bunu Allah yazmış olamaz" diyeceksiniz. Hatta biraz düşünseniz "Zinayı yasaklayıp ağır cezalar veren bir Tanrı 6 yaşındaki bir kızla evlenip 9 yaşında o kızla gerdeğe giren bir adamı neden peygamber yapmış?" diyeceksiniz ama yok. Vardır gökteki sihirli adamın bir bildiği. Sorgulanmaz.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İnançları biraz olsun sorgulanınca nasıl da ahkam kesmeye başladılar. Cevap vermek yerine "Benim inancım seni ilgilendirmez", "Ben böyle mutluyum", "Öbür dünyada çekecekler kulaklarını" demeye başladılar. Bu da bildiğimiz "İnanmıyorsan saygı duy" muhabbetine gidiyor :) İnancınızın sorgulanmasını istemiyorsunuz çünkü sorgulandığı zaman cevap veremiyorsunuz. Daha kendiniz okumuyorsunuz ki kitabınızı. Sonra birileri çıkıp "Fazla oruç tutuyoruz", "Teravih namazı diye bir şey yoktur" dediğinde ortalık karışıyor :) Belki okusanız göreceksiniz çelişkileri "Bunu Allah yazmış olamaz" diyeceksiniz. Hatta biraz düşünseniz "Zinayı yasaklayıp ağır cezalar veren bir Tanrı 6 yaşındaki bir kızla evlenip 9 yaşında o kızla gerdeğe giren bir adamı neden peygamber yapmış?" diyeceksiniz ama yok. Vardır gökteki sihirli adamın bir bildiği. Sorgulanmaz.

Sen nasıl inanmamakta özgürsen bizde inanmakta özgürüz. Sizin dininiz size benim dinim banadır. Önce bir iman edip islama geçinki teravihi konuşalım. Çıkmışınız birde İslam peygamberine dil uzatacak kadar edepsizleşmişsiniz. Önce insanların dinine saygı gösterin sonra saygı bekleyin.
Şimdi biz bir şey dedikmi hani kanıt ispat 1500 sene olmuş diyor geçiyorsunuz sormazlarmı o zaman nerde sizin ispatınız. 1500 sene öncesini gözünüzle gördünüzdemi konuşuyorsunuz?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
935817_678757885474886_1068950673_n.jpg

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yahu arkadaş, islam temel olarak kötü bir şey mi emrediyor ki, çürütülmeye çalışılıyor anlamadım gitti. İslam temelinde insanlık için bütün kötü davranışları yasaklamış. İyi davranışları teşvik etmiş. Bunun insanlığa ne gibi bir zararı var da orasından burasından tutup çürütmeye çalışıyorlar? Ellerine ne geçiyor?
Eğer böylr bir din uydurma ise bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Namaza spor, oruca diyet deriz, kar sayarız.
Peki ya uydurma değilse, o zaman ne olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...