Opera Mobile 10.1 Beta Android Sistemlere Geldi

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfx

Doçent
Katılım
13 Ağustos 2009
Mesajlar
860
Reaksiyon puanı
18
Puanları
18
Android sürümü bugün yayınlanan Opera Mobile'ın bazı özellikleri şöyle.

Çoklu Dokunmatik ile Yakınlaştırma:

Bu özellik ile web sayfalarında bir noktayı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için iki parmağınızda o noktayı tutup parmaklarınızın arasını açıyor veya kapatıyorsunuz.

Konum Bilgisi Gönderme:

Web tarayıcınız ile internette gezerken internet sayfalarının konumunuzu bilmenizi isteyebilirsiniz. Bu sayede size en yakın hastane, kafe, eczane gibi mekanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İndirme Yöneticisi:

İnternet üzerinden dosya indirme seçeneği sunan bu özellik sayesinde isterseniz dosyalarınızı arkaplanda indirebilir, isterseniz duraklatıp daha sonra kaldığı yerden indirmeye devam edebilirsiniz.

Hızlı Erişim:

Masaüstü tarayıcılarda popüler olan bu özellik Opera Mobile ile artık cebinizde. Önceden belirlediğiniz 9 web sitesini hızlı erişime ekleyebilir ve önizlemelerini görebilirsiniz.

Sekmeli Gezinme:

Artık tüm web tarayıcıları sayfalar yerine sekmeleri kullanıyor. Böylelikle hem gezinme kolaylaşıyor hem de bellek tüketimi azalıyor. Opera Mobile web tarayıcısı da da aynı şekilde sekmeler ile gezinme seçeneğine sahip.

Şifre Yöneticisi:

Kullanıcıları gezindikleri sitelere sürekli kullanıcı adı/şifre girmelerine gerek bırakmayan bu özellik bir siteye ilk kez kullanıcı adı ve şifreniizi girdiğinizde size bunun kayıt edilip edilmeyeceğini soruyor. Kayıt ettiğiniz kullanıcı adı ve şifre, aynı siteye daha sonraki girişlerinizde kolaylıkla oturum açmanızı sağlıyor.

Bilgisayara indirip daha sonra cep telefonuna veya PDA'ya aktarmak için:

http://www.opera.com/mobile/download/versions/

Doğruda cihaza indirmek için:
http://m.opera.com/

Kaynak: http://www.ahmetsoyarslan.com/sonhaberler/Opera-Mobile-101-Beta-Android-Icin-Hazir-Indirin_y140.html
 
Üst