Opera 11 Çok Yakında Hazır

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Opera 11 Çok Yakında Hazır

opera11release_640.png

Opera 11 final sürümü anlaşılan o ki 24 Aralık’da yayınlanıyor…

Son zamanlardaki hızlı çalışmalar da göstermekteydi ki yakın bir zamanda Opera Desktop ekibi çalışmalarını bitirecek ve bizleri yeni Opera ile buluşturacaktı. Ve beklenen açıklama dün itibariyle geldi… Opera 11, 24 Aralık’ta bizlerle…

Opera 11 beta derlemeleri boyunca tanıştığımız yeni birçok özelliğinin yanısıra final sürümünde de yeni ek özelliklerle de tanışabileceğimiz konusunda bazı söylentiler de bulunmakta. İçeriği ve gerçekliği ile ilgili net bir bilgi henüz elimize geçmemiş olmasına rağmen yeni bir şeylerin gelebileceği fikri hiç de uzak gelmiyor bizlere.

24 Aralık Sürprizi Beklenenden Farklı Olacak Gibi

24 Aralık tarihinde Opera’severlerin beklediği sürpriz beklentilerimizin dışında gelişecek gibi görünüyor…

Daha evvel sizlere 24 Aralık Christmas sürprizi ilşe ilgili bir şeyler söylemiştik. Fakat o günkü duyumların aksine (bu günkü duyumlara bakıldığında) o tarihteki sürprizin final sürümü ile ilgili değil de biraz daha farklı bir yönde olduğu anlaşılmaktadır. Şimdilik kısaca böyle söyleyelim ki en azından o tarihte final sürümü neden gelmedi diye başkalarına sormayalım değil mi

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Opera uzun süredir kullanıyorum..

Bir kaç kez fölrt ettik kendine aşık etti beni:)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bizde aşığıyız :wub:

Eklentileriyle daha bir güzel 24 Aralık' ta ortalık karışacak :D

Reaksiyon puanı
188
Chrome'a öylesine alıştım ki diğer tüm tarayıcılar yavaş geliyo. Opera 10 saatte açılamıyor. Şu açılışı biraz hızlandırsalar çok güzel olacak...

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
hız olarak chrome yaklaşamıyorlar diyebilirim. aynı sayfaları aynı anda deniyorum tarayıcılarda fakat opera yükleme yaparken zorlanıyor. mesela en basitinden diyeyim ki farmville (basit kaçabilir) açarken kasılıyor ve açmıyor öyle kalıyor. belki bendedir diyeceğim sorun ama ie ve chrome da bi sorun olmuyor.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
eklenti desteği gereksiz oldu bence. zaten operada istediğimiz her özellik var. operadan daha çok html5, css3 ve javascript motoru hakkında çalışmalar bekliyoruz.

Jagler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede Opera digerlerinden farkli. Uzun zamandir sadece opera kullaniyorum. Özellikle mouse gestures davasi dahil olmasi çok güzel.

Sadece bazi "standart" disi sitelerde IE kullanmak zorunda kaliyorum maalesef ama çok sükür onlarinda sayisi gitgide azaliyor gibi.

:thumbup::thumbup:

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
operada flash problemi var. düzeltmeleri gerek.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Firefox 4 çıksında görün o zaman şenliği.:)

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Firefox 4 çıksında görün o zaman şenliği.:)

yıllarca firefox kullanan birisi olarak şunu söyleyim; chrome' la tanıştıktan sonra firefox kullanasım gelmiyo artık. firefox beta deneyeyim dedim ama onda da bir tat bulamadım. sayfaları geç açma, açılırken geç açılma sorunları hala devam ediyor. 7-8 sekme açınca acayip yavaşlıyo, kasıyo. chrome' un yükselişi karşısında firefox' un fazla tutunabileceğini sanmıyorum.

bobina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kavrak hll sana chrome da ben 3 tab açıyorum daha doğrusu acamıyorum 15-20 sn donuyor tarayıcı
net 8mbit
sistem orta quad sistem
firefox ta 10tane tab açıyorum hiç kasmıyor makina

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
chrome 3 sekmede kitleniyomu? makinanda bi problem var. bende 20 sekmeden asagi olmaz ve hic donma görmedim.. firefoxu yıllardır kullanıyorum SDN'de takıldığı için ellemiyorum bikac haftadir. Ayrica fifefox4'ten pek umutlu degilim görüntüsü dısında bi fark göremedim ne kadar sevsemde. ayrıca görüntüsü demisken bi pek bi yenilik diyemem cünkü aero vs zaten coktandır chrome ve operada var ne yazıkki görüntüde de mozilla geride kaldı atı alan bolu'da mola verdi.....

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kavrak hll sana chrome da ben 3 tab açıyorum daha doğrusu acamıyorum 15-20 sn donuyor tarayıcı
net 8mbit
sistem orta quad sistem
firefox ta 10tane tab açıyorum hiç kasmıyor makina

dostum senin kadar bende fireoxu seven birisiyim ama ne yapalım kendini yenilemeyi beceremedi. chrome 3 sekmede kilitleniyo sa senin pc de bir sorun var demektir. chrome' un beğenmediğim tarafı eklentileri firefox kadar yaygın ve işlevsel değil. bunun haricinde chrome her yönüyle mükemmel bir tarayıcı. tabi isteyen istediği tarayıcıyı kullanır. bu konuda fanatikliğin bir manası yok.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
denedim gerçekten hızlı baya

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yıllarca firefox kullanan birisi olarak şunu söyleyim; chrome' la tanıştıktan sonra firefox kullanasım gelmiyo artık. firefox beta deneyeyim dedim ama onda da bir tat bulamadım. sayfaları geç açma, açılırken geç açılma sorunları hala devam ediyor. 7-8 sekme açınca acayip yavaşlıyo, kasıyo. chrome' un yükselişi karşısında firefox' un fazla tutunabileceğini sanmıyorum.
Aynen. Çıktığından beri Firefox kullanan birisi olarak, Chrome çıktıktan sonra da bi daha başka tarayıcıyı kullanmadım, yani çoğunu denedim fakat Chrome süper.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Bekliyoruz, teması ve stabil oluşu hoşuma gitmişti.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
nice tararyıcılar kullandım firefox gibi stabil olanını görmedim :)

bobina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapanmayan tarayıcı xd 2-3 tab acıyorum işim bitiyor tarayıcıyı kapatıyorum ve oyuna giriyorum .
oyundan çıkıyorum operayı acıyorum opera çalışıyor uyarısı alıyorum .
hiç çıkmasın abi

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
kapanmayan tarayıcı xd 2-3 tab acıyorum işim bitiyor tarayıcıyı kapatıyorum ve oyuna giriyorum .
hiç çıkmasın abi

Xp'de aynı sorunu yaşıyorum fakat Win 7'de olmuyor.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
İlk mesaja da ekledim sanırım 24 ünde çıkmıyor.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hiç çıkmasın abi

Bu sorun büyük ihtimalle Opera Link'ten kaynaklanıyor. Aktifken bende de opera bazen kapanmıyor, devre dışı bırakınca düzeliyor.