Odayı Led İle Aydınlatma ?

Bu konuyu okuyanlar

Tanerkartal.2111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abilerim ablalarım ve kardeşlerim bir sorum olacaktı. Ben odamı led ile aydınlatacağım teknik bilgim var fakat tek sorum ledi duvara nasıl yapıştıracağım? Yardımlarınız için şimdiden sağolun
Edit:imla

xcc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,
Eğer şerit LED kullanacaksanız zaten arkasında yapıştırıcısı mevcuttur.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şerit ledse pek tavsiye etmem. Bi süreden sonra göz yorucu bişey.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Kaç mt. led için, kaç amperlik adaptör hesapladınız?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Çift taraflı bantla yapıştırırsın fakat led göz yorar

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
yorumlarda bahsedildiği gibi göz yorma sorunu var. led teknolojisi aydınlatma için uygun değil. ciddi göz rahatsızlıkları yapabilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
yorumlarda bahsedildiği gibi göz yorma sorunu var. led teknolojisi aydınlatma için uygun değil. ciddi göz rahatsızlıkları yapabilir.
Bizim avize led aydınlatma öyle rahatsız edici bir ışık çıkarmıyor? Led'den led'e değişiyor mu bu durum? Çünkü artık çoğu avize'de led kullanılmaya başlandı.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Bizim avize led aydınlatma öyle rahatsız edici bir ışık çıkarmıyor? Led'den led'e değişiyor mu bu durum? Çünkü artık çoğu avize'de led kullanılmaya başlandı.

parlaklık seviyesine göre değişebilir rahatsız edip etmemesi. led teknolojisinin asıl kullanım alanı genelde dükkan vitrinlerinin ışıl ışıl parlayarak dikkat çekmesine dayalı üretilmesinden dolayı, aydınlatmada kullanınca sanki polis sorgusunda tepene ışık basıyorlarmış gibi gözlere çöküyor. :D

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Led yerine akıllı ampuller kullanılsa nasıl olur?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
parlaklık seviyesine göre değişebilir rahatsız edip etmemesi. led teknolojisinin asıl kullanım alanı genelde dükkan vitrinlerinin ışıl ışıl parlayarak dikkat çekmesine dayalı üretilmesinden dolayı, aydınlatmada kullanınca sanki polis sorgusunda tepene ışık basıyorlarmış gibi gözlere çöküyor. :D
Benim bahsettiğim led şoyle birşey. Şu resimdeki camın içinde kalıyor alt tarafında buzlu cam var. Led ışığı kırılarak geliyor yani direk vurmuyor, akşamları sanki gündüz gibi oluyor yani tam gün ışığı. Bunun bir sakıncası olur mu insan sağlığına hiç bilmiyorum mesajları okuyunca merak ettim.
20170131_144610.jpg

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Benim bahsettiğim led şoyle birşey. Şu resimdeki camın içinde kalıyor alt tarafında buzlu cam var. Led ışığı kırılarak geliyor yani direk vurmuyor, akşamları sanki gündüz gibi oluyor yani tam gün ışığı. Bunun bir sakıncası olur mu insan sağlığına hiç bilmiyorum mesajları okuyunca merak ettim.
Ekli dosyayı görüntüle 17242

loş ışık her zaman iyidir hocam :) ışıkları tamamen kapatıp tv izlemenin göze çok zararlı olduğunu geçenlerde ntv de okumuştum ama çok aydınlığın bir zararı varmı bilmiyorum. senin avize güzelmiş, ledin rahatsız edici direk vuruşunu kırıyor.

bu tasarruf ampülleri de çok zararlı mesela. bir deneyde 2 ayrı cam fanus içine bitki tohumu ekmişti elemanlar, birisini normal sarı ampülle aydınlatmış diğerini ise tasarruf ampülüyle, tasarruf ampülünün ışığıyla büyüyen bitki diğerinin yarısı kadar büyüyüp gelişmişdi. çocuk gelişimden çok zararlı diyorlardı.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
loş ışık her zaman iyidir hocam :) ışıkları tamamen kapatıp tv izlemenin göze çok zararlı olduğunu geçenlerde ntv de okumuştum ama çok aydınlığın bir zararı varmı bilmiyorum. senin avize güzelmiş, ledin rahatsız edici direk vuruşunu kırıyor.

bu tasarruf ampülleri de çok zararlı mesela. bir deneyde 2 ayrı cam fanus içine bitki tohumu ekmişti elemanlar, birisini normal sarı ampülle aydınlatmış diğerini ise tasarruf ampülüyle, tasarruf ampülünün ışığıyla büyüyen bitki diğerinin yarısı kadar büyüyüp gelişmişdi. çocuk gelişimden çok zararlı diyorlardı.
Teşekkür ederim, loş olayını ayarlayabiliyoruz kumandadan da led bu şekilde zararsız o zaman direk led ışığı uzun kullanımda zararlı desek daha doğru olur sanırım:)

mecityilmaz34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bana kalırsa gelişen teknoloji ve aydınlatma sistemleri ile artık öyle eskisi gibi duvara led çekerek aydınlatma dönemi artık sona geldi sayılır. Artık insanlar farklı aydınlatma sistemlerine geçiş yaparak fark yaratan konseptler oluşturmaya başladılar. Örneğin; ben senin yerinde olsam duvara bir bisiklet tekeri koyarım içerisine, tekerlek görüntüsünde satılan yuvarlak şeffaf led kanalları var onlarıda alıp koyduğum zaman çok farklı bir görüntü yakalamış olurum. Yada duvar kenarlarına su tesisat borusu çekiyormuş gibi bir şerit şeklinde boru döşe ve vana çıkışlarındaki kapakları söküp ampül tak böylelikle yine çok farklı bir görüntü elde etmiş olurum. Yani kısacası led aydınlatma döneminde artık işler çok farklı noktalara ulaşmış durumda. Eskiden insanlar bir yeri aydınlatmak için çok uğraşırken şimdi artık farklı kafalara ulaşmaya başlamış durumdalar. Biz kendi ofisimizde waldmann ofis aydınlatmaları kullanıyoruz. Adamlar öyle bir aydınlatma ürünü yapmışlar ki istediğin gibi kısıp istediğin gibi ışığı açabiliyorsun ayrıca güneş ışığına göre kendini otomatik ayarlıyor, oda ışığına göre yine kendini seni rahatsız etmeyecek şekilde aydınlatıp kapatabiliyor. Yani iş artık çok farklı boyutlara geldi. Ben soruna böyle farklı bir bakış açısı sunmak istedim. Biraz internetten araştırırsan çok farklı çalışmalar göreceksin. Ben hayal dünyana biraz ışık tutmak istedim :)
Bu arada bildiğiniz üzere sağlıksız led kullanımı gözde kızarıklık, baş ağrısı ve halsizlik gibi belirtilerin yanı sıra ağır elektrik faturalarına da yol açmaktadır. Bunun için ben sana aşağıda bir iki site örneği gönderiyorum. Oralardan teknik detaylar, farklı fikirleri inceleyip anlatmak istediğimi daha iyi anlayabilirsin. Mesleğim tasarımcı olduğu için bu tarz yeni düşünceleri araştırmayı seviyorum paylaşmak istedim. Farklı düşüncelerin varsa daha fazla örnekte gönderebilirsin. Özelden yada cevap olarak yazabilirsin :)

Farklı tasarım fikirleri için : Pinterest buraya girip oda aydınlatma vs diye arama yapabilirsin.
Yukarıda bahsettiğim waldmann ofis aydınlatma bilgi içinde buradan girip inceleme yapabilirsin söylediğim şeyi daha iyi anlamış olursun: Waldmann Aydınlatma Sistemleri

melihkurt8686

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygun fiyatlı rgb led aydınlatma falan arıyorsan karadoganled'e göz atabilirsiniz link direk olarak seni istediğin şeye yönlendirecek zaten.