Nvidia geforce 9600 gt ile ilgili bir sorunum var !!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MERHABA ARKADAŞAR
Arkadaşlar bende Nvidia GeForce 9600 GT 512 mb 256 bit ekran kartı var ekran kartıyla ilgili tek sorunum driver yükler yüklemez reset atmadan anında ekranın abuk subuk şekil alması driver kurmadan 1 saat denedim hiç bir sorun yaşatmıyor ama güncel olsun eski olsun tüm driverleri kurdum ekrana yumruk atmışım gibi bir şekilalıyor ve öyle donup kalıyor reset atsam dahi aynı şekilde windows şifresi girmeden ekran gene değişiyor onboard ta bir sıkıntı yok anakart değiştirmekten defalarca ekran kartını söküp sistem yenilemekten çok yoruldum başka ekran kartım yok lütfen acill yardım
sistem: windows 8.1 pro
cpu: e5700 dual-core
ram:3gb
Not: Konuyu nereye açıcağımı bilemediğimden buraya açtım adminlerin bilgisine şimdiden teşekkürler FORUMDAYIM
dqVZpQ.jpg
[/URL][/IMG]
WrO9ME.jpg
[/URL][/IMG]

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu laptopsa o kartın biosunda güç modu ile ilgili problem var, frekans değerleri çok düşünce donma vs yapıyor. sorun ondan kaynaklı olabilir.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
512 mb lık kartla zaten oyun oynayamazsın, driverleri güncel olsa ne olur olmasa ne olur.. eğer sayfayı taşırken sorun yapıyorsa kesik kesik hareketlenmeler oluyorsa güncelle kartını..

bende kullandım senin kartını, sabah sabah gördüm konunu, yorum yazmak için online oldum

driverları nvidianın sitesinden değil asus un kendi sitesinden indirmelisin.. asusun destek verdiği en son sürüm kendi sitesinde var..

malum yeni kartlar birsürü özellik ile geliyor ve ona göre driver güncellemeleri oluyor, sorun yaşaman normal.. elinden geliyorsa asusun sitesinden bul onu kur, olmazsa windows update uyarır seni zaten, onunla güncelleyebilirsin (win 7 kullanıyor gibisin) xp için destek kalktı diye biliyorum ben..

ekran kartının ısısını da kontrol etmelisin, çok mu ısınıyor neden böyle birşey yapıyor diye.. driver ek yük bindiriyor olabilir kartına.. net birşeyi burdan söylemek güç..

eğer ekran kartın normalde de böyle olsaydı, miladını doldurmuş diyecektim.. benim başıma geldi çünkü 8800 kart vardı asusun, böyle sorun yaşattı bana, 9600 GT ile birebir değişim yapıldı..

asusun sitesinden bir dene bakalım sonuç ne olacak, bu arada güncel driver bulma gibi programlar kullanıyorsan bilgisayara komple format at.. senin sistemin için driver güncellenmediğinden başka başka yerlerden alıyorlar o tarz programlar güncellemeleri.. bilgisayarında hatalar baş gösteriyor işte..

kullanmıyorsan sorun yok tabi.. ısınma söz konusuysa ve masaüstüyse termal macunlarını yenilemeni öneririm.. ben bu işlemi ilk defa yaptım (6 yıl sonra) yaklaşık 10 derece kadar düştüğüne şahidim.. (ek bir fan da aldım)

bayaa uzun oldu yazı, umarım çözülür verdiğim bilgilerle sorunun.. iyi sabahlar..

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
512 mb lık kartla zaten oyun oynayamazsın, driverleri güncel olsa ne olur olmasa ne olur.. eğer sayfayı taşırken sorun yapıyorsa kesik kesik hareketlenmeler oluyorsa güncelle kartını..

bende kullandım senin kartını, sabah sabah gördüm konunu, yorum yazmak için online oldum

driverları nvidianın sitesinden değil asus un kendi sitesinden indirmelisin.. asusun destek verdiği en son sürüm kendi sitesinde var..

malum yeni kartlar birsürü özellik ile geliyor ve ona göre driver güncellemeleri oluyor, sorun yaşaman normal.. elinden geliyorsa asusun sitesinden bul onu kur, olmazsa windows update uyarır seni zaten, onunla güncelleyebilirsin (win 7 kullanıyor gibisin) xp için destek kalktı diye biliyorum ben..

ekran kartının ısısını da kontrol etmelisin, çok mu ısınıyor neden böyle birşey yapıyor diye.. driver ek yük bindiriyor olabilir kartına.. net birşeyi burdan söylemek güç..

eğer ekran kartın normalde de böyle olsaydı, miladını doldurmuş diyecektim.. benim başıma geldi çünkü 8800 kart vardı asusun, böyle sorun yaşattı bana, 9600 GT ile birebir değişim yapıldı..

asusun sitesinden bir dene bakalım sonuç ne olacak, bu arada güncel driver bulma gibi programlar kullanıyorsan bilgisayara komple format at.. senin sistemin için driver güncellenmediğinden başka başka yerlerden alıyorlar o tarz programlar güncellemeleri.. bilgisayarında hatalar baş gösteriyor işte..

kullanmıyorsan sorun yok tabi.. ısınma söz konusuysa ve masaüstüyse termal macunlarını yenilemeni öneririm.. ben bu işlemi ilk defa yaptım (6 yıl sonra) yaklaşık 10 derece kadar düştüğüne şahidim.. (ek bir fan da aldım)

bayaa uzun oldu yazı, umarım çözülür verdiğim bilgilerle sorunun.. iyi sabahlar..

öncelikle vaktini ayırıp cvp verdiğin için tşkr ederim ekran kartı 512 mb 256 bit kardeşim bu ekran kartı bir arkadaşımın onun pc görmek isticeğim ve alamıyacağım en sonra sadece ekran kartı benim kasamın toplamı gibi bişe neyse bu ekran kartını arkadaşımın evinde lcd ekran da 1080p ful extra özelliklerle call of duty MW2 oynadık banamısın demedi ekran kartına termal macunu alır almaz sürdüm sistem boş ken ısı değeri 45-50 arası bu işlem windows 8.1 de oluyor arkadaşımdada 8.1 var onun ekran kartı modeli nvdia olduğunda kendi ekran kartını söküp bunu taktık otomatik bir şekilde kurdu ve oynadı ben ise driveri kurduğumda daha grafik sürücüsü kuruluyor dediğinde böyle oluyor ekran kartı atılacak bir ekran kartı değil zaten sorunumu özetle ve açıklayıcı yazıyorum 4 anakartla denedim formatta dondu son aldığım anakartta bir sorun vermedi fakat driver kurunca böyle oldu deidğim gibi arkadaşımın pc de sorunsuz cod MW2 1080p full extra grafikle oynadık ve ısı 70 drecede sabit kaldı sadece windows 8.1 de değil win 7 dede ikon taşıması yaparken böyle oluyor driver kurmadığım halde . dediğin gibi asus dan da denicem ama büyük ihtimal olmayacak eski ekran kartım nvdia geforce 210 1gb 128 bitti ömrü bitti :D

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar lutfen bir yardimci olun

relief25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kartın ilk çıkan sürücülerini(eski sürücü) kur sorun kalmaz.Bende de nvidia 9600 gt 1gb 256 bit var.Yeni sürücü kesinlikle yüklemiyorum.Yoksa pc sapıtıyor.Açılmıyor reset üstüne reset.Normal açılışta eski sürücü yükleyemiyorsan güvenli modda eski sürücü kur.Sakın yeni sürücü kurma.

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim guzel diyorsunda en eski surucusunu nasil bulucam hic bilmiyor benim icin bi arastirabilirmisin nvdia geforce 9600 gt birde benim sistem win8.1 guvenlik modu yok malesef :(

relief25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia sitesinden sürücüsünü indirecen 32 bit mi 64 bit mi dikkat et.Eski sürücü arama şıkkı var oradan indir.Daha sonra pc açılıyorsa aygıt yöneticisinden nvidia sürücüyü kaldırıp,indirdiğini yükleyecen.Windows sürücü güncellemesi var dese bile yükleme indirdiğini yükle.Sürücüyü asla güncelleme.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Nvidia 9600 gt 181.20 sürücüsünü bulup bir dene 2009 tarihli.

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim denicem eyvallah bise sorucam power supplyden yapabilme ihtimali varmi 400 watt ama onemli olan galiba power in verdigi gercek guc ondada 149.5 watt yaziyor anlam vetemedim ektan karti 97 watt istiyor ekran kartsiz benim pc 137 watt cekiyor ekran kartini takinca 200 un ustunde istiyor driver kurmayinca sıkıntisiz saatlerce calisiyor ekran karti driver yapinca pat gidiyor ne diyorsun dostum?? Bu arada cozumunu denicem yazarim mutlaka sagol

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia 9600 gt 181.20 Winxp driveri var sadece win8.1 de setup uzerinden sistem uyumsuz diyebilir bende gorev yoneticisinden kurmayi denicem bakalim suan disaridayim eve gecer gecmez denicem

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bu sorununu sebebi muhtemelen gpu nun aşırı ısınması.Driver yüklenince gpu frekansı artıyor ve ısınmadan dolayı böyle oluyor.gpu nun soğutucusunu sök ,uygun bir macun sürüp tekrar dene, düzelmezse bu kartın bozuk olduğuna işarettir.

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gpu nun macunu yeni arkadasimin kasasinda herhangi bir sorun vermedi isinma yapmiyor isi degerini olcuyoruz surekli kontrol ediyorum degim gibi arkadasin evinde call of duty mw2 1080p extra full ozelliklerle oynadik banamisin demedi

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
voBG7r.jpg
[/URL][/IMG]
1nAb05.jpg
[/URL][/IMG]
LoqM0V.jpg
[/URL][/IMG]
rdb4vP.png
[/URL][/IMG]
ISINMA YOK ARKADAŞLAR ŞUANDA DRİVERSİZ KULLANIYORUM DRİVER KURUNCA GİDİYOR ONBOARD GİRMEK ZORUNDA KALIYORUM VE DRİVERİ KALDIRIP TEKRAR EKRAN KARTINI TAKIYORUM AKLINA GELECEK TÜM DRİVERLERİ DENEDİM :cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing:

aydin0166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bi yardımcı olun sorunum açık fotolarıda attım :(

relief25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia 190.56 driver dene.(64 bit veya 32 bit sistemin neyse)Windows 7 driveri olsun sorun yok.Ben windows 8.1 de kullanıyorum.Power supply yeterli.Olmazsa 190.38 sürücüsünü dene.