Yardım Numaramdan başkası aranıyor

ismailmems

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar nisan ayında birkaç kişi beni arayıp 'beni aramışsın 'falan dedi, ben de aramadım yanlışlık oldu herhalde deyip geçiştirdim. 1 hafta sonra biri beni arayıp bu numara üstünden dolandırılmaya çalıştığını falan anlattı. Ben de numara değiştirmenin mantıklı olacağını düşündüm ve numaramı değiştirdim.
Şimdi yeni numaramdada aynı sorunla karşılaştım.Telekomun uygulamasında o saatte kimseyi aramadığım gözüküyor.Konuştuğum adam sanal numara üstünden arandığını söyledi nerden bildiğini bilmiyorum
Ne yapmamı önerirsiniz sizce sorun nedir?

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,005
bunun programı vardı eskiden öyle kendi numaranla kendini bile arayabiliyordun ancak onu çözmüştü operatörler.. En sağlıklı bilgiyi yine size müşteri temsilcisi verebilir

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Hocam telefonunuzda virüs olabilir. Rootlu veya spot kullanıyorsanız veya uygulamalara arama yetkisi vermişseniz olabilir. Aynı telefonu mu kullanıyorsunuz?

vigilantemre

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,925
Uzaktan SIM klonlama olayı da var diye biliyorum, ama öyle olsa operatör kayıtlarında aramaların görünmesi gerekirdi. Acaba yönlendirme vb. ayarlarda mı tutarsızlık var, onları da kontrol etmeniz iyi olur. Operatör uygulamasındaki hat sıfırlama seçeneğini de deneyebilirsiniz.

ismailmems

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni numaramla ilgili sorun yokmuş nasıl olduysa son mesaj atan adam google mesajlardan eski numarama mesaj atmış ve benim mesaj kutuma düşmüş. Abi kendisini rahatsız eden numaraları yazıp bana attı genellikle 552 366 ×××× şeklinde olan numaralar sıkıntılı anladığım kadarıyla