Notebookuma çay döküldü

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar laptop a çay döküldü tuşların yarısına kadar geldi hemen yan yatırdım,ıslaklığını bezle aldıktan sonra fön makinesiyle iyice kuruttum az önce açtım gayet sağlıklı çalışıyor ama ilerki günlerde herhangi bir sorun olur mu? bu arada tuşarın hepsini denedim çalışıyor

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
çalışıyorsa sorun olacağını sanmıyorum benim bir arkadaş da şekerli bir içecek dökmüştü şu an tek sorunu tuşların yapış yapış olması :D

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Sorun olacağını sanmıyorum.Elektronik eşyalar(Bu klavye de olsa) su ile temas ettiklerinden sonra çalışıyorsa zaten sorun yoktur.Temas etmişse çalışmaz :) Biraz düz mantık oldu ama :D

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Şekerli ise tuşlar yapışır o kadar hemen yan çevirmişsin içine işlemedi muhtemelen ama yapış yapış bir klavyeye hazır ol derim...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Klavyesinde sorun yoksa yapış yapış klavye olayını düzeltebilir. İçini açıp temizlemek lazım sadece ama açmak bazıları için dert olabilir. :D

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
dizüstü klavyesi açılmaz abi.
toplayamazsın geri :D

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum,çay şekersiz olduğu için tuşlarda yapışkanlık yok şimdililik hiç birşey olmamış gibi kullanıyorum bilgisayarı sadece 1-2 gün sonra sorun çıkmasından korkuyorum.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sorun cikmasindan korkun varsa en.iyisi bilgisayar ciya götür.İçini açıp temizlesinler.Benim bi.kere tel helaya dusmustu hiç bişey.olmadı :D

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
benim acere de olmustu tabi o baya bi buyuk bi bardakti (330 ml gibi bisey :p ) oldugu gubi dokuldu iki gun tatil yapti laptop sonra hicbisey yokmus gibi geri dondu kurutunca :D

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bişey olmasın diye dua etmekten başka çare yok şimdilik :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
bir şey olacağını sanmam:p
allah hiç kimseye böyle bir kaza vermesin :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Çalışıyorsa sorun olmaz belki uzun süre basmadığın tuşlar olursa şekerden dolayı basmamazlık yapar ondada sert basınca geçer :) (tecrübe) Geçmiş olsun.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kaçak çaysa kötü :p

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kola döktüğünde olurdu ama çayı bilemiyecem çayın içindeki şekerler tuşların yapışmasını tetikleyebilir :) analizini yaptım bak 2 dk.da

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
pirinc dolu torbaya (2 kg) laptopu koyup bir hafta kadar bekletecektin ve donanimin icindeki tum nem kuruyacakti. umarim bir sorun cikmaz bu sekilde. gecmis olsun.

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
kardeşim bi kere karpuz atmıştı üstüne ..sulu sulu.. :) Sorun olmaz. Lakin çay şekerliyse ileriki zamanlarda tuşlarda yapışma yapıyor .

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar laptop a çay döküldü tuşların yarısına kadar geldi hemen yan yatırdım,ıslaklığını bezle aldıktan sonra fön makinesiyle iyice kuruttum az önce açtım gayet sağlıklı çalışıyor ama ilerki günlerde herhangi bir sorun olur mu? bu arada tuşarın hepsini denedim çalışıyor
valla kardesım elımden gelse acayım laptopunu temızleyeyım toplayayım gerı ama :S
sen ısını garantile eger servis garantisi varsa al laptbunu servise götür cay dokuldu ama gereklı ıslemlerı yaptım suan sorunsuz calısıyor diye belirt ürünun acılıp temizlenmesini iste 20 25 tl para verirsin manayla işlemcinin altındaki sıvı yenılenır ekran kartı fanı temizlenir aklında soru işareti kalmaz :)

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi akşmamlar kardeşim leptop tamircisiyim kendim sana kesinlikle caliştirma leptop bataryayi sök garantisi varsa hemen götür yoksa bi leptop tamircisine git

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hala çalışıyor laptop şuana kadar hiçbir sorun çıkmadı garantisi bitti zaten

bold_death

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benimde sabah çay döküldü dizüstü bilgisayarıma bazı tuşlarda sapıtmalar vardı hemen silip fön makinasıyla kuruttum sadece tek tuş kaldı ctr ye basınınca / işereti çıkıyor diğerleri normal. Tuşlar daha sertleşti şekerli çay olduğundan dolayı malesef :S

Ctr de düzelti sorun yok fakat tuşlara basınca yapış yapış olduğunu anlıyorum tuşların :D