PC me çay döküldü. ..

Bu konuyu okuyanlar

paramedic06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar pc(leptop) me çay döküldü. Çay touchpad ın 2 tuşuna ve masa zeminine döküldü dolayısıyla pc alt tabanı ıslandı. PC nin adaptörünü çektim USB kablolarını hemen söktüm pc yi powerdan kapatıyordum ki mavi bir ekran karşıma çıktı. yine de powerr tuşundan kapattım. kuru peçeteyle braz sildim. bataryasını felan söktüm PC nin kasasını açmaya karar verdim. (DELL İNSPİRON N5110 markası ) Zar zor hasarsız açtım. Klavyede bir problem yok. Ttouchpad hafif ıslaktı tuş aralarını sildim anakarta kadar açtım pc yi anakartın altında 1 -2 damla ıslaklık vardı onlarıda aldım. SAç kurutma makinesi felan kullanmadım riske atmadım. Sonra geri taktım parçalarını. PC de bir problem yok touchpad tam çalışıyor klavye tam çalışıyor fakat ilk açarken " PXE exe romm felan diye siyah sayfa açıldı kendini devamlı tekrar eden tekrar resledim sonunda pc açıldı ilk başta braz agırdı sonra kendine geldi. tuşları tek tek denedim. Bir problem yok Nette fece felan mynet e girdim braz araştırdım ve kapattım pc mi ...Braz araştırdım su felan kaldıysa oksitlenme felan yapar dediler PC yi garantiye götüreyim mi (normal garantisi 1 yıl önce bitti ) şimdi ne yapmalıyım biliyorum . Kalorifer üzerinde 1 gün felan beklese bişey olurmu yoksa yinede bi teknik servise götüreyim mi ?