Note 5, Galaxy S7, LG G5, HTC 10 Kullanıcı Yorumlarını Bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir telefon alacağımdan dolayı araştırma yapıyorum lakin halen daha ne alacağım konusunda karar vermiş değilim.Öncelikli olarak telefondan beklentilerim
-Göze hoş gelen canlı ekran ve bu konuda özellikle amoled ekraranlar oldukça ilgimi çekiyor
-Uzun süreli kullanımda kasma,donma yaşatmayacak ve ayrıca sıkıcı gelmeyecek değiştirmeye olanak sağlayan(tema,duvar kağıdı vs.)arayüz.
-Yoğun kullanımda rahatsız edecek derecede ısınma olmaması
-Kamera olmazsa olmazımdır diyebilirim ve bu konudada s7 nin bende ayrı bir üstünlüğü var.
-Performans konusunda çok fazla oyun oynamıyorum oynasam bile yüksek çözünürlüklü oyunlar yerine daha küçük boyutlu oyunlardan keyif alan biriyim.

Yaklaşık 15 20 gün öncesinde LG G5 konusunda karar kılmıştım ancak canlı olarak gidip yapmış olduğum incelemede telefonun ekranının gerçekten soluk olduğunu farkettim.Şuan Galaxy s4 kullanıyorum ve lg g5 in ekranının galaxy s4 ten pek bir farkı olmadığını söyleyebilirim.HTC 10 da kullanılan ips paneli lg ye göre daha çok beğendim ama kamera ve ekran yönünden yinede s7 ile karşılaştırdığımda çokta göze hoş gelmediğini farkettim.Note 5 konusuna gelecek olursak note 5 ve s7 arasında ciddi farklılıklar var mı yok mu bunu bilmek istiyorum.İzlediğim videolardan veya teknoloji marketlerinden gidip yaptığım incelemelerde pek bir fark göremedim aradaki fiyat farkına değecek özellikleri gerçekten varmıdır bunuda bilmek istiyorum.Ancak s7 konusundada bir kaç tereddüdüm var.
-Ram miktarı 4 gb olmasına rağmen bunun bir çoğunu yine sistem tüketiyor ve bu ram tüketimi konusunda uzun süreli kullanımda kasma donma yaşarmıyım?
-Bazı arkadaşlar telefonun ciddi derecede ısındığını söylüyor.Bu ısınmalar performans düşüşlerine sebep oluyor mu?
-Batarya konusunda yoğun kullanımda 1 günü çıkaracak derecede bataryası yeterli mi?
Bu konularda yorumlarını bekliyorum arkadaşlar diğer telefonlar olan lg g5 note 5 ve htc 10 ile ilgili düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.

SÜLEYMAN EROĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
3 gün önce LG G5 aldım ve çok memnunum tek kelimeyle mükemmel diyebilirim.Ekranının soluk olduğu konusuna kesinlikle katılmıyorum ekran çok canlı ve harika.Lg zaten ekran konusunda önemli markalardan biri.Onun dışında telefon kamera konusunda gerçekten çok fazla iyi .Telefonu çok yoğun bir şekilde kullanıyorum video ,müzik ,film ,internette gezinme , yüksek grafik gerektiren oyunlar oynuyorum ve herhangi bir kasma donma vs. yok. Çok hızlı bir şekilde tüm uygulamaları açıyor ve uygulamalar arası geçiş çok hızlı.Kesinlikle pişman olmayacağınız paranızın hakkını sonuna kadar veren mükemmel bir telefon.

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir süre daha fiyatların düşmesini beklesem mi acaba diye düşünüyorum ancak büyük ihtimalle ağustos sonuna kadar fiyatlar düşmeyecekmiş gibi duruyor

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir telefon alacağımdan dolayı araştırma yapıyorum lakin halen daha ne alacağım konusunda karar vermiş değilim.Öncelikli olarak telefondan beklentilerim
-Göze hoş gelen canlı ekran ve bu konuda özellikle amoled ekraranlar oldukça ilgimi çekiyor
-Uzun süreli kullanımda kasma,donma yaşatmayacak ve ayrıca sıkıcı gelmeyecek değiştirmeye olanak sağlayan(tema,duvar kağıdı vs.)arayüz.
-Kamera olmazsa olmazımdır diyebilirim ve bu konudada s7 nin bende ayrı bir üstünlüğü var.
-Performans konusunda çok fazla oyun oynamıyorum oynasam bile yüksek çözünürlüklü oyunlar yerine daha küçük boyutlu oyunlardan keyif alan biriyim.

Yaklaşık 15 20 gün öncesinde LG G5 konusunda karar kılmıştım ancak canlı olarak gidip yapmış olduğum incelemede telefonun ekranının gerçekten soluk olduğunu farkettim.Şuan Galaxy s4 kullanıyorum ve lg g5 in ekranının galaxy s4 ten pek bir farkı olmadığını söyleyebilirim.HTC 10 da kullanılan ips paneli lg ye göre daha çok beğendim ama kamera ve ekran yönünden yinede s7 ile karşılaştırdığımda çokta göze hoş gelmediğini farkettim.Note 5 konusuna gelecek olursak note 5 ve s7 arasında ciddi farklılıklar var mı yok mu bunu bilmek istiyorum.İzlediğim videolardan veya teknoloji marketlerinden gidip yaptığım incelemelerde pek bir fark göremedim aradaki fiyat farkına değecek özellikleri gerçekten varmıdır bunuda bilmek istiyorum.Ancak s7 konusundada bir kaç tereddüdüm var.
-Ram miktarı 4 gb olmasına rağmen bunun bir çoğunu yine sistem tüketiyor ve bu ram tüketimi konusunda uzun süreli kullanımda kasma donma yaşarmıyım?
-Bazı arkadaşlar telefonun ciddi derecede ısındığını söylüyor.Bu ısınmalar performans düşüşlerine sebep oluyor mu?
-Batarya konusunda yoğun kullanımda 1 günü çıkaracak derecede bataryası yeterli mi?
Bu konularda yorumlarını bekliyorum arkadaşlar diğer telefonlar olan lg g5 note 5 ve htc 10 ile ilgili düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.
Samsung'un ekranları amoled panel yani renkleri olduğundan daha doygun yani daha canlı veriyor.Bu yüzden diğer ıps ekranlara göre daha iyi gibi görünebilir sana şöyle söyleyim samsung dersen büyük olsun dersen note 5 ama herşeyiyle iyi olsun biraz ufakta olur dersen s7 derim ben kardeşim g5 i açıkcası önermem bende beğenmedim tasarım ve malzemesini ayrıca pili de iyi gitmiyor...Full metal olsunda dersen htc alabilirsin.Şahsi önerim note 5 veya s7...

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam ben bu telefonların hiçbirini kullanmadım ama bende almayı düşünüyorum o yüzden bi araştırma yaptım ve hala yapıyorum yazdığınız tüm telefonlarıın performansları ve kameraları zaten piyasanın en iyileri dezavantajları ise

s7 nin dayanıklı olduğu konusunda şüphelerim var izlediğim drop testlere göre eğer ekrana zarar gelirse ekstra bi masraf çıkacak gibi duruyor,

g5 in batarya performansı da pek iyi değil ve modüler yapıdan dolayı uzun süreli kullanımda oynama açılma gibi sorunlar çıkabilir ondan korkuyorum,

htc 10 un parlaklık değeri sdn incelemesinde pek yeterli bulunmadı gibi oldu ve fiyatı bana göre çok yüksek,

gelelim note 5 e o telefonda da gene ekrana zarar vermekten korkuyorum micro sd kart desteği yok bu belki günümüz için pek gerekli değil 32 gb yeterli olur ama teknoloji ilerleyen zamanlarda ne getirir ilerde yetersiz olabilir

ve bu telefonların hiçbirinde radyo yok benim için bu da bi eksi

bu yazdığım dezavantajların olmadığı bildiğim tek telefon var o da xperia z5 onunda ısındığına dair bir sürü kötü yorum okudum her ne kadar bazı arkadaşlar o sorun düzeltildi deseler de içime kurt düştü bir kere

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Bende uzun süredir araştırma yapıyorum ama karar vermek cidden çok zor.S7 evet cam olmasından dolayı biraz hassas gibi duruyor ancak ben bu açığı sağlam telefon kaplarıyla kapatabileceğimizi düşünüyorum.

Lg g5 bataryanın yanı sıra ekran konusunda ciddi anlamda bu sefer olmamış lg g4 te yakaladığı performansın bu yıl fazlasıyla altına düşmüş,modüler yapıya gelecek olursak oda sizinde dediğiniz gibi pek güven vermiyor o kısım zamanla tutarsızlık yapacak gibi gözüküyor

HTC 10 a gelecek olursak sense arayüzü stabil uzun süreli kullanımda problem yaratmaz ama menüde arka planda bir duvar kağıdı bile koyamıyoruz sanırım sadece htc nin vermiş olduğu temalarla bunu değiştirebiliyoruz.Parlaklık seviyesi g5 ten bir tık üst seviyede olsada s7 nin baya bir altında yer alıyor aynı zamanda kamera konusundada hala bekleneni verebilmiş değil.2400 civarı bir para miktarından daha fazlasını haketmeyeceği kanısındayım.

Hocam bence xperia z5 düşünmeyin snapdragon 810 işlemci kullanan ve ısınma problemleri yoğun olan bir cihaz ve şuan ki rakiplerinin oldukça gerisinde ama tabi ki sony nin premium hissi arayüz performansı gerçekten hoş.

Note 5 kanadında ise bambaşka bir samsung yapısı var tasarım olarak benim gözümde tüm cihazlardan ilerde.Ancak sizinde söylemiş olduğunuz üzere micro sd kart desteğinin olmaması bize ileride sıkıntılar yaratabilir.Verilen 32 gb hafızanın yanlış hatırlamıyorsam 24 gb lık kısmını kullanabiliyoruz.Şuan için belki yeterli olsada uzun süreli kullanımda alınan güncellemeler,yeni geliştirmeler vs durumlarında bu alan dahada sınırlandırılabileceğinden biraz korkular yaratıyor.

Sözün özü s7 almak daha mantıklı geliyor ama hala tam anlamıyla karar vermiş değilim.Özellikle touchwiz uzun süreli kullanımda sorun çıkarır mı çıkarmaz mı diye şüphelerim var.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam bu video beni korkutuyor ve ne kadar kılıf alsak kırılmaz ekran koruyucu da taksak bu sorunun halledilebileceğini düşünmüyorum

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Her markanın kendi kusurları var maalesef. Kusursuz bir telefon almak imkansız. Ama bu telefonlardan her biri ihtiyacınızı da karşılayacak . Hangisini beğendiyseniz onu alın. Gidin bir teknoloji mağazasına. Biraz kullanın , denemeler yapın. Hangisi hoşunuza giderse onu alın , donanıma takılmayın zaten de tasarım etkiler bir de biraz fiyat farkı var tabii ki aralarında . :D

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Her markanın kendi kusurları var maalesef. Kusursuz bir telefon almak imkansız. Ama bu telefonlardan her biri ihtiyacınızı da karşılayacak . Hangisini beğendiyseniz onu alın. Gidin bir teknoloji mağazasına. Biraz kullanın , denemeler yapın. Hangisi hoşunuza giderse onu alın , donanıma takılmayın zaten de tasarım etkiler bir de biraz fiyat farkı var tabii ki aralarında . :D

hocam ozaman ben z5 i alırım tasarımını en çok beğendiğim o ve fiyatı da en uygun o var ama işlemci kafamı kurcalıyor

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet tasarım konusunda bende size katılıyorum z5 in tasarımı cidden benide etkiliyor.Ancak donanım konusunda snapdragon 810 a sahip bir işlemcisi dolayısıyla o fiyat bandında alınabilir bir ürün olduğunu düşünmüyorum.Benim şuanlık tercihim s7 den yana ama sizinde dediğiniz üzere sağlamlık konusu kafamı karıştırıyor,düşürdüğümüzde ürün tuzla buz olacaksa o parayı verdiğimize pişmanda olabiliriz.Tabi her cihazda bu tür sıkıntılarla karşılaşmamız mümkün.Birde kafamı kurcalayan note 5 ve s7 arasında ciddi farklar var mı yok mu konusu.Alacağım cihazı teknosadan almayı düşünüyorum ve aralarında 400 liralık bir fiyat farkı var.Bize sunmuş olduğu artılar ise biraz daha güçlü bir işlemci iyileştirilmiş bir kamera v.s.Ancak kullanımda bu farkları büyük ihtimalle hissetmemizin pek bir olanağı yok.Kamera konusunda gece çekimleri s7 nin gerçekten güzel ancak sürekli fotoğraf çeken biri değilsek bununda bizim açımızdan çok büyük bir artısı olmadığı kanısındayım.Hala araştırmalara devam ediyorum ancak net bir karar vermiş değilim.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet tasarım konusunda bende size katılıyorum z5 in tasarımı cidden benide etkiliyor.Ancak donanım konusunda snapdragon 810 a sahip bir işlemcisi dolayısıyla o fiyat bandında alınabilir bir ürün olduğunu düşünmüyorum.Benim şuanlık tercihim s7 den yana ama sizinde dediğiniz üzere sağlamlık konusu kafamı karıştırıyor,düşürdüğümüzde ürün tuzla buz olacaksa o parayı verdiğimize pişmanda olabiliriz.Tabi her cihazda bu tür sıkıntılarla karşılaşmamız mümkün.Birde kafamı kurcalayan note 5 ve s7 arasında ciddi farklar var mı yok mu konusu.Alacağım cihazı teknosadan almayı düşünüyorum ve aralarında 400 liralık bir fiyat farkı var.Bize sunmuş olduğu artılar ise biraz daha güçlü bir işlemci iyileştirilmiş bir kamera v.s.Ancak kullanımda bu farkları büyük ihtimalle hissetmemizin pek bir olanağı yok.Kamera konusunda gece çekimleri s7 nin gerçekten güzel ancak sürekli fotoğraf çeken biri değilsek bununda bizim açımızdan çok büyük bir artısı olmadığı kanısındayım.Hala araştırmalara devam ediyorum ancak net bir karar vermiş değilim.
aynen bende sizinle aynı kanıdayım s7 nin tek farkı sd kartmış gibi geliyor ben alırsam hepsiburadadan almayı düşünüyorum arada yaklaşık 300 lira var ve sd kart için 300 liranın değeceğini düşünmüyorum

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
LG G5'in o çıkabilen alt parçası bir süre sonra yalama yapar gibi duruyor (Hiç kullanmadım incelemedim bile)
Bende Note 5 almayı düşünüyorum buradaki sayfasında gezdim baya bir hiç kimse bir şeyinden şikayetçi değil
HTC oldum olası güzel ve sağlam telefonlar yapar.
Galaxy S7 boyundan dolayı kaybediyor bana göre.

Dayım bu tür telefonlar zaten bu şirketlerin en üst telefonları. İstediğini al hiç birinden pişman olmazsın. Burada etken ekran boyutu bana sorarsan. Aralarında donanımsal olarak dağlar kadar fark yok zaten.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
LG G5'in o çıkabilen alt parçası bir süre sonra yalama yapar gibi duruyor (Hiç kullanmadım incelemedim bile)
Bende Note 5 almayı düşünüyorum buradaki sayfasında gezdim baya bir hiç kimse bir şeyinden şikayetçi değil
HTC oldum olası güzel ve sağlam telefonlar yapar.
Galaxy S7 boyundan dolayı kaybediyor bana göre.

Dayım bu tür telefonlar zaten bu şirketlerin en üst telefonları. İstediğini al hiç birinden pişman olmazsın. Burada etken ekran boyutu bana sorarsan. Aralarında donanımsal olarak dağlar kadar fark yok zaten.

aynen öyle donanımda pek fark yok z5 hariç bizim takıldığımız kısım sağlamlık fiyat sd kart en güçlü telefon bir defa düşürünce bozulacaksa verdiğimz paraya değmez

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
hocam ozaman ben z5 i alırım tasarımını en çok beğendiğim o ve fiyatı da en uygun o var ama işlemci kafamı kurcalıyor
forumda daha önce bahsedildi güncellemeyle ısınma azalmış iyice , isterseniz konu açıp
tekrar bir yoklayın.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499

2 cihazın karşılaştırmasına buradan bakabilirsin. Yani bilemiyorum Note 5 varken Xperia almak çok garip geliyor bana.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
forumda daha önce bahsedildi güncellemeyle ısınma azalmış iyice , isterseniz konu açıp
tekrar bir yoklayın.

evet bi ara öyle konuşuldu bilen kullanan arkadaşlara sordum onlar normal günlük kullanımda ısınmıyor oyun oynarken diğer cihazlar kadar ısınıyor dediler ama bu güncellemeyle gelen bişey olduğu için içim rahat değil

2 cihazın karşılaştırmasına buradan bakabilirsin. Yani bilemiyorum Note 5 varken Xperia almak çok garip geliyor bana.

daha önce xperia z kullanmıştım ve beni yarıyolda bırakmadı ve arayüzünü çok seviyorum ve bu cihazların ikiside üst seviye cihazlar xperianın kamera yazılımında aksaklık olduğu söyleniyor ama ben o iki cihazı da yan yana koymadıkça pek bi sorun hissedeceğimi düşünmüyorum note 5 de bu sorun yok ama onda da micro sd kart yok ve dayanıklılığına xperia kadar güvenmiyorum

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
daha önce xperia z kullanmıştım ve beni yarıyolda bırakmadı ve arayüzünü çok seviyorum ve bu cihazların ikiside üst seviye cihazlar xperianın kamera yazılımında aksaklık olduğu söyleniyor ama ben o iki cihazı da yan yana koymadıkça pek bi sorun hissedeceğimi düşünmüyorum note 5 de bu sorun yok ama onda da micro sd kart yok ve dayanıklılığına xperia kadar güvenmiyorum[/QUOTE dedi ki:
Anladım karar senin kararın tabi ısınma falan diyorlardı öyle bir sorunla da karşılaşmadın heralde

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yok yok o z3+ ve z5 de var diğerlerinin performans daha düşük olduğu için ısınma olmuyor

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
yok yok o z3+ ve z5 de var diğerlerinin performans daha düşük olduğu için ısınma olmuyor

Hee tamam şimdi anladım. Z5 Premium araştırmıştım bir ara onu alacaktım çok ısınma problemi duyunca direk geri adım attım.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20

Kardes ben bu saydiklarindan g5 i tercih etmeni oneririm ancak anladigim kadariyla amoled ekran senin ilgini cekiyor. En canli ekran amoleddir. Digerleri icinden g5 in htc 10 a gore daha canli ve parlak ekrani oldugunu soylemeliyim ancak amoled ekran tabiki canli bir ekran ips ekrana gore gercekci sonuclar vermez renkleri patlatir bu da bir diger husus.
S7 s7 edge note 5 e gelince ozelliklerine gore fiyat olarak note 5 kesinlikle daha avantajli ama vaktin varsa eylulu bekle derim keza note 7 cikacak note 5 daha da dusecektir.
S7 ve edge kamera olarak su toz gecirmeme sd kart ekleme ozellikleriyle ve tabi islemcisiyle on plana cikiyor.
Ama note 5 de bu performans farkini pek farketmezsin zaten kamerasi da gayet iyidir. Gunluk kullanimda cok bi fark yasamazsin.
Note 5 senin icin uygun gibi gozukuyor

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Uzun süredir beklemedeyim note 7 için daha bir kaç ay zaman var,o kadar bekleyebileceğimi pek düşünmüyorum.Note 5 tasarım yönünden gerçekten ilgimi çeken bir cihaz ancak uzun süreli kullanımda sd kart olmayışı bana sıkıntı çıkarır mı bunun kararını vermek cidden zor.
G5 konusunda ise renkleri gerçekten çok soluk veriyor geçen yıl ki g4 tanıtımıyla birlikte yakaladığı performansı ben g5 te alamadığı kanaatindeyim.İzlediğim videoların birinde 4 cihazın karşılaştırılması yapılıyordu ve g5 in ekranına gerçekten inanamadım,illaki bir şeyler vardır diye düşündüm ancak daha sonrasında bir teknoloji mağazasında gördüm ki gerçektende yeterli düzeyde değil.Hatta ve hatta s4 ün ekranına denk bir ekran seviyesi vardı neredeyse.Tabi sizinde dediğiniz üzere amoled ekran olduğundan biraz daha parlak veriyor renkleri ama canlı ekranlar benim gözüme daha hoş geldiğinden amoled ekrana daha bir yakınlığım söz konusu.Şuanlık yaklaşık 2 hafta daha beklemedeyim ancak karar vermek çok zor.Note 5 alsam daha sonrasında sd kart nedeniyle neden s7 almadım diye kendi kendime söylenirmiyim diye düşünüyorum.Çok fazla uygulama yüklemem aslında ama aldığım telefonu en az 3.5 4 yıl kullanmak istiyorum ve ileride gelecek olan güncellemeler dolayısıyla var olan hafızanın bir kısmı daha sınırlandırılmış olacak.Kafam çok karışık,bir sürü inceleme videosu izledim şu güne dek ancak kararım hala kesinleşmiş değil.

sercan445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam benim şahsi kanaatim z5 konusunu pek düşünmeyin.z5 yerine kesinlikle note 5 tercih etmelisin,ben seni anladım sony nin gerek tasarımı gerekse arayüzü senin baya ilgini çekmiş.Tabiki z5 alırsanda pişman olmazsın ama özellik olarak rakiplerinin sanki bir iki tık gerisindeymiş hissiyatı uyandırıyor.Snapdragon 810 güncellemelerle birlikte ısınma problemi çözülmüş olsada işlemci hızının 1.6 ghz değerine çekildiğini duymuştum bir yerde hata olursa düzeltirseniz sevinirim.Yine buradan irtibat halinde kalır,fikirlerimizi paylaşırız.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hee tamam şimdi anladım. Z5 Premium araştırmıştım bir ara onu alacaktım çok ısınma problemi duyunca direk geri adım attım.
z5 derken z5 ailesini kastettim çünkü hepsinde aynı işlemci var

Hocam benim şahsi kanaatim z5 konusunu pek düşünmeyin.z5 yerine kesinlikle note 5 tercih etmelisin,ben seni anladım sony nin gerek tasarımı gerekse arayüzü senin baya ilgini çekmiş.Tabiki z5 alırsanda pişman olmazsın ama özellik olarak rakiplerinin sanki bir iki tık gerisindeymiş hissiyatı uyandırıyor.Snapdragon 810 güncellemelerle birlikte ısınma problemi çözülmüş olsada işlemci hızının 1.6 ghz değerine çekildiğini duymuştum bir yerde hata olursa düzeltirseniz sevinirim.Yine buradan irtibat halinde kalır,fikirlerimizi paylaşırız.

evet ben de buna benzer bişey duymuştum ben de note 5 e daha yakınım ama biraz beklemeyi düşünüyorum çünkü çok çabuk kararım değişiyor

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
z5 derken z5 ailesini kastettim çünkü hepsinde aynı işlemci var

evet ben de buna benzer bişey duymuştum ben de note 5 e daha yakınım ama biraz beklemeyi düşünüyorum çünkü çok çabuk kararım değişiyor

Son mesajlar