Note 3 Şarj Etmek

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 2 gün önce note 3 aldm ilk şarjını tamamen bittikten sonra (%3-2 gibi) taktım 10 saat kadar şarjda durdu.
2. şarjda %20 nin altına düşümce taktım telefon uyarı veriyordu ve tam dolunca çıkardım.
Şimdi ise merak ettiğim şu ben mesela telefonun şarjı %75 iken telefonu şarja takarsan herhangi bir zararı olur mu?
battery doctor kullanıyorum

bir de önerileriniz neler şarj konusunda
Mesela İdeal bie şarj etme nasıl olmalı

Teşekkürler

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İdeal şarj bitmeye yakın olanıdır. Ama ben kendi telefonumda arada bir şarj bitmeden telefonumun şarjını dolduruyorum. Özellikle işe giderken . Yeni pil teknolojileri sayesinde bataryalar artık daha uzun ömürlü oluyor. Çok endişe etmene gerek yok bu konuda .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar ben 2 gün önce note 3 aldm ilk şarjını tamamen bittikten sonra (%3-2 gibi) taktım 10 saat kadar şarjda durdu.
2. şarjda %20 nin altına düşümce taktım telefon uyarı veriyordu ve tam dolunca çıkardım.
Şimdi ise merak ettiğim şu ben mesela telefonun şarjı %75 iken telefonu şarja takarsan herhangi bir zararı olur mu?
battery doctor kullanıyorum

bir de önerileriniz neler şarj konusunda
Mesela İdeal bie şarj etme nasıl olmalı

Teşekkürler
kardeşim yeni nesil akıllı telefonda yeni tip lion yada li-pro batarya var bunların özellikleri şarjı tamamen bitmesine gerek yok %50 de yada &20 de taksan bile olur illa bitmesine gerek yok vede şarj doldu dediğinde telefon çıkart artık şarj etmez o kendini ayarlıyor dolunca şarj elektirigi kesiyor şar %15 civarında uyarı verir o zamanda takabilirsin ama mesela %30 şarjın var ve bi yere gitcen ama yetmez diyosun hemen tak şarja %50 olsun çıkart git gitcegen yere gelince bi daha takarsın ANLADIN?...

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zarar yok yani mesela %50 de taktım %85 te çıkardım bi sorun olmaz mı yani

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
%20'lere falan gelince şarja tak. Full bitirmen batarya için iyi olmaz. Li-On bataryalarla birlikte ilk şarj olayı bitti. %100 olunca doldurmayı bitiriyor çıkar diye uyarı veriyor zaten. Sadece boşuna vaktini harcamış oluyorsun. Ayrıca ben de battery doctor kullandım faydasından çok zararı oldu. Uygulama kullanmanı tavsiye etmiyorum.

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağolun güncel

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Zaten bildiğim kadarıyla li on pillerde %30 altına düşürmek hem cihaz için hemde senin için zararli.
Daha fazla radyasyon veriyor o zaman ve bataryanin ömrü kısalıyor

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Li-on pili isterseniz arada bir doldur boşalt da yapabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note 3 alalı 2 hafta oldu. Çok geç sarj oluyor. gece takıyorum sabah dolu olmuyor. aynı sorunu yaşayan var mı ? yani 6-8 saatte bile dolmuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşımın note 3 ü kendini şarz ediyor nası oluyor bu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ss1984 bende n9005 var . şarjın geç dolması konusunda modelini sormuşsunuz da. ne fark var n9000 ve 9005 arasında dolum konusunda ?teşekkrüler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni bir note 3 aldım. henüz telefonuma bataryasını bile takmadım. sizlerden bilgi almak istiyorum, ilk telefon aldığımız zaman eskiden 17 saat falan şarjda kalsın sonra telefonu aç derlerdi. siz ilk kullanım hakkında neler söylersiniz. teşekkür ederim

Son mesajlar