Note 4 telefonum yavaş şarj oluyor

Bu konuyu okuyanlar

hhcam1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar note 4 telefona sahibim yaklaşık 2. Senesi 2 senedir bir problemim yoktu ancak 2 3 gün önce herşey başladı önce hiçbir program açık değilken ısınmaya ve şarjı yemeye başladı 100 olan şarj 5 dakikada 80 oluyordu bunun bataryadan kaynaklı olduğunu düşündüm ve yenisini aldım( orjinal) Neyse bugun taktım şarjım hızlı düşmüyor o geçti ancak şimdide çok yavaş şarj oluyor hızlı şarj açık normalde 45 dakika da 100 olması gerekirken %50 ye 1.5 saatte geldi şarj aletinide degistirdim orjinal aldım acaba sorun nedir

Not: Telefon rootlu

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
kullanılan şarj aletin önemli kaç amper çıkış veriyor
bence normal gibi görünüyor önceki pilin ömrünü yitirmiş olabilir onun için çabuk şarj olup çabuk boşalıyordur

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
root işi epey sıkıntılı bir mevzu.
Yalnız yazı ekranına *#0228# kodunu girerek bir deneme yapın. Yalnız bunu şarz seviyeniz 90'ın üstündeyken yapın. Ben birçok kez bu şekilde düzene soktum.

Bu kodu girdikten sonra quick start yazan ekran açılacak, o yazının üzerine bas, daha sonra aynı ekran geri gelince o ekrandan çık.

hhcam1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root işi epey sıkıntılı bir mevzu.
Yalnız yazı ekranına *#0228# kodunu girerek bir deneme yapın. Yalnız bunu şarz seviyeniz 90'ın üstündeyken yapın. Ben birçok kez bu şekilde düzene soktum.

Bu kodu girdikten sonra quick start yazan ekran açılacak, o yazının üzerine bas, daha sonra aynı ekran geri gelince o ekrandan çık.
Bu işlemi yaptım sanırım biraz olsun hızlandı öncelikle sarj 50 deyken yaptım 70 oldu simdi biraz daha hızlı ediyorngibi tesekkürler cevaplar için

---- Mesajlar birleştirildi ----

kullanılan şarj aletin önemli kaç amper çıkış veriyor
bence normal gibi görünüyor önceki pilin ömrünü yitirmiş olabilir onun için çabuk şarj olup çabuk boşalıyordur
Büyük ihtimalle ama note 4 olduğu için genel şarj olma süresi 45 dakika hani çakma bir parçada almadım bizzat orjinal aldım biraz duzeldi gibi tesekkurler yorum icin

Son düzenleme: