Telefonum Şarj Olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Flymoww

Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar SamsungA23 kullanıyorum yaklaşık alalı 11 ay oldu ve şu sorunla cebelleşiyorum 2 aydır, telefon artık hızlı şarj özelliğini yitirdi normalde 1.5 saate fullerken artık 10 saatte fullüyor, orjinal şarj aletim kırıldı bir sürü şarj aleti aldım şuan kullandığım şarj aleti hızlı şarj ediyor ama kablosu bozuk kabloyla oynamam lazım veya 10 defa sokup çıkarmam lazım hızlı şarj etmesi için bundan daha kötüsü telefonun şarjı 0 olunca şarja takıyorum ve 1-1.5 saat sonra şarjı 1 oluyor, telefonu şarjı 1 olmadan açamıyorum, şarjdaykende şarjı bitiyor, napacağım lütfen bi tavsiye verin kafayı sıyırdım resmen...

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Daha önce de buna benzer bir soruya yanıt vermiştik.
1. kablo mümkünse orijinal olmalı- orijinal kablo değilsede ilgili miliamper değerini deteklemeli
2. şarj aleti mümkünse orijinal olmalı- orjinalmdeğilsede ilgili watt ve amper değerlerini desteklemeli
3. telefonun cihaz bakımı- pil kısmından ayarlara girdiğinde hızlı şarj açık mı kapalı mı değiştirebilirsin.
4. bu raya kadar ki aşamalarda sıkıntı yoksa büyük ihtimalle şarj soketinde ve ya batarya da problem olabilir.
5. ek olarak batarya kalibrasyonu yapabilirsin nasıl yapılacağını bu aşamaya gelince anlatırız

Flymoww

Reaksiyon puanı
0
Daha önce de buna benzer bir soruya yanıt vermiştik.
1. kablo mümkünse orijinal olmalı- orijinal kablo değilsede ilgili miliamper değerini deteklemeli
2. şarj aleti mümkünse orijinal olmalı- orjinalmdeğilsede ilgili watt ve amper değerlerini desteklemeli
3. telefonun cihaz bakımı- pil kısmından ayarlara girdiğinde hızlı şarj açık mı kapalı mı değiştirebilirsin.
4. bu raya kadar ki aşamalarda sıkıntı yoksa büyük ihtimalle şarj soketinde ve ya batarya da problem olabilir.
5. ek olarak batarya kalibrasyonu yapabilirsin nasıl yapılacağını bu aşamaya gelince anlatırız
5. madde nedir hocam

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
*#0228# den batarya kalibrasyonu. Aşamaları google amcadan öğrenebilirsiniz. Şu durumlarda faydalı oluyor:
-batarya aynı süre gidiyor ama bir anda %10 dan 0 a düşüyor gibi aorunlara çözüm sağlıyor. Tavsiyem ve tecrübeme göre il olarak telefonu kapatıp %100 e kadar şarj ediyorum. Ardından açıp tekrar %100 olmasını bekleyip şarjdan çıkarıyorum. Sonra ilgili kodu girip batarya resetliyorum. Baya faydasını gördüm.

Son mesajlar