Note 3 Aşırı Şarz Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar.Note 3 cihazımda şarz aşıı hızlı bitiyor.Batarya orjinal ve şişmiyor.Size durumu şöyle anlatabilirim:

Telefonu şarzdan çektim.Şarz 54...Normal bir telefon gibi şarz dayanıyor.Yaklaşık 20 dkk sonra şarz 51 filan.Sonra cihaz bir anda aşırı fazla ısınıyor, özellikle kamera kısmı ve ses açma-kapama kısımları.. Ve Sonra yaklaşık 1 saatde şarz 10 larda... Lütfen yardım edin bu yazıyı yazmam 5 dkk sürdü ama %8 şarz gitti siz düşünün.Ve en fazla şarz kullanan uygulamalar;
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca arka plan sürekli siliyorum ve rami de aynı şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-25-14-04-20.png
    Screenshot_2019-07-25-14-04-20.png
    98.1 KB · Görüntüleme: 290

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,748
Arkadaşlar aynı durum benim başıma gelmişti. Samsung Galaxy S5 Mini’de de aynısı oluyordu. En son yapılan güncellemeden sonra artık samsung cihazı böyle olacak şekilde programlıyor herhalde. En son gittim iPhone SE almak zorunda kaldım. Pili değiştirsen de aynısı oluyor.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu cihaz kitkat isletim sisteminde daha stabil pil kullanıyor. Note 3 Android 5 te pil kullanımı sorunlu. Kitkata geri dönerek sorunu çözebilirsiniz. Pilinizin ömrü bu kullanıma azalmadiysa bu şekilde çözebilirsiniz. Azaldiysa kitkat ve yeni pil gerekiyor.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Yıl olmuş 2019 hala şarj yazmasını öğretemedik.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Telefonu güncellemeyecektin.
Eşim ve annesi ilk çıktığında note3 aldı. 4.4 son güncellenme yüklendi. Sonra güncellemeleri kapattık.
2 kez pil öldü. Orj pil alıp format atıp taktık. Sorunsuz kullanıyorlar.
Onlardan 1 yıl sonra alan arkadaşınki çoktan hurda oldu.
Yeni pil takarken format şart. Başka türlü pil durumunu kaydeden dosya silinmiyor. Yeni pil de taksan telefon eski pile göre kendini ayarlıyor.

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sanı
Telefonu güncellemeyecektin.
Eşim ve annesi ilk çıktığında note3 aldı. 4.4 son güncellenme yüklendi. Sonra güncellemeleri kapattık.
2 kez pil öldü. Orj pil alıp format atıp taktık. Sorunsuz kullanıyorlar.
Onlardan 1 yıl sonra alan arkadaşınki çoktan hurda oldu.
Yeni pil takarken format şart. Başka türlü pil durumunu kaydeden dosya silinmiyor. Yeni pil de taksan telefon eski pile göre kendini ayarlıyor.
Sanırım çözdüm.Pil tasarufunu kapattım ve garip bir şekilde normale döndü. Aklım karıştı.Pil tasarufu modu pilin az gitmesi için değil miydi ya?