Norveç'te yaşam, eğitim, iş hayatı, vs hakkında Youtube Kanalı Norveçteyiz :-)

Bu konuyu okuyanlar

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Güzel bir şehir gerçekten de.. Tek eksiği biraz küçük olduğu için daha kısıtlı imkanlar olması belki de.. Ediz Hun'un da zamanında okuduğu şehir bu arada :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Bu da 2020 nin son videosu arkadaşlar kanaldan.. Neyse ki geçti gitti.. Umalım da 2021 bize unuttursun şu yılı.. :) iyi seyirler..

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Buraya Ocak başından beri paylaşım yapmamışım.. :) Bir çok video geldi arada..

Bunlardan sonuncusu da Norveç sağlık sistemini anlattığımız video.. Eğer merak ediyorsanız sistemin ne şekilde olduğunu, Türkiye ye kıyasla nasıl olduğunu ve de Vikinglerin sağlık sırlarını videoya bekleriz :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Eğer Norveç mahallelerini, iskandinav tarzı evleri ve genel olarak sokakları merak ediyorsanız son videoya bekleriz :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
öyle İskandinav tarzı döşenmiş, İskandinav gibi falan değil de gerçek İskandinav bir evi gezisi yapma ister misiniz? Kanalımızdaki son videoya bekleriz :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
10 gün olmuş son videodan beri.. Yeni video yayında!
Ahırda 147 koyuna bakarak bir evde yaşamak nasıl olur acaba? Yeni video Trondheim yakınlarında bu şekilde bir ev ile ilgili..
İlginç bir gezi vlogu.. Bekleriz..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş.
Hay ağzına, yüreğine sağlık kardeşim. Valla ruhumu serinlettin. Birileri kendi ülkesini kötüleyip, başka ülkelere methiyeler dizdi mi yüreğim daralıyor.

Valla turistik bir gezi için eyvallah... Da, ilelebet yaşamak için Mehmet Akif'in İstiklal marşında dediği gibi...

Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda. :)

Not: Konu sahibi arkadaş, sözlerim sana değildi! :)
İkinci not: Kanalınızı da abone oldum bu arada. Vakit fırsat bulunca izler, buradan yorumlarım inşaallah.

Son düzenleme:

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Hay ağzına, yüreğine sağlık kardeşim. Valla ruhumu serinlettin. Birileri kendi ülkesini kötüleyip, başka ülkelere methiyeler dizdi mi yüreğim daralıyor.

Valla turistik bir gezi için eyvallah... Da, ilelebet yaşamak için Mehmet Akif'in İstiklal marşında dediği gibi...

Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda. :)

Not: Konu sahibi arkadaş, sözlerim sana değildi! :)
İkinci not: Kanalınızı da abone oldum bu arada. Vakit fırsat bulunca izler, buradan yorumlarım inşaallah.
Teşekkür ediyorum :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Norveç ve İskandinav abur cuburlarını merak ediyorsanız veya sadece biraz eğlenmek istiyorsanız son videoya bekleriz arkadaşlar :)

Geldiğinizde de shiftdelete den geldiğinizi ve siz en çok hangi abur kuburu severdiniz yazabilirsiniz yorumlara :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
10 gün sonunda yeni video kanalda.. Güzel bir pazar aktivitesi.. Doğa yürüyüşü ve muhabbeti.. Bekleriz :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Videolarınızı tam olmasa da ara ara bakmaya çalıştım. Belli ki sizler mutlu olduğunuz bir yerde yaşıyorsunuz. Lakin ben mutlu oluşunuzun sebebi olarak orada sahip olduğunuz iş imkanı, kazanç vs. olduğunu tahmin ediyorum.

Hani bizim atalarımız demiş ya, "İnsan doğduğu yerde değil, doyduğu yerde mutludur" diye... Evet, bu bir gerçek... Ama, gerek doğal güzellikler, gerek coğrafya, gerek yemek kültürü vs. sizin anavatanınızdan daha iyi bir yer olduğunu düşünmüyorum. Sizler genelde kıştasınız, ama bizim çiçek çiçek baharlarımız, güneş'in bütün cömertliğini sunduğu yazlarımız, sonra da hüzne vabesta hazan mevsimlerimiz var kardeşim, sararan tabiatın bütün haşmetiyle deruni manalar, güzelliklerle dolu sonbaharlarımız!

Siz orada yine de mutlu mes'ut yaşayın ama, asıl ülkenizi, kendi milletinizi, yakınlarınızın, sevdiklerinizin, dostlarınızın yaşadığı "Anadolu"yu, onun bizi ezelden ebede saran, kucaklayan ruhunu da unutmayın, ihmal etmeyin, olur mu? :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Sevgili SD Forumculari, kanalimizin yeni videosu yayinda. Bu video bir Norvecli ogrenci ile Norvecte Egitim hakkinda . Video dili Ingilizce ve bazi yerlerinde Norvecce de duyabiliyorsunuz. Ancak hepsi Turkce altyazili. Altyaziyi acarak rahatlikla izleyebilirsiniz.

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Video paylaşabilme suremizi doldurdugumuza gore.. Sizlere yeni videotu takdim ediyorum arkadaslar.. Bu aslinda bir Norvec te gezi ve vlog videosu gibi.. Eglenceli bir gezi diyelim.. Iyi seyirler..

Mesaj otomatik birleştirildi:

Buraya kadar gelip videolari izleyen arkadaslar gelecek icin video onerilerini de yazabilir :) tabii kanala da yazabilirsiniz isterseniz direkt..

Son düzenleme:

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Türk heryerde Türk. adam Norveç gibi zengin bir ülkeye yerleşmiş gir bir işe çalış ama yok YouTube dan kanal aç burda da bedavadan reklamını yap. Yatarak beleşten para kazan. Allah bilir kazandığı paranın vergisini de Norveç alıyordur. Ülkeye gram faydası yok

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Türk heryerde Türk. adam Norveç gibi zengin bir ülkeye yerleşmiş gir bir işe çalış ama yok YouTube dan kanal aç burda da bedavadan reklamını yap. Yatarak beleşten para kazan. Allah bilir kazandığı paranın vergisini de Norveç alıyordur. Ülkeye gram faydası yok
Bence tanımadan ve bilmeden konusmamakta fayda var insanlar hakkında.. Siz ne is yapıyorsunuz bilemiyorum ama bu kanaldaki butun arkadasların isi gucu var.. Kalan zamanlarında da baskalarina yardımcı olabilmek adına bu kanalı kurdular.. Videoları yapmak emek isteyen bir iş (yatarak olsaydı herkesin kanalı olurdu) ve bunu para icin yapmiyorlar.. Buradan da bedava reklam yapmıs olmuyorum.. Forumda boyle bir hakkımız var tanıtım icin.. Bunu kullanıyorum.. Begenmemek tabiiki de hakkınız ancak insanlar hakkında bu sekilde konusmak hos degil..

Vergi verme ve ülkeye fayda konusunda birsey soylemek istemiyorum. Cunku ben ülkeye faydanın bu sekilde para ile olculdugunu de dusunmuyorum.. Bunları tartısmak icinde dogru bir platform degil burası.. Ben eminim ki ülkenin her iyi vatandası bir sekilde kendi faydasini saglamaya calisiyordur ve bu konuda birbirimizi yargılamamızın en basta ülkemize bir yararında cok zararı olur..

Ayrıca Turk heryerde Turk soylemenızı de hic dogru bulmadım..

Belki de şu sekilde soylemek gerekir: Evet Türk her yerde Türk.. Birbirine yardımcı olmaya calısan ve oldugu yerde calıskan bir sekilde hayatını idame ettiren..

Niyetim bir tartisma baslatmak degil.. Ancak goruslerimi belirtmeden de duramadim. Begenmediyseniz bir daha ziyaret etmezsiniz bu kadar basit..

Saygılar dilerim..

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Karşında 15 yaşında ergen yok birader kime ne masallar anlatıyorsun. Burdan da birkaç tık alırım birkaç enayi söğüşlerim derdindesin başka bir şey yok. Kalan zamanlarında da başkalarına yardımcı olmak için bu kanalı kurdular. En çok da bu kısma güldüm. Aynen kardeşim helal olsun ne de çok yardımseversin takdir ettim seni. Falanca yerde hastamız var para topluyoruz 5 TL gönderiver desem göndermezsen. Sahi senin Norveç te ne işin var askerlikten yırtmak için olmasın. Parayı burda kazan ama oraya vergi ver paranı orda harca. Sorsan vatan millet Sakarya. Yemezler kardeşim. Hata bende ki konuya yazıp sana birkaç tık kazandırmış olabilirim bu da benim yanlışım.
Saygılı bir şekilde tartışabilirim. Ancak birbirimizi tanımadan hakaret etmemize gerek yok. Benim nerede olduğumu ve ne yaptığımı bilmiyorsunuz. Ben de sizi bilmiyorum. Konu kanal ile ilgili. Eğer ilginizi çekmediyse gelmeyin bu konuya. Sizin hakkınızda bir yorumda bulunmuyorum çünkü sizi tanımıyorum. Rica ediyorum siz de bu şekilde saldırmayın.

Sizin de söylediğiniz gibi kanalın ekmeğine yağ sürmek yerine bu konuya yazmayın daha fazla. Hem siz rahat edin hem de birbirimizi tanımadan bilmeden tartışmayalım. :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Özellikle Norveç'e öğrenci olarak gelmeyi düşünenlerin ilgisini çekebilecek bir video var bu hafta arkadaşlar.. Ya da sadece Norveç'teki yurt hayatını da merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz. :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Üstteki videonun devamı diyebileceğimiz yeni video yayında arkadaşlar.. Özellikle eğer Norveç'te üniversite düşünüyorsanız kaçırmamanız gereken bir video bence.. Başvuru ve gelme sürecini ayrıntılı olarak anlatıyor.. tavsiye ederim :) tabii ilgisi olanlara.. :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Uzun süre sonunda yeni videomuzu paylaşıyorum arkadaşlar!
Çok değişik bir orman evi ya da ahşap ev videosu ile karşınızdayız. İzlemenizi tavsiye ederim!

Ayrıca videonun açıklamalarında da resmi Norveçteyiz Discord sunucusu linkine ulaşabilirsiniz. Bizler de oralardayız. Bekleriz. ?

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Tam bir hafta sonra yeni bir video hem de ilginç konulardan biri hakkında.. Norveç'te liseliler, mezuniyet kutlamaları ve Milli Bayram kutlamaları.. Kaçırmayın bizce ?

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Oturmuş ve eşit bir sistem var diyebiliriz evet ?

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Bizlere Norveç'te eğitim ile ilgili en çok gelen soruları burada şu anda okuyan bir arkadaşımıza sorduk ve bu yeni videomuzda sizlerle.. Norveç'te eğitime dair en kapsamlı videolardan birine daha hazır olun..?

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Hem Norveç hem elektrikli arabaya ilgisi olanlar için yeni videomuz.. Volkswagen ID.3 ve Hyundai Kona yı test ettik.. Tavsiye ederiz ?

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Bu aralar yeni bir vide serisi basladi Norvecte Nasil diye kanalda.. Bu da bu serinin ilk videosu.. Ikincisi de yayinda coktan ancak forum kurallari geregi paylasamiyorum :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Siz de genel olarak Norveç'e nasıl gelebilirim diye düşünüyorsanız bu kolay ve hızlı video ile Norveç'e gelme yöntemlerini özetledik. Bu konu ile ilgili çok soru alıyorduk. Bunları bu şekilde özetlemiş olduk :)

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Norveç'te çıkan yeni sosyal medya yasasını duydunuz mu? Eğer duymadıysanız Norveç haberlerini anlattığımız yeni video serisi Soğuk Gündem'e bekleriz.. İlginç ve yerinde bir yasa gibi..