Nokia, iPhone'a Salladı

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Nokia, iPhone'a Salladı

Microsoft ile yaptığı ortaklıktan sonra, Windows Phone'a geçen Nokia, Android ve iOS platformlarına verdi veriştirdi. Nokia'dan bu beklenmeyen çıkışı haberimizde görebilirsiniz.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Munksgaard: "Diğer mobil işletim sistemlerine ait telefonlar birbirlerine o kadar benziyor ki bu monotonluk müşterinin kafasını karıştırmaya yetiyor" dedi ve Nokia'nın devamlı farklı ürünler sunma çabası içerisinde olduğunu vurguladı.
devamlı farklı ürünler bunlar mı? her model birbirine benziyor. meego ve windows mobile ile mi farklılık yaratacaklarmış?

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Nokia yöneticileri yıllardır uyguladıkları politikanın çökmüş olmasından da bir anlamda rahatsızlar haliyle. Şöyle ki ;biz ne yapsak satar politikası artık nokia için çürümüştür ve bu politikanın geçmiş yıllarda getirdiği büyük başarılardan dolayı da hayli kibirliydiler görünen o ki müşteri psikolojisinden hiç anlamıyorlar ki bu kibir hala devam ediyor.

selofb31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya yıllardır göz boyama ile bir sürü ürün sattılar.. tabi şu anki ortam haliyle onları rahatsız ediyor...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Bunlar reklam olma çabalarından başka bir şey değil.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Zavallı Nokia, Sataşmalardan Bile Medet Umar Hale Düşmüş.
Yüzmilyonlarca Dolar Zarar Hala Akıllandıramamış Bunları.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
android 2.x sürümleri dediği gibi gereksizce karmaşık fakat 3.x ve 4.x sürümleri daha basit arayüzlere sahip.

birbirlerine benziyor eleştirisi ise yersiz olmuş. android 4.x 'in kullanım videosu ile son çıkan symbian kullanım videosunu bir karşılaştırsın. grafikler dışında bir fark bulabilecek mi merak ediyorum.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nokia sırtını dayadı microsoft'a bakalım neler olacak :) Çabuk yükselen çabuk düşermiş.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
"..Nokia'nın devamlı farklı ürünler sunma çabası içerisinde olduğunu vurguladı."

Diğer markalara bakarsak kesinlikle Nokia çok daha fazla seçenek sunuyor.İşletim sitemi olarak söylemiyorum tabi ki, gerek tasarım gerekse teknik özellikler bakımından..

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam nokiacım tamam haklısın(yaşlandı artık alttan almak lazım son günleri ii yaşasın)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Munksgaard: "Diğer mobil işletim sistemlerine ait telefonlar birbirlerine o kadar benziyor ki bu monotonluk müşterinin kafasını karıştırmaya yetiyor" dedi ve Nokia'nın devamlı farklı ürünler sunma çabası içerisinde olduğunu vurguladı.

Gülerim buna! Hep farklı ürünler sunma gayreti içerisindeymiş.. yesinler. Bi özellik fazlasını koyup dışını boyadığın onlarca modelini söyleyebilirim Nokia'nın. İnsanları halen keriz zannediyor!

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
1100 kullanıyorum. En pahalı özellikli telefonla aşağı yukarı aynı işi yapıyor. :p

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
samsung verdi tabi bunların eline (satış raporlarını), böyle saçmalıyorlar...

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
İphone katillerini de gördük nokia'nın nedense hepsi fıs çıktı :D iphone'u sevmem ama Nokia'yı hiç sevmem ki zaten doğruyo konuşmak gerek iphone android neree nokia winphon neree

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokia neden micorosftla anlaştığını çok güzel açıklamıitı piyasayı androidin tekelinden kurtarmak için..

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Nokia, iPhone'a Salladı
Nokia artık ürünleriyle yapamadığı çıkışı lafla yapmaya çalışıyor.

Herkes gider Mersin'e Nokia....
Nokia bir zamanlar güçlü Symbian varken bunun değerini bilemedi. Ortaklarını ve kullanım lisansına sahip firmaları ezdi. Şu an Nokia'dan başka Symbian kullanan var mı acaba? Herkes Android'e öncelik verirken Nokia Windowsa kayıyor. Nokia yine yalnızları oynuyor ancak çökerek.
Bu arada çok ortaklı Symbian işletim sisteminin resmi sitesi: http://symbian.nokia.com/
Tabi Nokia tüm hisseleri almadıysa.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Nokia bir zamanlar güçlü Symbian varken bunun değerini bilemedi. Ortaklarını ve kullanım lisansına sahip firmaları ezdi.
Belasını buldu desek doğrudur.

Trolltech'in başına gelenleri bilen vardır değil mi?

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İphone ve android ile ilgili fikirlerine katılıyorum. İphone modası geçiyor yavaş yavaş. Android her gün yeni versiyon politikası ile ben kendi kendini yiyiyor. Velhasıl "adam haklı beyler"

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
İphone ve android ile ilgili fikirlerine katılıyorum. İphone modası geçiyor yavaş yavaş. Android her gün yeni versiyon politikası ile ben kendi kendini yiyiyor. Velhasıl "adam haklı beyler"

Symbian ve Windowsta yeni bir versiyon çıktığında yeni bir telefon almak zorundasın. Ancak Androidte güncelleme var.
iPhone modası geçtiğinde Microsoft almazsa Nokia çoktan iflas bayraklarını çekmiş olur.