Soru Android'de 256 KB yazı sınırı nedir?

paraffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Merhaba arkadaşlar.

Android 13'te bir notepad kullanıyorum. 256 KB'tan büyük notlara tıklayınca program çöküyor. Android 4'te bu durum yaşanmıyor. Bir çok cihazda denedim.

Bu sorunun sebebi ne olabilir? 256 KB Android'de neyin sınırı?
Bu sınırı arttırmanın yolunu bilen var mı?

Reaksiyon puanı
4,895
Merhaba arkadaşlar.

Android 13'te bir notepad kullanıyorum. 256 KB'tan büyük notlara tıklayınca program çöküyor. Android 4'te bu durum yaşanmıyor. Bir çok cihazda denedim.

Bu sorunun sebebi ne olabilir? 256 KB Android'de neyin sınırı?
Bu sınırı arttırmanın yolunu bilen var mı?
@irsuya konu hakkında yardımcı olacaktır.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,826
Kullandığınız not uygulamasının linkini verir misiniz?

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,826
Programın adresi: https://apkpure.com/fast-notepad/com.taxaly.noteme.v2/download
Paket adı: com.taxaly.noteme.v2
Versiyon: 2.0.9
SHA256 çıktısı: 0945843f8ca0bf8363056f70744cafca361fda0bcbe921abe10e1e6caea58310
2015'te çıkmış 2.0.9 sürümü sonrasında Google Play Store'dan kaldırılmış bir uygulama, Google Play'den kaldırıldığına göre zararlı içerme ihtimali de var hocam, bunu kullanmanızı tavsiye etmem. Bunu depolama alanında ".txt" dosyaları oluşturup düzenlemek için mi kullanıyorsunuz, yoksa basit bir not uygulaması mı? Ona göre öneriler yapacağım.

paraffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
2015'te çıkmış 2.0.9 sürümü sonrasında Google Play Store'dan kaldırılmış bir uygulama, Google Play'den kaldırıldığına göre zararlı içerme ihtimali de var hocam, bunu kullanmanızı tavsiye etmem. Bunu depolama alanında ".txt" dosyaları oluşturup düzenlemek için mi kullanıyorsunuz, yoksa basit bir not uygulaması mı? Ona göre öneriler yapacağım.
Hem not için, hem de parola defteri olarak kullanıyorum. Notları şifrelediği için ve internete bağlanmadığı için güvenli olduğunu düşünüyorum. Ama bir eksiği var; işaretleyip toplu işlem yapamıyor. Alternatifini bulsam hemen bırakacağım

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,826
Bu açık kaynaklı uygulamaları öneririm, üzerlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz, F-Droid mağazası üzerinde daha fazlasını da bulabilirsiniz.

Safe Notes (Benim de aktif olarak kullandığım uygulama, biyometrik şifreleme destekliyor)

Notesnook

Son düzenleme:

paraffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Bu açık kaynaklı uygulamaları öneririm, üzerlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz, F-Droid mağazası üzerinde daha fazlasını da bulabilirsiniz.

Safe Notes (Benim de aktif olarak kullandığım, biyometrik şifreleme destekliyor)

Notesnook
Önerileriniz için teşekkürler.

Safe Notes'u daha önce denemiştim, ama siz yazınca bir daha denedim. Görsel olarak çok güzel, ama bazı eksikleri var, işaretleyip toplu işlem yapamıyor, klasörleme yok, dışa aktarma yok. Yani gelecekte başka bir programa geçmek istesem, buradaki notları aktaramayacağım için geçemeyeceğim. Bir diğer kötü yanı ise 50 MB olması. Kendisinin yapamadığı bir çok işi yapan com.taxaly.noteme.v2 sadece 528 KB.

Notesnook ise internete bağlanıyor. Bu zaten bir parola defteri olarak kullanmamak için yeterli sebep.

Başka önerileriniz olursa onları da denemek isterim.

paraffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
IOS'ta SimpleNote var ama Android'de var mıdır, bilmiyorum.
Öneri için teşekkürler. Özelliklerine baktım, harika bir programa benziyor. Ama maalesef internete bağlanmadan çalışmıyor bile. Ama açık kaynak, belki birileri internete bağlanmayan fork'unu yapmıştır.