Bu konuyu okuyanlar

vamir42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disabledmod txt dosyasını silemiyorum değişiklik yapılabilmesi için bilgisayarın yöneticisi size izin vermesi gerekir gibi bir hata alıyorum bu arada xbox gamepass sahibiyim. Oyuna bu şekilde sahip oldum.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Disabledmod txt dosyasını silemiyorum değişiklik yapılabilmesi için bilgisayarın yöneticisi size izin vermesi gerekir gibi bir hata alıyorum bu arada xbox gamepass sahibiyim. Oyuna bu şekilde sahip oldum.
Xbox Game Pass, resmî mod desteği sağlamadığı oyunların dosyalarına müdahale edilmesine izin vermiyor. Bu durumda ya resmî mod desteğinin gelmesini beklemeniz ya oyunu Game Pass yerine Steam gibi bir platformdan satın almanız ya da bazı resmi olmayan yöntemler ile dosyaları düzenlenebilir hale getirmeniz gerek. "Xbox Game Pass PC Oyunlarına Türkçe Yama" diye aratabilirsiniz. Ama bu yöntemler ile yaşayabileceğiniz sorunlar sizin sorumluluğunuzda.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.7.6. Yeni yayınlanan güncellemeye ait tüm satırları çevirerek aktardım.

klaymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür etmek için kayıt oldum. Çeviri çok başarılı olmuş.

unjustdreko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.7.6. Yeni yayınlanan güncellemeye ait tüm satırları çevirerek aktardım.
hocam indiriyorum ama dosya bozuk diyip açmıyor winzip winrar gibi bütün programlarla açmaya çalıştım 4-5 defa indirip tekrar denedim farklı internet tarayıcıları ile denedim yine olmadı bi ilgilenirseniz sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam indiriyorum ama dosya bozuk diyip açmıyor winzip winrar gibi bütün programlarla açmaya çalıştım 4-5 defa indirip tekrar denedim farklı internet tarayıcıları ile denedim yine olmadı bi ilgilenirseniz sevinirim
SORUNUM DÜZELDİ HOCAM KUSURA BAKMAYIN TAMMDIR

Son düzenleme:

efendihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, ben steamdan aldım no mans sky i. ancak yamanızı indirdiğimde boş bir sayfa olarak iniyor. bunu hangi uygulamayı kullanarak açmam gerek ?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
merhaba, ben steamdan aldım no mans sky i. ancak yamanızı indirdiğimde boş bir sayfa olarak iniyor. bunu hangi uygulamayı kullanarak açmam gerek ?
Oyunu Türkçe yapmak için indirdiğiniz pak uzantılı dosyayı açmanız gerekmiyor. İlk sayfadaki yükleme talimatlarında belirttiğim gibi "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin ve MODS adında bir klasör oluşturun. Ardından bu indirdiğiniz dosyayı oraya atın. Sonra da "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine giderek ve bu dizindeki DISABLEMODS.txt adlı dosyayı silerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra oyunu açtığınız zaman Türkçe olacaktır.

efendihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunu Türkçe yapmak için indirdiğiniz pak uzantılı dosyayı açmanız gerekmiyor. İlk sayfadaki yükleme talimatlarında belirttiğim gibi "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin ve MODS adında bir klasör oluşturun. Ardından bu indirdiğiniz dosyayı oraya atın. Sonra da "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine giderek ve bu dizindeki DISABLEMODS.txt adlı dosyayı silerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra oyunu açtığınız zaman Türkçe olacaktır.
yaptım, düzgün çalışıyor emeğiniz için teşekkürler

bilalaltinkaya222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Azminize hayranım gerçekten. Üşenmeden sıkılmadan her güncellemeyi çeviriyorsunuz. Yama için çok teşekkürler.

skyworker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle yama güzel takdir ettim lakin dosyaya yamayı atıp oyuna girdğim zaman oyun türkçe oluyo ama save dosyasına tıklayıp oyuna yüklenme ekranı geliyo ve donuyo bunu eski disablemods dosyasını atıp girince bişi olmuyo

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
öncelikle yama güzel takdir ettim lakin dosyaya yamayı atıp oyuna girdğim zaman oyun türkçe oluyo ama save dosyasına tıklayıp oyuna yüklenme ekranı geliyo ve donuyo bunu eski disablemods dosyasını atıp girince bişi olmuyo
Böyle bir sorun yaşandığını ilk defa sizden duydum. Bana özelden save dosyanızı gönderir misiniz? "C:\Users\KULLANICI ADI*\AppData\Roaming\HelloGames\NMS" dizininde bulunur. (Appdata klasörünü görmek için Görünümden "Gizli Öğeleri" seçin.) WinRar ile paketleyerek ve herhangi bir dosya yükleme sitesine yükleyerek bana linkini atabilirsiniz.

mewrick41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekli dosyayı görüntüle 105530

Çevirmen:

Erdem Sarp

Çeviri Durumu:

Genel : %100 ± 0.5
Test ve Düzeltmeler: Devam Ediyor

Uyumlu Olduğu Oyun Sürümünü Çeviri Notları Linkinden Görebilirsiniz

Çeviri Notları:
Açıklama:

2018 yılında askere gitmeden önce bulduğum 1 aylık boşlukta başladığım, geldikten sonra da çeşitli meşguliyetlerden dolayı devam edemeyerek bıraktığım ve gördüğüm talep üzerinde 2019 yılının son baharında tekrar başlamaya karar verdiğim No Man's Sky Türkçe Çeviri projesi en sonunda meyvesini verdi. Bu 8 aylık çeviri sürecinde beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.
Tüm satırların çevirisinin tamamlanmasının ardından test ve hata düzeltmelerine başladım. Her bir satırı kontrol ederek ve aynı zamanda da oyunda test ederek hataları düzeltiyorum. Her geçen gün yamayı biraz daha iyileştirmeye çalışıyorum. Bu aşamada, büyük bir güncelleme gelmediği sürece artık haftalık olarak (Cuma veya Cumartesi günü) yamayı güncelleyeceğim. Dil dosyalarına çok şeyin eklendiği oyun güncellemelerinde ise bir an önce çeviri sürecini tamamlayıp test ederek sizlerle paylaşacağım. İyi Oyunlar.

İndirme Linki:

Son Sürümü Buradan İndirebilirsiniz

Not: Yama tam olarak tamamlanmadığı için hatalar barındırabilir. Bu hatalar yanlış seçimler yapmanıza veya oyun zevkinizin engellenmesine neden olabilir. Tüm bunları göze alarak yükleyin.

Yükleme Talimatı:
-"No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin. Eğer Steam sürümüyse "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininden bulabilirsiniz. Bulamazsanız ise masaüstündeki "Bu bilgisayar" 'ı açıp, sağ üst köşeden "No Man's Sky" 'ı aratarak gerekli dizinlere erişebilirsiniz.
-PCBANKS klasöründe bulunan "DISABLEMODS" metin dosyasını silin.
-Ardından aynı dizinin içinde "MODS" adında bir klasör oluşturun.
-İndirdiğiniz dosyayı oluşturduğunuz "MODS" adlı klasöre taşıyın.
-Artık oyuna girebilirsiniz. Eğer yamayı kaldırmak isterseniz MODS klasörü içindeki çeviri dosyasını silmeniz yeterli olacaktır.

Oyun İçi Görseller:

yama açılmıyor bilginize

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474

yama açılmıyor bilginize
Selam. Mesajınızı gördükten sonra yükleyerek tekrar denedim ve sorun olmadan çalıştı. İlk sayfada belirttiğim yükleme talimatlarını izlediniz mi? Eğer oyunun çok eski bir sürümüne sahip değilseniz veya oyunu Game Pass üzerinden yüklemediyseniz düzgün bir şekilde çalışacaktır.

mewrick41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam. Mesajınızı gördükten sonra yükleyerek tekrar denedim ve sorun olmadan çalıştı. İlk sayfada belirttiğim yükleme talimatlarını izlediniz mi? Eğer oyunun çok eski bir sürümüne sahip değilseniz veya oyunu Game Pass üzerinden yüklemediyseniz düzgün bir şekilde çalışacaktır.
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. drive üzerinden indirdiğimde '' unspported archivi file or corruped archive file '' uyarısı alıyorum microsoft üzerinden farklı uygulamalar ilede denedim ama başarılı olamadım. geri dönüş yaparsanız sevinirim. not: stem üzerinden satın aldım.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. drive üzerinden indirdiğimde '' unspported archivi file or corruped archive file '' uyarısı alıyorum microsoft üzerinden farklı uygulamalar ilede denedim ama başarılı olamadım. geri dönüş yaparsanız sevinirim. not: stem üzerinden satın aldım.
Oyunu Türkçe yapmak için dosyayı açmanıza gerek yok. Dosya zaten oyunun tanıyacağı formatta. "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin. Farklı yere kurduysanız ve nerede kurulu olduğunu bilmiyorsanız, Steam üzerinde oyunun adına sağ tıklayıp Özellikler - Yerel Dosyalar - Yerel Dosyalara Göz At seçeneklerini seçerek ve açılan pencerede de GAMEDATA/PCBANKS dizinine giderek ulaşabilirsiniz. Ardından bu dizindeki DISABLEMODS.txt dosyasını silin. Aynı dizinde MODS adında bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz .pak uzantılı dosyayı bu klasöre atın. Bu işlemden sonra oyun Türkçe olacaktır.

mewrick41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunu Türkçe yapmak için dosyayı açmanıza gerek yok. Dosya zaten oyunun tanıyacağı formatta. "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin. Farklı yere kurduysanız ve nerede kurulu olduğunu bilmiyorsanız, Steam üzerinde oyunun adına sağ tıklayıp Özellikler - Yerel Dosyalar - Yerel Dosyalara Göz At seçeneklerini seçerek ve açılan pencerede de GAMEDATA/PCBANKS dizinine giderek ulaşabilirsiniz. Ardından bu dizindeki DISABLEMODS.txt dosyasını silin. Aynı dizinde MODS adında bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz .pak uzantılı dosyayı bu klasöre atın. Bu işlemden sonra oyun Türkçe olacaktır.
ÇOK SAĞOL DOSTUM BEN MODLAMA YAPMAYA ÇALIŞTIM EYVALLAH

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Abi oyunun 3.15 sürümünü indiriyorum. Uyumlu olur dersen yaparım yamayı.

Eline Emeğine sağlık bu arada.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Abi oyunun 3.15 sürümünü indiriyorum. Uyumlu olur dersen yaparım yamayı.

Eline Emeğine sağlık bu ara da.
Oyunun sitesinde belirtildiğine göre güncel sürüm 3.13. Farklı bir platformda böyle bir sürüm var mı bilmiyorum, ama sürüm numaraları arasında büyük farklar olmadığı sürece çalışacaktır. Yalnız yeni bir şeyler varsa onlar oyunda ID olarak gözükür. (EXP_MON_DESC_13 gibi). Eğer sürüm numarası yanlış yazılmışsa ve o 3.15 değil de 2.15'se işte o zaman sorun yaratır.

Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.8.2

Son düzenleme:

yentibaba

Asistan
Reaksiyon puanı
121
ALLAH senden razı olsun, ilmine bilgine emeğine sağlık ♥

Bir konu danışmak istiyorum; "Uzaylı Dili Yaması" artık kullanılmıyor mu? eskiden onu da atardık Mods klasörünün altına?
Öylesine aklıma takıldı sebebini merak ettim cvp için teşekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
ALLAH senden razı olsun, ilmine bilgine emeğine sağlık ♥

Bir konu danışmak istiyorum; "Uzaylı Dili Yaması" artık kullanılmıyor mu? eskiden onu da atardık Mods klasörünün altına?
Öylesine aklıma takıldı sebebini merak ettim cvp için teşekkür ederim şimdiden
Sorunu bir süre önce düzelttim. Uzaylı dilleri kelime öğrendikçe sorunsuz bir şekilde açılacak. Böyle bir şeye artık gerek yok. Detaylı bilgiyi 22.08.2020 tarihli çeviri notunda görebilirsin.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.8.5. Herkese sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl diliyorum.
Neler değiştirdiğini ve eklediğini de kısaca bahsetmeni öneriyorum.
Değişiklikleri Çeviri Notları kısmında zaten paylaştığım için buraya ayrıca koymayı gerekli görmedim.