Bu konuyu okuyanlar

Mehmet.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır teşekürler ,tekrardan eliniz sağlık.

syaman81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
abi bukadar seri yama güncelleyen yok yani kaldı ki oyun güncellensede türkçe yamayı yapan arkadaş yeteri kadar yamayı çabuk yapıp yayınlıyor diğerleri kadar bekletmiyor yama yarım kalsada bekletme yapmıyor yayınlıyor diğer kalanınıda oynarken arkasından ekstra yama güncelleyerek ekliyor ve harika taktik uyguluyor yapan arkadaşa helal olsun.

Ozan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
merhaba bende disablemods diye bir şey yok nasıl yapıcam 2.54 sürüm

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
merhaba bende disablemods diye bir şey yok nasıl yapıcam 2.54 sürüm

"No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininde disablemods adında bir metin dosyası yoksa o zaman modlar aktif demektir. Bu adımı geçerek aynı dizinde "MODS" adlı bir klasör oluştur ve indirdiğin ".pak" dosyasını buraya at. O zaman çalışacaktır.

Ozan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
"No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininde disablemods adında bir metin dosyası yoksa o zaman modlar aktif demektir. Bu adımı geçerek aynı dizinde "MODS" adlı bir klasör oluştur ve indirdiğin ".pak" dosyasını buraya at. O zaman çalışacaktır.
dediğiniz gibi yaptım oyuna girerken mod warning uyarısı veriyor devam ediyorum ama oyun hala ingilizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve şöyle yazıyor : you appear to be running a modded version of no man's sky. this is not officially supported by hello games and might cause problems. ıf you are experiencing problems, particularly after a version upgrade, please remove any mods in your PCBANK/MODS folder

Tamam hallettim oyunu masaüstünden silip en baştan kurup tekrar mods klasörünü attım oldu

Son düzenleme:

unjustdreko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam emeğine yüreğine ellerine sağlık kırık ingilizcemiz bile olsa takıldığımız yerler oluyordu yani bu iş gerçekten emek işi kolay değil hiçbir karşılık beklemeden gerçekten övgüyü hak ediyorsun teşekkür ederim tekrardan

melihcrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden olmadığını araştırırken bu özelliğin çok sınırlı sayıda oyunda geçerli olduğunu buldum. Yakında gelecek güncelleme ile gamepasste olan daha çok oyuna mod desteği gelecekmiş sanırım ancak henüz bu oyuna gelmemiş. Yani dosyalara hiçbir şekilde müdahale edemiyoruz. Umarım özellik hızlı gelir de Türkçe oynayabiliriz :D
Bende bekliyorumda pek gelecek gibi değil dosyanin erisimlerini aliyorum 10 saniyr sonra geri aliyo benmiym yönetici o mu anlamadım

saintNsinner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DISABLEMODS'u silemiyorum, böyle bir uyarı veriyor. Yardımcı olur musun hocam? Yönetici olup tam yetkide olmama rağmen bir türlü işlem yapılmıyor. Xbox Game Pass'den oynuyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    9.4 KB · Görüntüleme: 177

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
DISABLEMODS'u silemiyorum, böyle bir uyarı veriyor. Yardımcı olur musun hocam? Yönetici olup tam yetkide olmama rağmen bir türlü işlem yapılmıyor. Xbox Game Pass'den oynuyorum.

Sanırım Xbox uygulaması çalıştığı için böyle bir uyarı alıyorsun. Uygulamayı kapatmayı dene ve görev yöneticisinden de kapalı olduğuna emin ol. Olmazsa eğer başlat menüsünden "services.msc" diye aratarak adı "Xbox" içeren tüm servislerin başlangıç türünü "devre dışı" olarak ayarlamayı dene ve sistemi yeniden başlat. Sildikten sonra da tekrar "services.msc" yazıp daha önce devre dışı bıraktığın tüm Xbox servislerinin başlangıç türünü tekrar "Elle" olarak ayarla. Tekrar eski haline getirmezsen Xbox uygulamasını açamazsın.

Daha önce bu uygulama ile bir deneyimim olmadığı için sadece tahmin edebiliyorum.

Ayrıca şunu da deneyebilirsin: Take Ownership Menu Hacks
İndirdiğin zip dosyasının içindeki "Add Take Ownership to Context menu"
isimli .reg dosyasını uygula. Bu, dosyanın sahipliğini alman için menüye "Take Ownership" seçeneği ekleyecektir. "DISABLEMODS" dosyasına sağ tıkla ve "Take Ownership" seçeneğini seç. Ardından silmeyi dene.

Son düzenleme:

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.5.7. Yeni oyun güncellemesi oldukça dolu ve 2512 yeni satır içeriyor. Bu kısmın çevirisini ve testini 1 hafta içerisinde tamamlayabileceğimi düşünüyorum. Şu iki günde çevirebildiğim kadarını bu güncellemeye aktardım. Diğer kısımlar ise oyunda İngilizce olarak gözükecek.

halil1862

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çeviri bittimi acaba şuan hiçbirşey anlamıyorum oynarken:D

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
çeviri bittimi acaba şuan hiçbirşey anlamıyorum oynarken:D

Cuma akşamına yetiştirmeye çalışıyorum; ama test durumuna bağlı olarak cumartesi akşamına da uzayabilir. Hazır olduğu zaman size bildirim gitmesi için buraya yazacağım.

yentibaba

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Değerli insan emeğine sağlık Allah senden razı olsun. Bu değerli hizmetin için sana teşekkürü borç bilirim. Cuma akşamını iple çekiyoruz kolay gelsin eline gözüne ilmine sağlık ♥

Son düzenleyen moderatör:

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.5.8 . Test sırasında gözümden kaçmış birkaç küçük hata olabilir. Onları da gördükçe düzeltirim.

TheXblanque

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.5.8 . Test sırasında gözümden kaçmış birkaç küçük hata olabilir. Onları da gördükçe düzeltirim.
Yama için teşekkürler, fakat bi sorum olacak; bu verdiğin linkte ki yama 2.61 sürümü mü ?

2.61 miş zaten sürüm kusura bakmayın, tekrardan teşekkürler yama için?

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,904
Çok anlaşılır biçimde çeviriyorsun oyunu. Bu oyunu baya oynadım ama çevirisiz pekte sarmadığını iyi anladım şuan.

Başarılarının devamını dilerim. Yeni bir bilgisayar toplayınca senin yamayı kullanacağım. Çok teşekkürler.
Çeviriye çok ihtiyacı var dediğim oyunlardan bir tanesiydi.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Emeğine sağlık. Azımsanmayacak sayı da insan (ki burada üyeliği olmayıp da, yorum yapamayanlar da var) senin sayende bu oyunu Türkçe oynuyor şu an. Tekrar teşekkürler.

Rica ederim. Böyle bir ihtiyacın farkında olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Eğer daha fazla oyuncunun bu güzel oyunu zevk alarak ve anlayarak oynamasını sağlayabildiysem ne mutlu bana.

Bu arada kelime öğrenme ve öğrenilen kelimelerle uzaylı dilindeki cümlelerin otomatik olarak çevrilmesindeki sorunu nasıl düzeltebileceğimi buldum. Bu kısım İngilizce cümle yapısına göre ayarlandığı için öğrenilen kelimeler İngilizce kurallarına göre sıralanıyordu ve aynı kelime birden fazla cümlede farklı anlamlarda kullanıldığı için de ek alamıyordu. Daha önce çözüm olarak bu kısmın devre dışı kalması ve uzaylı dillerinin karşınıza düzgün bir şekilde çevrilmiş olarak gelmesi için ayrıca bir yama yayınlıyordum (Uzaylı Dili Yaması). Ama bu da uzaylı diyaloglarının aslında oyuncunun hangi seçenekleri seçmesi gerektiği hakkında ipucu içermesinden dolayı oyun hilesi gibi işlev görüyordu.

Eğer her şey yolunda giderse yeni çözüm ile birlikte tekrar öğrenilen kelimeler ile uzaylı diyaloglarının çevrilmesi olayı aktif olacak, Türkçe karşılığı olmayan kelimeler gözükmeyecek ve en önemlisi çevrilen uzaylı diyalogları da düzgün bir Türkçe ile karşınıza gelecek.

Tüm hafta deneme yanılmalarla geçtiği için daha iyi odaklanabilmek adına bu hafta güncelleme yayınlamayacağım. Haftaya cumartesi büyük ihtimalle hazır olur.

Ek olarak yama oyunun yeni yayınlanan 2.62 sürümüne uyumlu. Aynı sürüm deneysel kanalda daha önce yayınlandığı için geçen hafta yeni satırları çevirerek yamaya aktarmıştım.