Yardım Networkdeki yazıcıları görüntüleme nasıl yapılabilir?

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba,

Networke bağlı yazıcıların ben toner ve kimin ne çıktı ne zaman gönderdiğini görmek istiyorum da ücretsiz böyle bir program var mıdır?
Papercut views diye bir site var ücretsiz galiba ama detaylı göstermiyor galiba ücretsiz olduğu için kısıtlı.

r3b0k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Merhaba

Networke bağladığın cihazın bir IP adresi var, bunu kurulumda belirtmen gerekiyordu, eğer otomatik kurulum ise zaten gözüküyordu.

O ıp adresine girerek kontrolünü yapabilirsin.
Yazıcı markası nedir kaç kişi bağlı ve bir ağ kurulumu yaptın mı ?

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba

Networke bağladığın cihazın bir IP adresi var, bunu kurulumda belirtmen gerekiyordu, eğer otomatik kurulum ise zaten gözüküyordu.

O ıp adresine girerek kontrolünü yapabilirsin.
Yazıcı markası nedir kaç kişi bağlı ve bir ağ kurulumu yaptın mı ?
Merhaba printların olduğu server var ordan otomatik kurulu bir kaçı bir kaçı da normal kullanıcılara manuel driver ile kurulu yazıcıların hepsi aynı tanımlı vlan aralığında.
Toplam 50 adetten fazla olduğu için tek tek yapma seçeneği mantıklı değil ben hani göz önünde olsun toner bittiğinde göreyim çıktıları kimler göndermiş kullanıcıları göreyim istiyorum.

r3b0k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Tüm cihazları bi arada nasıl görebilirsin bilemiyorum bu konuda yardımcı olamıyorum.

Ama cihaz ayarlarından network ağına girdiğinde ip adresi tarayıcına girdiğinde o cihazın arayüzü gözüküyor ve toner durumunu görebiliyorsun.
Ve Ysoft-SAFEQ ip adresiyle de bütün yazıcılardan alınan çıktıları kim aldıklarını ve hatalarını görebiliyor yeni kullanıcı ekleyebiliyorsun.
Tabi bu safeQ olan makineler için geçerli bir durum kartla çıktı alma durumun varsa eğer.