Nero Burning ROM 12.0.00300

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
nero-burning-rom.png

Nero Burning ROM 12.0.00300

Nero Burning ROM eski adı Ahead Software olan Nero AG yazılım şirketinin ürettiği, Microsoft Windows ve Linux işletim sistemleri üzerinde çalışabilen bir disk yakma yazılımıdır. Genellikle CD ve DVD yazmak için Nero Express aracı bulunur.

Yazılımın adı bir sözcük oyunundan gelir. CD ve DVD ortamlara veri kaydetmek ingilizcede sıklıkla "Optik Disk Yakmak" olarak bilinir ve popüler tarihe göre Roma İmparatoru Nero, Büyük Roma Yangını'nda lir çalıp, şarkı söylemiştir. Almanca'da "Roma", "Rom" olarak yazılır. Yazılımın adı ingilizce olsaydı,"Nero Burning ROMe" olarak yazılacaktı. Yazılım simge olarak da kendisine ateşler içinde yanan ünlü Kolezyum'u seçmişti. Artık nero yazısını simge olarak kullanıyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nero_Burning_ROM

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Neromu Kaldı Cdburnerxp,ultraiso,ashampoo burning studio gibi kullanımı kolay basit yazılımlar varken..:)

yunusunlukaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar bılgısayarımda virus var bana hangi antivirüs ü önerirsiniz

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hiç bilmiyordum, optik medyaya kayıt edilirken yakıldığı için oradan geliyordur diye düşünmüştüm.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Nero'nun sadece Optik kayıt programlarını kullanıyorum. Diğer medya oynatma vs. programları genelde sistemde kasma yapıyordu. O yüzden kullanmadım ve Nero'nun 7 versiyonunun optik kayıt programı (Nero Express) bana fazlasıyla yetiyor. Ne gibi yenilik olabilir ki bir ihtimal belki USB bellekleri de -sorunsuz olarak (genelde önerilen programların çoğunda sorun yaşadım)- boot diski olarak biçimlendirme özelliği falan belki ekleyebilirler. (tamamen varsayım)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
nero hala direniyor piyasada kalmak için en son nero7 kullanmıştım ondan sonra kendisiyle ayrıldık :)