Nero 12 ile cd silme ve DVD ROM

Bu konuyu okuyanlar

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nero 12 programı var cd sil seçeneği ile cd silmiyor .. aşağıdaki benim dvd rom'un özellikleridir..track bi cd yazdım,, ama arabadaki cd çalar error verdi.. programdaki silme özelliğini kullanayım dedim silmedi hata veriyor. çeşitli şekilerde silme seçenekleride var hızlı sil şöyle sil böyle sil vsss yinede fayda etmedi silmedi yani... acaba benim dvd romda böyle silme özelliğimi yok yoksa cd yi yazarken daha sonradan silmek gibi bir seçme yazma işaretletme veya programda böyle birşeyleri ayarlamakmı gerekir ?? seçeneklerinimi yapamadım anlayamadım.. maksat cd değil öğrenmek , çok merak ettim biraz araştırtım.. dvd rom da yazma özelliği var fakat silme özelliğinin olup olmadığını nasıl anlarım.. ayrıca dvd rom un özellikleri aşağıda ve markasıda nedir anlamadım ama modeli modeli, falan aşağıda yazıyor tam anlamadım ,, cd yazarken sonradan veri veya müzik yazmak için yazmadan önce yapılan ayarlar ve seçenekler var , onlar hakkında bilgişsi olan varsa çok sevinirim,, eğer silme özelliği olam bir DVD rom' mu olacak varsa böyle bişey ne özellikte alabilirim ,, teşekkürler

super write master (DVD rom um görünen yüzünde böyle yazıyor )
Sürücü E:
Açıklama CD-ROM Sürücüsü
Yüklü Medya Hayır
Medya türü DVD Writer
Adı TSSTcorp CDDVDW SH-222BB ATA Device
Üretici (Standart CD-ROM sürücüleri)
Durum OK
Aktarım Hızı -1.00 kilobayt/sn
SCSI Hedef Kimliği 1
PNP Aygıt Kimliği IDE\CDROMTSSTCORP_CDDVDW_SH-222BB________________SB00____\5&17EF7B8E&0&0.1.0
Sürücü c:\windows\system32\drivers\cdrom.sys (6.1.7601.17514, 106,00 KBayt (108.544 Bayt), 20.11.2010 23:29)

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
orda olan varmı arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Cd nin silinebilir olma özelliği var mıydı?

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
CD'nin ilinebilir CD'lerden olması gerekiyor.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu silinebilir özellik CD demi var yani.. DVD rom da böyle bi özellik yok o zaman anladığım kadarıyla. peki böyle cd leri herhangi bir yerden bulabilirbiyiz .. Bu cd nin adı nedir ??

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
cd-rw, rewritable cd, yazılıp silinebilen cd derseniz anlarlar ama artık bulunması çok güç.eskiden corsamda kullanırdım tek cd olarak artık bulamıyorum.orjinal mp3 çaları da çıkarmak istemiyorum :D idare ediyoruz

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Bu Rewritable CD'lerin de bir ömrü oluyordu. Üçünü defa yazabildiğimi hiç hatırlamıyorum. USB bellekler çıkınca CD tarih oldu gerçi :)

Son mesajlar