Neden Windows 8 Metro Arayüz

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Eğlenelim biraz yahu, selamlar herkese ...

WİNDOWS 8 İşletim sisteminde bir tablet görüntüsünü andıran şu arayüzün adı neden '' METRO ''
Neden ULUSOY arayüz değil, neden NİLÜFER arayüz değil, ne bileyim neden EFE TUR değilde metro

Kafamda deli sorular aman Allahım, bakmayın siz bana yaaa
Böyle bir fikre kapılıp bu soruyu sorduğum için kendimden endişe ediyorum şu anda.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Öncelikle :D sürekli kalın ve renkli yazmaktan uyarı alabilirsin :D Forum kurallarının 72. maddesini f bendinde 3. fıkrada açıkca belirtilmektedir ki "Forum içerisinde herhangi bir topikte herhangi bir konuya tamamı kalın ve renkli yazmak veyahut 3. şahsı ilgilendiren konu ve konular açmak yasaktır." Konuya gelecek olursak aslında herkes metro arayüzü dese de aslında ismi modern arayüz olarak geçiyor zamanında alman bir firma ile teliften dolayı davalık olan microsoft ismini modern arayüz olarak değiştirmişti diye hatırlıyorum. Ciddi mod : off bence pamukkale olabilirmiş :D İstisnasız en iyi firma bence

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Biriniz bu çocuğa bi uyku hapı bulsun.

Ya aşk olsun ama ne çocuğu ben 28 yaşındayım, sabahın 5'i beynim sulandı heralde ne bileyim :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öncelikle :D sürekli kalın ve renkli yazmaktan uyarı alabilirsin :D Forum kurallarının 72. maddesini f bendinde 3. fıkrada açıkca belirtilmektedir ki "Forum içerisinde herhangi bir topikte herhangi bir konuya tamamı kalın ve renkli yazmak veyahut 3. şahsı ilgilendiren konu ve konular açmak yasaktır." Konuya gelecek olursak aslında herkes metro arayüzü dese de aslında ismi modern arayüz olarak geçiyor zamanında alman bir firma ile teliften dolayı davalık olan microsoft ismini modern arayüz olarak değiştirmişti diye hatırlıyorum. Ciddi mod : off bence pamukkale olabilirmiş :D İstisnasız en iyi firma bence

İyi oldu bu yazı olayını söylediğin sağol kalın ve renkli yazıyı bırakıyorum madem. Bu arada pamukkale gerçektende favori birkaç senedir aştı kendini hele o turuncu dizayn koltukları müthiş. :D

flashpoint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman biriniz bu çocuğa ( bana göre çocuk) bi reklam firması bulsun. Kafası çok çalışıyo.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
O zaman biriniz bu çocuğa ( bana göre çocuk) bi reklam firması bulsun. Kafası çok çalışıyo.

Tamam peki zorlamıyorum sana göre çocuğum peki :D bir konu açtım daha önyargı ama bu şimdi :D
Ciddi yüzümü ortaya koyup büyüyciğim :dirol:

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Metro = Tünel gibi yani bağlantı amaçlı diye düşünüyom

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ne ictiysen aynisindan istiyorum :D

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bu arayüzü bulan windowsun enterasan mucitkar icatçıları (bunlar metroseksüel icatçılar olarak ta bilinir) kendi topluluklarının isimlerini vermek istemişler ama çok uzun ve ağızda dağılan bi havası yokmuş, uzun çabalar uykusuz geceler sonunda metro da karar kılmışlar. bi bakıma bu da herşey gibi amerkikanın oyunu :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
neyin kafasını yaşıyor acaba bu hanımefendi :laugh: sabah sabah baya güldüm ya

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Soruyu okuyup jeton düştüğünde ben
1392003_530457880372826_610417995_n.jpg

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11

Aynen abi başlığı okuyunca sandım ki w7 ile w8 arasındaki farkları filan soruyor neden metroyu tercih etmeliyiz gibi bir soru yöneltmiş sandım o yüzden direk yorumlara geçtim içeriği okumadan. Ulan dedim bu yorumların başlıkla ne alakası var içeriği okuyunca kedilerden farksız oldum :(

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Aynen abi başlığı okuyunca sandım ki w7 ile w8 arasındaki farkları filan soruyor neden metroyu tercih etmeliyiz gibi bir soru yöneltmiş sandım o yüzden direk yorumlara geçtim içeriği okumadan. Ulan dedim bu yorumların başlıkla ne alakası var içeriği okuyunca kedilerden farksız oldum :(

Son paragrafta
Böyle bir fikre kapılıp bu soruyu sorduğum için kendimden endişe ediyorum şu anda.
demiş.
O yüzden arkadaşa fazla yüklenmeyelim :D

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Windows 8 arayüzünü beğenmiyorum. Windows 7'de birden fazla pencere altta üste sağda solda cıvıl cıvıl yer alırken Windows 8'de sadece tek bir pencere kullanmayı mantığım almıyor. İlerleme değil gerileme gibi geliyor.

Artı öndeki pencerede bir iş yaparken arkadaki pasif penceredeki bilgiyi görebilmekte bence avantaj

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
peki değiştirelim merve nin yüzü olsun

Benim yüzümü koyarsak oraya nazar değer windows 8'e yazık olur gözlerim nazar değdiriyormuş benim :D

Ne ictiysen aynisindan istiyorum :D

Valla o anda çay içiyordum sadece :D

bu arayüzü bulan windowsun enterasan mucitkar icatçıları (bunlar metroseksüel icatçılar olarak ta bilinir) kendi topluluklarının isimlerini vermek istemişler ama çok uzun ve ağızda dağılan bi havası yokmuş, uzun çabalar uykusuz geceler sonunda metro da karar kılmışlar. bi bakıma bu da herşey gibi amerkikanın oyunu :)

Kolayamı kaçılmış diyebiliriz bu durumda yani :D yada üretemeyip kendi yaftasınımı yapıştırmış firma bu arayüze öylede diyebiliriz.

Senin kafanı yaşamak istiyorum :D

Ne varki benim kafamda çay içiyodum o an başka bi kafa yapıcı yok yani hayatımda, birde sigara ve kahve var :D

neyin kafasını yaşıyor acaba bu hanımefendi :laugh: sabah sabah baya güldüm ya

Bende bilmiyorumki neyin kafasını yaşamışım o an :D :D

Allah iyiliğinizi versin emi :lol:

Ama kıyamaaaam ben böyle ters düşcenizi bilsem açmazdım konuyu :D

Son paragrafta demiş.
O yüzden arkadaşa fazla yüklenmeyelim :D

Eveeet Mai Nai haklı lütfen yani :D

sütte kafa yapıyor demeki:laugh:

Ne sütü ya 28 yaşındayım ben :D gerçi ne alakaysa 28 yaşında süt içilmiyormu ama o an süt değil çay içiyordum :D

Windows 8 arayüzünü beğenmiyorum. Windows 7'de birden fazla pencere altta üste sağda solda cıvıl cıvıl yer alırken Windows 8'de sadece tek bir pencere kullanmayı mantığım almıyor. İlerleme değil gerileme gibi geliyor.

Artı öndeki pencerede bir iş yaparken arkadaki pasif penceredeki bilgiyi görebilmekte bence avantaj

İyi bari bir arkadaş benim deli olduğumdan bahsetmemiş yorumunda :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Neden Maximus değil de Metro diyordum ben de. :D :p

metro-500x500.jpg

images

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İyi bari bir arkadaş benim deli olduğumdan bahsetmemiş yorumunda :D

Kastettiğiniz Windows 8'in metro arayüzünün berbat olması ise aynı fikirdeyim. MS millet sırf tabletlere (windows rt) alışsın diye windows arabirimin içine edip sonra yenilik diye satıyor. :thumbup1:

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kastettiğiniz Windows 8'in metro arayüzünün berbat olması ise aynı fikirdeyim. MS millet sırf tabletlere (windows rt) alışsın diye windows arabirimin içine edip sonra yenilik diye satıyor. :thumbup1:

Arayüz bana açıkça bir tablet kullanıyorum hissiini veriyor açıkçası, direk masaüstüne geçmenin yoluna bakıyorum giriş yaptığımda, daha modern birşey yapmak isterken bilgisayara apaçık bir tablete çevirmekte nedir :D

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arayüz dokunmatik ekranlı laptoplarda çok zevkli. Yani bence güzel. :)

İşin şaka kısmına gelirsek; Sandalyeden düştüm diyebilirim. :4:

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Arayüz bana açıkça bir tablet kullanıyorum hissiini veriyor açıkçası, direk masaüstüne geçmenin yoluna bakıyorum giriş yaptığımda, daha modern birşey yapmak isterken bilgisayara apaçık bir tablete çevirmekte nedir :D
Bilgisayar ilk açıldığında direk masaüstü gelsin istiyorsan ekranın alt kısmındaki araç çubuğunda boş kısma sağ tıkla > Özelliklere gir > Gezinti başlığına gir > Ortalarda Oturum açtığında başlangıç yerine masaüstüne git seçili olsun > Kapat aç düzelir. :D
Kapatma işlemlerini hızlı yapmak için Başlat simgesine sağ tıkla > orada göreceksin. Alternatif olarak şu uygulamayı kullanabilirsin.
Sık kullandığın uygulamaları başlata almak için masaüstündeki kısayola sağ tıkla > Başlata tuttur tıkla. Aynı şeklide başlata girdiğine hemen yanında alta doğru ok işareti var. Ona tıkla açılan listedekilere de aynı şekilde sağ tıkla > alttaki listede başlata tuttur de. Tamamdır.
Bu günlük bu kadar. :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
[MENTION=374564]MerveOzgur[/MENTION] sizin odanın windowsu açık kalmış bence :D
Geceleri windowsu kapatırsanız bu tür problemler kafanızı meşgul etmez :D

Konuya dönecek olurs.....
Dönemedi

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
@MerveOzgur sizin odanın windowsu açık kalmış bence :D
Geceleri windowsu kapatırsanız bu tür problemler kafanızı meşgul etmez :D

Konuya dönecek olurs.....
Dönemedi

Tamam yaa kabul ediyorum ben bir çatlağım :D konuya dönecek olurs... bu derecemi feci yani :D :D

Bilgisayar ilk açıldığında direk masaüstü gelsin istiyorsan ekranın alt kısmındaki araç çubuğunda boş kısma sağ tıkla > Özelliklere gir > Gezinti başlığına gir > Ortalarda Oturum açtığında başlangıç yerine masaüstüne git seçili olsun > Kapat aç düzelir. :D
Kapatma işlemlerini hızlı yapmak için Başlat simgesine sağ tıkla > orada göreceksin. Alternatif olarak şu uygulamayı kullanabilirsin.
Sık kullandığın uygulamaları başlata almak için masaüstündeki kısayola sağ tıkla > Başlata tuttur tıkla. Aynı şeklide başlata girdiğine hemen yanında alta doğru ok işareti var. Ona tıkla açılan listedekilere de aynı şekilde sağ tıkla > alttaki listede başlata tuttur de. Tamamdır.
Bu günlük bu kadar. :)

Bu bilgiyi bir kenarı not ediyorum çok sağolun, gülmeyin ama ben metro arayüze alışmaya başladım yavaş yavaş ilk gün için tepkim öyleydi, microsoft'tan özür diliyorum buradan selamlarımı iletiyorum :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
O degilde su Keçiören Metrosu bitseydi :D

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arayüz dokunmatik ekranlı laptoplarda çok zevkli. Yani bence güzel. :)

İşin şaka kısmına gelirsek; Sandalyeden düştüm diyebilirim. :4:

Gülümsetebildiysem ne mutlu birazda gülelim değilmi ama :D

O degilde su Keçiören Metrosu bitseydi :D

Bitmedimi daha :D gerçi ben keçiören metrosunu bilmiyordumki ankaraya geldiğimde, neden bitmedimi diye soruyorum :lol:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Gülümsetebildiysem ne mutlu birazda gülelim değilmi ama :D

Bitmedimi daha :D gerçi ben keçiören metrosunu bilmiyordumki ankaraya geldiğimde, neden bitmedimi diye soruyorum :lol:

2003 de baslanmisti marmaraydan bile once ama herhalde 1 kisi calisti 10 yil boyunca bitemedi

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eğlenelim biraz yahu, selamlar herkese ...

WİNDOWS 8 İşletim sisteminde bir tablet görüntüsünü andıran şu arayüzün adı neden '' METRO ''
Neden ULUSOY arayüz değil, neden NİLÜFER arayüz değil, ne bileyim neden EFE TUR değilde metro

Kafamda deli sorular aman Allahım, bakmayın siz bana yaaa
Arkadaş biz metroya geçemedik daha windows 7 kullanıyorum sadece resimlerden gördüğüm kadarıyla biliyorum ama metro iyiymiş gene ya tramvay arayüzü olsaydı o zaman ne olacaktı:D