Monster A7 v12.2 Sound Blaster 6 Yükleyememe ve Kısık Mikrofon Sesi

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhabalar sevgili forum üyeleri, bugün Monster Notebook'umla ilk sorunumun konusunu açıyorum. Arkadaşlarımın Discord üzerinde benim sesimi arttırmak zorunda kalmaları sonucu mikrofonda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Başka bir tane aynı kulaklıkla denedim ve ses yine aynı geliyordu. Sonra telefondan ses kaydı alıp bilgisayarla karşılaştırdım ve sorunun bilgisayarda olduğunu fark ettim. Daha sonra bilgisayarı ilk aldığımda driverların yanında gelen Sound Blaster 6 uygulamasını yüklemediğimi fark ettim ve buradan indirdim. Ancak indirip açtığımda destekli bir ses cihazının bulunamadığını söyledi. Ben de biraz araştırma yaptığımda format sonrasında tekrar yüklerken böyle bir hatanın olduğunu ve ses sürücülerinin silinip tekrar yüklenmesi gerektiğini öğrendim. Hem ses sürücülerini hem de Sound Blaster 6'yı sildim. Sonra ilk önce ses sürücüsünü yükledim ve Sound Blaster 6'yı yüklemeye çalıştım ancak Sound Blaster 6 uygulama olarak gözükmedi ve .exe olarak çalıştırılamıyordu. Monster Notebook YouTube kanalından baktım ve Microsoft Store'dan aktif etmemiz gerekiyormuş uygulama olarak gelmesi için. Microsoft Store'da ise Sound Blaster çıkmadı.

Özet: Nasıl Sound Blaster 6'yı açabilirim (Format atmayı deneyeceğim eğer 4 saat içinde çözüm bulamazsak) ve mikrofon sorunu Sound Blaster 6 ile ile ilişik değil ise nasıl çözebilirim? (Mikrofon sesi %100 ve 20dB boost veriyorum yine de kısık.) Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar Microsoft Store üzerinde görünmeyen Sound Blaster 6'yı Google üzerinden link bularak indirdim, eğer böyle bir sorun yaşayan arkadaş varsa bu linki kullanabilir. Şimdi mikrofon sorunu düzelmiş mi onu kontrol edeceğim. Biraz boşuna konu açtım gibi oldu ancak arayanlara yardımcı olacaktır en azından.

Son düzenleme:

atahan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam merhaba, format sonrası bende aynı problemi yaşıyorum Sound Blaster 6 uygulamasını açtığımda cihazla ilgili bağlantı hatası veriyor. Çözümü bulduğunuzda benide bilgilendirebilir misiniz?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam merhaba, format sonrası bende aynı problemi yaşıyorum Sound Blaster 6 uygulamasını açtığımda cihazla ilgili bağlantı hatası veriyor. Çözümü bulduğunuzda benide bilgilendirebilir misiniz?
Hocam Sound Blaster'ı silip aygıt yöneticisine girip ses aygıtlarının (Realtek ve High Defination) sürücülerini silip Monster'ın sitesinden tekrar kurun. Ayrıca yine Monster'ın sitesinden Sound Blaster'ı indirip kurun ancak sonrasında konuya eklediğim Microsoft Store linkinden aktif edin. Sorun çözülüyor.

atahan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam, aygıt yöneticisinde (1. olarak ses girişleri ve çıkışları) (2.olarak ses, video ve oyun denetleyicileri) olmak üzere iki kısım var. O iki kısmıda silmem mi gerekiyor? Teşekkürler şimdiden

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam, aygıt yöneticisinde (1. olarak ses girişleri ve çıkışları) (2.olarak ses, video ve oyun denetleyicileri) olmak üzere iki kısım var. O iki kısmıda silmem mi gerekiyor? Teşekkürler şimdiden
1.'sini silmeye gerek yok. Sadece 2.'sinden dediğim iki aygıtı silmeniz yeterli olacaktır.

atahan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam hocam çok teşekkürler. Nvidia high defination audio ve realtek high definition' ı silip, monster sitesindenden 25 mb lık ses dosyasını inidiricem. Bunları yükledikten sonra yine aynı siteden sound blaster 6 yıda tekrar indirip kurucam anladığım kadarıyla.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tamam hocam çok teşekkürler. Nvidia high defination audio ve realtek high definition' ı silip, monster sitesindenden 25 mb lık ses dosyasını inidiricem. Bunları yükledikten sonra yine aynı siteden sound blaster 6 yıda tekrar indirip kurucam anladığım kadarıyla.
Evet hocam aynen öyle. Sonrasında Microsoft Store'dan (verdiğim linkten) Sound Blaster'ı aktif ediyoruz. (Normal uygulama olarak gelmiyor hem Monster'dan indirmek hem de Microsoft Store'dan aktif etmek gerekiyor.)

atahan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam çok teşekkürler yardımcı oldunuz halletim sonunda. 1 haftadır çözmeye çalışıyordum monsterın online servisine kaç kere bağlandım sizin kadar ilgilenmediler. Allah razı olsun.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam çok teşekkürler yardımcı oldunuz halletim sonunda. 1 haftadır çözmeye çalışıyordum monsterın online servisine kaç kere bağlandım sizin kadar ilgilenmediler. Allah razı olsun.
Rica ederim hocam. İyi akşamlar dilerim.