Modern Warfare 2 Krizi Büyüyor

Ardeth

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Activision ile Infinity Ward arasında gelişen ve kan davasına dönüşen krizde, şah çekildi. Peki Activision mat olacak mı?

Modern Warfare 2'yi yaratan 38 kişilik Infinity Ward takımı, ana firma Activision'a 500 milyon doları aşan manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Takımın liderleri, geçtiğimiz günlerde Electronic Arts'a geçiş yapmak zorunda kalmıştı.
*
11272539786.jpg
Infinity Ward'un, Activision'a açtığı davanın sebebi, Activision'ın şantaj yaparak; Infinity Ward ve Modern Warfare 3 isimlerini elinde tutmak istemesi olarak gösteriliyor. Dünya oyun tarihinin en çok satan yapımı olan Modern Warfare 2, firmaya 1 milyar dolardan fazla gelir getirmişti. İddialara göre, Activision, yaratıcı ekibe ödemesi gereken 60 milyon dolara kıyamadı ve iş bu boyutlara vardı.
:: Sizce bu kavga nasıl sonuçlanacak? Modern Warfare 3, piyasaya çıkabilecek mi?
Yazan: Ata Terun
SDN - http://shiftdelete.net

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birbirlerini dava edip istediklerini yapsınlar malum türkiyedeki orjinal oyun sektörü göz önünde :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Infinity Ward'ı haklı görüyorum. Cod'u bundan sonra bu ekip yapmazsa, oyun çok büyük yara alır. Ayrıca bütün cod fanları da takip ediyor bu olayları, başka bir firma yapar ve yeni oyun kötü olursa, bittiklerinin resmidir.:)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Cod'u bundan sonra bu ekip yapmazsa, oyun çok büyük yara alır.

Ekibe bişey olduğu yokmuş. Bu adam fazladan para koparmak için Activision'un gizli bilgilerini öğrenmeye çalışmış. Ve activision'da bu ikisine yol vermiş. Paralarıda InfinityWard ekibi arasında paylaştırmış. Diye duydum.

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bunların Dışında 4 Mayısta 4 Yeni Harita Gelicek Heycanla Beklioruz .d

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Activision, para uğruna her sene yeni bir COD oyunu çıkarmayı planlıyordu. Fakat West ve Zampella buna karşı çıktılar ve...

60 milyon Activision için küçük bir rakam. Modern Warfare 2'den kazanılan parayı düşünsenize. İşin sonunun buraya gelmesinin sebebi Activision'ın gözünü para bürümüş olmasıdır.

Ekibe bişey olduğu yokmuş. Bu adam fazladan para koparmak için Activision'un gizli bilgilerini öğrenmeye çalışmış. Ve activision'da bu ikisine yol vermiş. Paralarıda InfinityWard ekibi arasında paylaştırmış. Diye duydum.

Yazdıklarına kendin inandın mı?

Ekip dağıldı. Bu yüzden Modern Warfare 3 gecikiyor.

Activision'ın hangi gizli bilgilerini öğrenecek. Öğrense bundan ne kazanacak? Activision West ve Zampella'nın kovulmasının sebebinin EA'le görüşmeleri olduğunu söyledi, hem.

Paraları kendi cebine attı Activision.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Yazdıklarına kendin inandın mı?

Activision Blog yazarının yazdıkları o benim yazdıklarım değil. Sonunda zaten "diye duydum" ibaresi var okuma özrün var sanırım. Ekibin tamamı dağılmadı ayrıca. Bazı teknik elemanlar ayrıldı.

Sizlere çok yakın zamanda en popüler oyunlarından biri olan Call of Duty ile ilgili güzel bir haber aktarmıştık. Ama bu güzel haber bile oyun ile ilgili eski yapımcıları ve Activision arasındaki kavgayı gölgede bırakmaya yetmiyor. Bunun üzerine Activision oyuncuların arasına karışıp, konuyu onlarla bire bir konuşmaya karar verdi. Bu karar üzerine firmanın blog yazarı Dam Amrich, Facebook'ta Activision karşıtı grubun tartışma panosuna bıraktığı yorum ile oyuncuların dertlerini dinlemeye ve olayları kendi açısından aktarmaya çalıştı.

"Oyuncular Bobby Kotick ve Activisiona'a karşı" adlı grubun tartışma panosuna bıraktığı mesajda Amrich; firmanın her hareketini ve Activison CEO'su Kotick'in her sözünü onaylamadığını da söyledi.

Tartışma çok kısa sürede firmayı CoD yüzünden dava eden Jason West ve Vincent Zampella'ya geldi. Amrich bu konuda hiç alttan almadı ve West ile Zampella'nın çok büyük maddi kazançları olduğunu ama daha fazlasını istedikleri için şirket sırlarını çalmaya çalıştıklarını söyledi. Onlara ödenmeyen paranın Activision'ın kasasına girmediğini ve CoD oyunları için çalışan ekibe dağıtıldığını da açıklayan Amrich bu sırada bir de önemli haber verdi.

Amrich, her yıl bir yeni CoD oyunu çıktığını ama önümüzdeki 2 yıl içinde bu alışkanlığın bozularak 2 yılda tam 3 oyun piyasaya sürüleceğinin müjdesini de verdi. Yani yeni Call of Duty harikaları, bundan sonra daha sık bir biçimde karşımızda olacak...

Kaynak = CHIP Online

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bu olaylardan sonra ekip kendini öyle kolayca toparlayamaz. FarCry2 gibi olursa hiç şaşırmam.

masterofcoders

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu ekip yapmazsa belki yeni ekip daha iyisini yapacak. bize ne aralarındaki mesele anlamadım. bize hissemi verecekler. Kim nereye giderse gitsin ben oyunuma bakarım. dünyada bir tek bu oyun yok. cod bundan sonra çıksa ne olur, çıkmasa ne olur, kötü çıksa ne olur, iyi çıksa ne olur. zenginin malı züğürtün çenesini yoruyor.
bazı haberler sonsuz düngüye girmiş gibi belli aralıklarla ve hiçbir farkı olmadan çıkıp duruyor. 1- apple vs adobe 2- activision vs ea
bize ne ya adamlar para içinde yüzüyor tartışması bize düşüyor.

Son mesajlar