Modem mi ? Swicth mi ?

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
Geçenlerde şöyle bi sorunla karşılaştım tek portlu bir wireless modemi swicth e taktım ve bu vasıtayla 6 pc yi nete bağlamış oldum ama nedense pc lerden birinin neti kesildi ve bir daha ip almadı daha sonra diğer pcde aynı şeyi yaptı ilerleyen zamanlarda bir pc nin daha neti gitti ve ip alamadı..

1. Bu bilgisayarların hepsi aynı swicth e bağlı
2. Bu bilgisayarların konfigürasyonları standart aynı donanım aynı işletim sistemi vs.
3. Bu sorunu kim çözmeye kalktıysa bunda başarılı olamadı

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
İlk önce kaynağa bakmak gerek,kaynakta modem,modemin bir kaç yıllık bir modem ise modemin bukadar bilgisayarı kaldırmayabilir sonuç olarak bütün bağlantıları modem yapıyor switch sadece çoğaltıcı görevini görür,yapman gereken kaliteli yüksek hızlarda çalışabilen bir modemle denemek olsun.

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
başka bir modem getirilip ip almayan pc ye takıldı sonuş yine hüsran

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
aynı swicth üzerine bağlı 6 pc nin 3 ünde internet var 3 ünde yok

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
aynı swicth üzerine bağlı 6 pc nin interneti var 3 nün yok

Tamam ozaman birde aynı swicth üzerine bağlı 6 pc'den 3'ünü internete girmeyenlerle yer değiştir bakalım girecekmi girmeyecekmi eğer yine girmiyorlarsa ozaman sorunu pclerde arayacaksın.

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
pc lerin konfigürasyonları aynı o yöntemde denendi farklı bi modem getirilip o da denendi

mavimavi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence internet saglayicisi kota koyuyor olabilir. Biraz mantiksiz gibi geliyor ama su an en mantikli aciklama bu gibi geliyor. modem 3 mac adresinden sonra engelliyor olabilir. :blushing:

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
benzer bir sorunla bende karşılaşmıştım. kablodan dolayı olduğunu anladık. birde modemle pc arası mesafeler kaç metre o önemli.

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ip'leri manuel olarak verin veya çalışan makinanın kablosu swicth'te hangi portta takılıysa çalışmayanı o porta takıpda deneyin. swicth'indede sorun olabilir.