Minik Ozan sizi bekliyor!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Eğitim hakkı elinden alınan minik Ozan için internet seferber oldu. Siz de Ozan'a destek verin!

Ozan Barış Sanlısoy... Bu ismi daha önce duymamış olabilirsiniz. 6 yaşındaki minik Ozan, sırf otizm farklılığı yüzünden, annesi Sedef Erken ve babası Ogün Sanlısoy tarafından kayıt ettirilmek istendiği okula kabul edilmedi.

Dünyada sayısı inanılmaz boyutlara ulaşan otizm farklılığı, ne yazık ki ülkemizde de son dönemlerde çoğalmış durumda. Ancak bizim anlayamadığımız şey, bu minik çocuğun, yasalar da yanındayken, nasıl olup da okula kabul edilmemiş olması.

Her çocuk gibi, minik Ozan'ın da eğitim alma hakkı var. Ailesi, bu hakkı Ozan'ın elinden almaya çalışanlara karşı internet üzerinde bir imza kampanyası düzenlemiş durumda. Twitter'da da #Ozaniçin1imzadaSenVer tag'i ile desteklenen bu kampanyaya sizler de destek verebilirsiniz. Yapmanız gereken, buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşmak ve sadece birkaç saniyede doldurabileceğiniz imza formunu imzalamak.

Lütfen unutmayalım: Bugün Ozan ve ailesinin yaşadıkları yarın herkesin başına gelebilir.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Belli ki okul yönetimi insanlıktan nasibini almamış.

Attım imzamı.

--- Mesaj Güncellendi ---

Anlaşılan okul yönetimi insanlıktan nasibini almamış.

ATTIM İMZAMI.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Malesef hala otizmi zeka geriliği sanan eğitimcilerimiz mevcut. Bunun adı ayrımcılıktır. Bu arkadaşlara My Name is Khan ve Taare Zameen Par adlı filmleri izlemelerini öneririm. İmza tamamdır.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
bu konuyu güncel tutalım ve destek verelim!!! her yerde paylaşalım...

Ozan gibi çocuklarımızı geri zekalı sanan o okul yetkilileri benim gözümde geri zekalı bile değiller... beyinleri yok onların..
madem yasalar Ozan'ın yanında o yetkililerin derhal işlerinden alınması lazım...

Tangalı Penguen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef hala otizmi zeka geriliği sanan eğitimcilerimiz mevcut. Bunun adı ayrımcılıktır. Bu arkadaşlara My Name is Khan ve Taare Zameen Par adlı filmleri izlemelerini öneririm. İmza tamamdır.
evet size katılıyorum my name is Khan ve Taare Zameen Par filmini izlemeyenler için ŞİDDETLE öneriyorum bu olay hepimizin başına gelebilir herkezin eşi dostu evladı var onlar bizim çocuklarımız dışlamanın bir köşey itmenin anlamı yok hepsi Allah'ın Bir lütfu