Minibüs Parası

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Geçenler de Adliye'ye gittim savcılığa suç duyurusunda bulunmak için. Dönüşte minibüse binmek için yeltendim, çok dolu olduğundan dolayı ite kaka bindim. Çok kalabalık olduğundan dolayı en arkaya kadar sürüklendim. Elimde parayı tutarken şeytan aklıma girdi "bu kalabalıkta kimse anlamaz" dedim ve uzatmadan elimde tuttum parayı. Şişhane'de inecektim ve birden aklıma cehennem geldi. 1.5 lira için bunun vebalini çekecektim. Dedim ne yapıyorum? Halâ dolu olduğundan dolayı uzatamadım ve Şişhane'de inecekken minibüsün boşalmasını bekledim, yolumu uzatsam da son durağa geldiğimde elimdeki parayı şoföre uzattım. Adliye'den bindim, doluydu veremedim parayı kusura bakmayın dedim. Şoför ise teşekkür etti. Birden büyük sevap işlemiş gibi sevinmeye başladım. Bir anlık gaflet yüzünden günaha giriyordum az daha. :eek:hmy:

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Son duraktan Şişhaneye kaç para vererek gittin. :)

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
:) aman minibüs kalabalıkken büyük para uzatmayın :D geri dönmeyebiliyor. birileri para üstünü kaptığı gibi, "kaptan müsait bi yerde!.." topuk..

tebrikler senisma, tabi ki sevap işledin, şeytanı yendin :)

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
:) aman minibüs kalabalıkken büyük para uzatmayın :D geri dönmeyebiliyor. birileri para üstünü kaptığı gibi, "kaptan müsait bi yerde!.." topuk..

aynen 5tl sakın vermeyin lira verin derim yoksa para üstü gelmiyor :D:D

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yok daha neler hayatta kolay kolay 50 tl harcamam ben .. :D

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34

Adliye'ye gitmemdeki sebep de benzeri bir olay sayılabilir. ATM'den para çekiyorum, acele olduğundan dolayı bir anlık salağa düştüm ve kartımı almadan çıktım gittim. İşin kötüsü menüden de çıkmamışım :D. Benden hemen sonra gelen şerefsiz son 430 TL'yi çekmiş gitmiş. Tabi eşgali belirlendi sonra, geri kalan tek şey paramı almak :D

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Adliye'ye gitmemdeki sebep de benzeri bir olay sayılabilir. ATM'den para çekiyorum, acele olduğundan dolayı bir anlık salağa düştüm ve kartımı almadan çıktım gittim. İşin kötüsü menüden de çıkmamışım :D. Benden hemen sonra gelen şerefsiz son 430 TL'yi çekmiş gitmiş. Tabi eşgali belirlendi sonra, geri kalan tek şey paramı almak :D

hahahaa komiksin :D o adamdan ne farkın kalacaktı, az kalsın minibüsçünün parasını çalacaktın :D

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Yok canım arada uçurum var. Eşgalini bilmem ne yaptığımı yakalasınlar, söke söke alacağım. Minibüs olayını ise çok kişi yapmıştır eminim :D.

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
minibüs hatırası anlatıyım bende aklıma geldi =)
benim bindiğim yerin bi durak sonrasında 5 kişi fln bindi bende parayı uzattım ve gidiceğim yeri söyledim önümde (ayakya duruyoruz) bir kadın vardı ona söyledim uzatırmısınız die ve kadın paranın üstünün bir kısmını gözümün önünde cebine indirdi :D şöföre dedim paramın üstü eksik geldi die, verdim ben dio adam aradada sadece o kadın var başkasının alması imkansız ve paranın üstünü aldığınıda gördüm, ama söyliyemedim sen aldın ver die , o an anladım istanbulda olduğumu :)

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yok canım arada uçurum var. Eşgalini bilmem ne yaptığımı yakalasınlar, söke söke alacağım. Minibüs olayını ise çok kişi yapmıştır eminim :D.
hiç de uçurum yok. niyet, önemli olan. bir kuruş da olsa "bu kalabalıkta kimse anlamaz" düşüncesine yenik düşseydin bence o adamın yaptığıyla aynı olurdu durum.

minibüs hatırası anlatıyım bende aklıma geldi =)
benim bindiğim yerin bi durak sonrasında 5 kişi fln bindi bende parayı uzattım ve gidiceğim yeri söyledim önümde (ayakya duruyoruz) bir kadın vardı ona söyledim uzatırmısınız die ve kadın paranın üstünün bir kısmını gözümün önünde cebine indirdi :D şöföre dedim paramın üstü eksik geldi die, verdim ben dio adam aradada sadece o kadın var başkasının alması imkansız ve paranın üstünü aldığınıda gördüm, ama söyliyemedim sen aldın ver die , o an anladım istanbulda olduğumu :)

ahhahaa işe bak :D şoförü suçladın yani :lol:

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=105455]elmalisoda[/MENTION] yok şöförü suçlamadım kadının itiraf etmesini bekledim , kadına bakarak söyledim ama oralı olmadı :)

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
yüzsüz kadın. ne cesaret yaa saçını başını yol da aklı başına gelsin. ah biri bana öyle bi şey yapsın...

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
bende bazen vermiyim diyorum sonra ul*n öbür dünyada acısı var diyip veriyorum

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
elmalisoda@ Ben kötü biri değilim :blushing: :D.
Şaka bir yana, bir anlık gaflet yaşarken hatanın farkına varıp dönmek iyidir. Karşı taraftan da onu beklerdim :D. Artık beklemiyorum, siciline hırsızlık damgası yedi. Kendisi düşünsün... :devil2:

Doğruluk payı elbette var

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31

Başıma Aşti de geldi adamın parayı çarptılar ya :)

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
İyi ki yapmamışsın bunu meslek haline getiren insanlar varmış eniştem hatlı minübüste çalışıyor ve halleri gerçekten içler acısı düşünsenize bizim tek sefer gitmeyi çile gördüğümüz yere günde 4-5 sefer yapıyor hele ki İstanbul trafiğinde bu adamlar ve 1 lira 1 lira para kazanıyor senin gibileri görüncede duygulanmaları çok doğal Çok tebrik yapıyorum :) :) :)

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
İyi ki yapmamışsın bunu meslek haline getiren insanlar varmış eniştem hatlı minübüste çalışıyor ve halleri gerçekten içler acısı düşünsenize bizim tek sefer gitmeyi çile gördüğümüz yere günde 4-5 sefer yapıyor hele ki İstanbul trafiğinde bu adamlar ve 1 lira 1 lira para kazanıyor senin gibileri görüncede duygulanmaları çok doğal Çok tebrik yapıyorum :) :) :)

İşlerinin çok zor olduğu bariz ama içler acısı denilmesine pek katılmıyorum. Keza iyi bir gelir kapısı. Benim yaptığım da bir anlık gaflet, vermeseydim parayı huzursuzluk beni rahatsız edecekti. Şeytanı yendim, keşke hep yensem :D Tebrik için teşekkürler :blushing:.