Microsoft, XP'yi Öldüremiyor

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Önceden, XP kullananlara yan gözle bakıyodum. kafamda bi "Niye?" sorusu vardı. Ama şimdi daha iyi anlıyorum. Lisansa para verip almışsınız, tekrar para vermek çok acaip bi durum. Bence Microsoft'un tavrı çok yanlış...

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
XP İE9 u desteklemeyecek miş :))))) Benim taş gibi Opera m var...Hiç olmadı gider bir Ubuntu ya da Pardus kurarım...Goodbye Windows forever !!! :D

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
XP den Windows 7 Ye geçişlerde sadece 20 Lira vs. versek geçerim ve geçeriz :D

alkimake7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lisans ücretini de geçtim windows 7'ye geçmek için gereken donanım herkeste yok ki, bilgisayarı çok yoğun olarak kullanmayan kişilerin microsoft xp'ye desteğini çekti diye yeni bilgisayar almaları beklenemez heralde :)

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Microsoft gitti önce Windows Vista'yı çıkardı ve hayal kırıklığına uğradı ve hemen arkasından Windows 7'yi çıkardı.

Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde görselliğe o kadar çok önem vermişlerki işletim sistemi değil donanım canavarı sanki,

Benim görselliğe ihtiyacım yok benim aynı donanımla daha fazla performansa ihtiyacım var ama malesef kullanıcıların genelinde görsellik hastalığı var.

Şu anda iş yerinde kullandığım sistem Windows XP ve 1,1 Ghz Celeron İşlemci ve 256 MB Ram.

Hatta klasik windows pencere düzenini kullanıyorum çünkü görselliğin benim için hiçmi hiç önemi yok.

Microsoft varsın Windows 7'yi satmaya devam etsin.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ie9 u media playerı elinde ne varsa yasaklasın. hatta msn de kurulamasın. böylece win7den itibaren windows sadece işletim sistemi olur. zorunlu ek programlar kutusu değil. microsoft da OS şirketi olur da daha düzgün bir OS yapar.
yasaklayın. yasaklayın. bunlar dersini almadılar herhalde ie6 yı yasakalarken. firefox ve opera o zaman duyuldu. bunu da yaasklasınlar da microsoftun adı windowstan başka bir yazılımla geçmesin.

hadi arkadaşlar hep birlikte bunun için de dua edelim.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Microsoft xp yi öldürmek istiyorsa sp3 e desteği kesmesi yeterli olacaktır. O kadar kasmalarına gerek yok.

eterno

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Vista ve Win 7 kullanıcılarının toplamından 2 kat fazla.

Bu kadar büyük bir kitleyi kaybetmeyi (ya da en azından büyük çoğunluğunu) göze alıyorsa, paşa gönlü bilir microsoftun.
Alternatifler tükenmez, o boşluğu elbet biri doldurur.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Microsoft gitti önce Windows Vista'yı çıkardı ve hayal kırıklığına uğradı ve hemen arkasından Windows 7'yi çıkardı.

Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde görselliğe o kadar çok önem vermişlerki işletim sistemi değil donanım canavarı sanki,

Benim görselliğe ihtiyacım yok benim aynı donanımla daha fazla performansa ihtiyacım var ama malesef kullanıcıların genelinde görsellik hastalığı var.

Şu anda iş yerinde kullandığım sistem Windows XP ve 1,1 Ghz Celeron İşlemci ve 256 MB Ram.

Hatta klasik windows pencere düzenini kullanıyorum çünkü görselliğin benim için hiçmi hiç önemi yok.

Microsoft varsın Windows 7'yi satmaya devam etsin.

Dostum katılmıyorum MS nin yaptığı Windows 7 bir devrim bence ben XP CD mi başkasına verdim ihtiyacım olmadığı için çıktığından beri 7 kullanıyorum ( Tam sürüm olarak) Programlar 7 de daha stabil çalışıyor bunu belirtmek isterim.