Metro Ethernet'in Hızı Artıyor

Bu konuyu okuyanlar

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ben evde superonline fiber kullaniyorum

50 mbit - 250 gb adil kota - sinirsiz ve kotayi asinca 5 mbit oluyor hiz

ortalama 80 tl felana geliyor aylik

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ne varsa Superonline'da var :)

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Metro Ethernet kullanıyorum ne kesinti, ne hızda düşme hiç sorun yaşamadım simetrik olduğu için download/upload eşit ve kota sorunu da yok. Tavsiye ederim.

fyynr.jpg

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Metro Ethernet kullanıyorum ne kesinti, ne hızda düşme hiç sorun yaşamadım simetrik olduğu için download/upload eşit ve kota sorunu da yok. Tavsiye ederim.

Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim ben de metronet BDL kullanıyorum

1-Kaç mb lik tarife kullanıyorsunuz ve bunun ne kadarını alıyorsunuz hem down hem de up hızınızı yazar mısınız?
2- Pinginiz sabit mi ve ping kaç?
3-Enternet seçeneğini siz mi seçtiniz yoksa BDL sistemi olmuyor diye mi geçirdiler o enternete
4-Torrent kullanıyor musunuz kullanıyorsanız utorrentin sağ alt trafındaki simge yeşil mi sarı mı kırmızı mı
5-Enternet te bağlantı normal telefon yoluyla mı oluyor ?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ya bizim burda sitede metronet var ama kullanıcılardan çok çeşitli şikayetler duyuyorum. Keşke superonline fiber olsa...

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu servis sağlayıcının en önemli özelliği adil kullanım kotasının olmaması. Yine de çok fazla altyapı sorunları yaşayabiliyorsunuz. Altyapı sorunsuzsa kesinlikle kullanmaya değer.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim ben de metronet BDL kullanıyorum

1-Kaç mb lik tarife kullanıyorsunuz ve bunun ne kadarını alıyorsunuz hem down hem de up hızınızı yazar mısınız?
2- Pinginiz sabit mi ve ping kaç?
3-Enternet seçeneğini siz mi seçtiniz yoksa BDL sistemi olmuyor diye mi geçirdiler o enternete
4-Torrent kullanıyor musunuz kullanıyorsanız utorrentin sağ alt trafındaki simge yeşil mi sarı mı kırmızı mı
5-Enternet te bağlantı normal telefon yoluyla mı oluyor ?

Metronet BDL ile karıştırmayın, Türk Telekom'un vermiş olduğu Metro Ethernet hizmeti fiber optik yada radyo link üzerinden sağlanır.

Hız her zaman sabit hiç değişmiyor çünkü direk internet omurgasına bağlı oluyorsunuz. F/O ile gelen internet switch üzerinden bakıra çevirilerek direk çıkış olarak ethernet veriliyor. Direk omurgaya bağlı olduğunuz için de arada firewall ihtiyacı duyuluyor. Ben LABRİS kullanıyorum, torrent için port açıldı torrent o port üzerinden yeşil ışıkla çalışıyor. Bağlantı hızı 1GB ve upload/download simetrik yani upload yaparken download hızı düşmüyor yada kesilmiyor. Ping her zaman 1ms altında standart dediğim gibi direk internet omurgasına bağlısınız.

TTNET Fiberoptik ve Turkcell Superonline Fiberoptik tamamen adsl mantığına dayalı ve sadece hız seçenekleri yüksektir. Başka farkı yok.

Metro Ethernet için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir indirimde ttnet ten bekliyoruz, pardon yakın zamanda yeni bir güncelleme! gelmişti demi

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Metronet BDL ile karıştırmayın, Türk Telekom'un vermiş olduğu Metro Ethernet hizmeti fiber optik yada radyo link üzerinden sağlanır.

Hız her zaman sabit hiç değişmiyor çünkü direk internet omurgasına bağlı oluyorsunuz. F/O ile gelen internet switch üzerinden bakıra çevirilerek direk çıkış olarak ethernet veriliyor. Direk omurgaya bağlı olduğunuz için de arada firewall ihtiyacı duyuluyor. Ben LABRİS kullanıyorum, torrent için port açıldı torrent o port üzerinden yeşil ışıkla çalışıyor. Bağlantı hızı 1GB ve upload/download simetrik yani upload yaparken download hızı düşmüyor yada kesilmiyor. Ping her zaman 1ms altında standart dediğim gibi direk internet omurgasına bağlısınız.

TTNET Fiberoptik ve Turkcell Superonline Fiberoptik tamamen adsl mantığına dayalı ve sadece hız seçenekleri yüksektir. Başka farkı yok.

Metro Ethernet için

Pardon isim benzerliği ,bu arada arkadaşım o verdiğin linkte ben mi yanlış gördüm yoksa TL ye halen ısınamadığım için yanlış mı görüyorum.O fiyatlar ne öyle yaw ufff,ben metronette 10 mb simetriğe 47 TL ödüyorum sizin kullandığınız eski bildiğimiz milyar ile mi ifade ediliyor ben mi yanlış görüyorum :)