Haber TP-Link’ten Farklı Tasarımlı, Güçlü Yeni Yönlendirici

Bu konuyu okuyanlar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Katılım
26 Mart 2013
Mesajlar
457
Reaksiyon puanı
102
Puanları
43
TP-Link, hem kablosuz hem kablolu internet bağlantısında yüksek hızlar sunan yeni bir yönlendiriciyi (router) satışa sundu. Archer AX80 yönlendirici, VPN desteği ve farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.​

23 Ağustos 2023 – Ağ pazarının lider markası TP-Link®, kablolu ve kablosuz bağlantıda yüksek hız isteyenler için yeni bir yönlendiriciyi (router) satışa sundu. WiFi 6 teknolojili Archer AX80, hem kablosuz hem kablolu bağlantıda gigabit hızlara erişiyor.

Sekiz akışlı çift bant desteğiyle kablosuz bağlantıda 6 Gbps (4804 Mbps + 1148 Mbps) hızlara ulaşabilen ürün, WiFi 6 teknolojisinin sağladığı avantajlarla bu hızı birleştirdiğinde çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu evlerde sorunsuz bir WiFi bağlantısı sağlıyor. Aynı anda çok sayıda cihaz ağa erişebiliyor, ağda tıkanıklık yaşanmıyor. Ağa bağlı bir cihazda online oyun oynanırken, diğer cihazdan film izlenebiliyor. Akıllı bağlantı özelliği sayesinde Archer AX80, cihazları en iyi WiFi bandına yönlendiriyor.

Gigabit Bağlantı Noktaları
Archer AX80, kablolu bağlantıda da yüksek hızlar sunuyor. Cihazda 5 adet gigabit bağlantı noktası yer alıyor. Bunlardan biri 2.5 GB’lık WAN/LAN bağlantısı sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar kablo ile ağa bağlamaları gereken cihazları da çok yüksek hızlarda bağlayabiliyorlar. Ev interneti gibabit bağlantıyı destekliyorsa, mutlaka evde ağı dağıtan cihazın da bu hızları desteklemesi gerekiyor. Bu açıdan Archer AX80, kullanıcılara gigabit hızların keyfini çıkarmayı sağlayan bir seçenek oluşturuyor. Oyun konsolu, akıllı TV gibi cihazlar gigabit hızlarda ağa bağlanıyor. Yönlendiricide ayrıca 1 adet USB 3.0 girişi bulunuyor.

Farklı Tasarım, Geniş Kapsama Alanı
Archer AX80’nin tasarımı da alışılmış yönlendiricilerden farklı. Dikey dikdörtgen bir kasaya sahip olan yönlendirici, ister masa üstünde isterse duvara monte edilerek kullanılabiliyor. Siyah şık kasasıyla her yere uyum sağlıyor.

Bu güçlü yönlendirici daha geniş bir WiFi kapsama alanı sunuyor. Çift bant destekli dört adet yüksek kazançlı anteniyle WiFi sinyallerini daha geniş bir alana iletebiliyor. Ayrıca ‘hüzmeleme’ (beamforming) teknolojisi sayesinde sinyalleri ağa bağlanan cihazlara göre akıllıca yönlendiriyor. Bu sayede evin her yerinden güçlü bir şekilde WiFi’a bağlanılabiliyor.

Güçlü Güvenlik ve VPN Desteği
Archer AX80, tüm görevleri başarıyla yapmasını sağlamak üzere güçlü bir işlemciye sahip. Birinci sınıf dört çekirdekli işlemci, yüksek iletim hızları ve çok sayıda cihaz ve uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlıyor. İşlemci gibi önemli bir diğer unsur olan ağ güvenliği konusunda da iddialı olan cihaz, TP-Link’in HomeShield güvenlik paketiyle geliyor. Ağa bağlı cihazların ve başta çocuklar olmak üzere evdeki bireylerin daha güvenli bir internet deneyimi için pek çok özellik bu pakette yer alıyor.
Archer AX80’in bir diğer önemli özelliği ise VPN desteği. Bu destek sayesinde evde ağa bağlı cihazların her birine VPN yazılımı yüklemek gerekmiyor, tüm cihazlar VPN sunucularına erişebiliyor. Yönlendirici hem VPN hem normal internet bağlantısını aynı anda çalıştırarak güvenlik ve esneklik sağlıyor.
EasyMesh desteği olan ürün bu teknolojiye sahip başka ağ cihazlarıyla kolayca bir mesh WiFi ağı oluşturuyor. Kurulumu ve kullanımı da kolay olan Archer AX80’i ister sezgisel Tether uygulaması (iOS ve Andorid destekli), isterse güçlü web arayüzü üzerinden kurup kullanmak mümkün.

Archer AX80 Türkiye’de 4,449 TL (KDV dahil) fiyatla satışa sunuldu.

Ayrıntılı bilgi için: AX6000 2.5G Portlu 8-Akışlı Wi-Fi 6 Router
 
Üst