Meireles'e 12 maç ceza!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sırf yaptığı o el hareketi için bile cezayı hakediyor.

Bunlardan futbolcu, sporcu olmaz, sporcu kavramı etiği vs. bu mudur?

GS fanatiği falan değilim öyle maç hastası biri de değilim ama Fenerbahçe taraftarı olunacak takım değil ya.
Fenerbahçe'nin taraftarını belirlemek sana mi kaldı?.Sen gönül verirsin vermezsin o senin sorunun.Sen kimsin ki 105 yıllık bir spor kulübüne bunu söyleyebiliyorsun.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ne sallamış hakemin yüzüne az bile vermişler.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Yandan bakınca tükürmediği bariz ortada. Hakemin yüzüne gelen tükürük hararetli konuşmadan ötürü. Tükürmek için ağzın şekil değiştirmesi lazım ayrıca. Olaya şahit bi sürü adam var orda. Biri de kalkıp evet tükürdü gördüm ya da hayır tükürmedi diyemiyor mu acaba? Bu kadar mı köreldi vicdanlar ???

Bir de şu var. El hareketini hakemin atmosferden korktuğunu ifade etmek için yaptım demiş de... O hareket ..... yemedi mi manasına gelir ve dedikleriyle de örtüşüyor bu

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
PFDK'nın zamanlaması da güzel. 21 Aralık gündemi içinde kaybolacak. :)

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yandan bakınca tükürmediği bariz ortada. Hakemin yüzüne gelen tükürük hararetli konuşmadan ötürü. Tükürmek için ağzın şekil değiştirmesi lazım ayrıca. Olaya şahit bi sürü adam var orda. Biri de kalkıp evet tükürdü gördüm ya da hayır tükürmedi diyemiyor mu acaba? Bu kadar mı köreldi vicdanlar ???

Bir de şu var. El hareketini hakemin atmosferden korktuğunu ifade etmek için yaptım demiş de... O hareket ..... yemedi mi manasına gelir ve dedikleriyle de örtüşüyor bu

bu kadar kör vicdanlar ayrıca bilmiyorsan öğren güzel karddeşim portekizliler ağzı açık tükürebiliyorlar, aslında yukarıdaki yorumları okuyunca bizim milletimizinde ağzı açık tükürebildiğini farkettim ne ilginç

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
bu kadar kör vicdanlar ayrıca bilmiyorsan öğren güzel karddeşim portekizliler ağzı açık tükürebiliyorlar, aslında yukarıdaki yorumları okuyunca bizim milletimizinde ağzı açık tükürebildiğini farkettim ne ilginç

İki takımın da taraftarı değilim, umrumda da değil. Gördüğümü söylüyorum. Kimin neresiyle nasıl tükürdüğü de beni ilgilendirmiyor.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tükürmüş diyenler bu cevabım hepinize
ya siz körsünüz ya da tükürmediğini bildiğiniz halde sırf kılçıklık olsun diye olay çıksın diye fenerlileri deli edelim diye kendi çapınızda birşeyler yapıyorsunuz ama şunu bilin ki yaptığınız taraftarlık sınırları ve insanlık sınırları dışında birşey

engin baytar hakemin boğazına dalsın meireles tükürmesin bişe yapmasın bi yaptığı top işareti var ona da 11 maç ceza yuh be kardeşim

boşuna yormayın kafanızı disiplin kurulu+federasyon+galatasaray=2012-2013 spor toto süper lig şampiyonu

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Önden çekilen videoda tükürmediği görülüyor, bu görüntülerin var olduğunu bile bile arkadan çekim video göstermek tam GS'li işi olmuş... :) Yani ceza tükürük sebebiyle bu kadar fazla geldiyse FB'li arkadaşlar haklı. Ancak herkes tükürük mevzusuna takılmış ama hakeme (ya da bir başkasına) o şekilde bir el hareketi yapmak çok daha ağır bir suç benim nazarımda. Yani biri bana yapsa şahsen o elini kıvırır bir tarafına.. Erkek adamın dayanacağı türden bir şey değil bu, ki bir de ulu orta yapılıyor. Sırf bu sebepten 11 değil 111 maç almış olsa hak etmiş derdim.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
meireles'in aldığı cezanın çok bulunmasına birşey demem. isyan edilmesine de... ancak burdan yola çıkıp federasyonu fb düşmanlığı ile suçlamak, en kibar tabirle nankörlüktür. YD'yi iş başına getirenlerin başında fb yönetimi vardı. YD olmasaydı şimdi fenerbahçe ptt 1. ligde mücadele ediyor olacaktı.

hakemlere gelince, ayku kocaman'ın fb lehine yapılan hakem hatası sonrasında "hakemler de insan, onlar da hata yapabilir" dediği günleri daha unutmadık.

ama bunları hatırlamak bazılarının işine gelmez tabi...

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
meireles'in aldığı cezanın çok bulunmasına birşey demem. isyan edilmesine de... ancak burdan yola çıkıp federasyonu fb düşmanlığı ile suçlamak, en kibar tabirle nankörlüktür. YD'yi iş başına getirenlerin başında fb yönetimi vardı. YD olmasaydı şimdi fenerbahçe ptt 1. ligde mücadele ediyor olacaktı.

hakemlere gelince, ayku kocaman'ın fb lehine yapılan hakem hatası sonrasında "hakemler de insan, onlar da hata yapabilir" dediği günleri daha unutmadık.

ama bunları hatırlamak bazılarının işine gelmez tabi...

Sürekli geçmişi deşmek bize bir yarar sağlamayacağı gibi yerimizde saymamıza ve bu tarz olayları sürekli göz ardı etmemize sebep olacaktır. O yüzden geçmişe değil bu gün olanlara ve önümüze bakmalı, hatanın nereden kaynaklandığına kafa yormalıyız. Birazcık empati...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hakeme hakaret edip tüküreceğine şike yapsaydı... O cezasız bizim ligimizde.

nereden ne alaka ile yazıldı merak ediyorum?

image3-1355756877.jpg
bu fotoğrafa ve belirtilen saniyelere bakılınca hakem&meireles boy farkı düşünülerek iddia edilen durum sonrası hakemin kolunun bilmem neresi ile sildiği yere meirelesin tüküre bilmesi için ya yükselmesi ya da kafasını bayağı yukarı doğru kaldırması gerekiyor gördüğüm kadarı ile öyle bir hal gerçekleşmemiş... bu ceza haksız ve fazla

el hareketi için cezayı kesinlikle hak etmiş+fanatik olmam bu durumu görmemi engellemez hakeme değil de oyuncuya yapsaydı da görseydi..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lig tv deki videoyu izleyin 25-30 sn arası orda tükürdüğü çok net bir şekilde bellii

ertgrlygmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yoruymu ya ortalık kızışsın diye bilinçli yapıyorsun yada konunun sayfasını actın ve yorum yapıyorsun.Hemen hemen her sayfada olayın önden cekilmiş( sizin 25-30 sn dediğiniz anın ) görüntüsü var.Şayet izlememişsen tekrar veriyorum arkadaşın verdiği linki.
3.26 önden çekim
http://www.ligtv.com.tr/haber/kimseye-tukurmedim

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende daha önce faretmemiştim tükürdüğünü ama 58. saniyede resmen belli zaten ondan öncede 19. snde de hakem yüzünü siliyor:)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
taraftarlık böyle olmaz gercekleri görmeyen gercek taraftarda değildir aynı sanal bir windows gibi dir :) yani sadece sanal taraftardır ayrıca sevinin 12 maç ceza aldı diye hiç bari perfomansı gelişen sezer öztürk kazanırsınız

siz düşünmediniz ben söyleyim bari takımınızın sorunlarıyla ilgelinmiyor aykuta baskı yapmıyorsunuz bırakmışsınız takımınızı galatasaraya sataşıb futbolda huzur bırakmıyorsunuz adam gay demiş küfür etmiş tükürmüş herşey var daha neyi savunuyorsunuz

DemonQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saygıdan yoksun bu futbolcuyu Süper ligde görmek istemiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tükürmemiş ama hakeme yaptığı hareketlerle tükürük değil resmen balgam atmış sayılır. :D

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tükürüğe ne oldu ?
ben dedim ki gay demek sadece homofobik bir ülkede hakaret sayılır ki evet biz homofobik bir ülkede yaşıyoruz.
orda başka birşey demek istemiş olabilir dedim.
belki portekiz kültüründe başka birşey için kullanılıyor?
ama burada bu hareketi savunmadım. dedim ki tahkim o hareketi gay hareketi olarak kabul eder ve hakaret sayar.
ancak tükürük? o 8 maçlık cezanın inmesi lazım dedim.
sen kendimi tatmin edeyim diye konuyu başka biyerden anladın saçma sapan şeyler yazdın amacına da ulaştın.

ya ne konuşuyorsunuz arkadaşlar bırakın taraftarlığı gercekleri görün bu tükürme değil de ne 58 saniye bakın iyice taraftarlık gözleri kör etmiş şurda 58 saniye iyi bakın

Alın izleyin görün tükürüğü. 58. saniye izleyin ve görün. Gerçi siz onu da görmezsiniz ya.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Alın izleyin görün tükürüğü. 58. saniye izleyin ve görün. Gerçi siz onu da görmezsiniz ya.

Hocam aynı video'da 3.27'yi izle. Ben başka birşey demiyorum. Arkadan veya yandan bakıp tükürdüğüne eminsiniz. Ama hiçbirinizin işine gelmiyor. Önden çekilen video hakkında konuşmak.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ya ne konuşuyorsunuz arkadaşlar bırakın taraftarlığı gercekleri görün bu tükürme değil de ne 58 saniye bakın iyice taraftarlık gözleri kör etmiş şurda 58 saniye iyi bakın

Verdiğiniz aynı videodaki 3.26. saniyeyi izleyin o dediğiniz hareketin önden çekilmiş görüntüleri yer alıyor,farklı bir an ve görüntü değil, tükürdü dediğiniz görüntünün önden çekilmişi. Ondan sonra gelin yorum yapın lütfen,kim fanatiklik yapıyor yada yapmıyor diye.

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yazık.. Yazık. Yaptığı ilk faulde sarı kart yedi. üst süte faule maruz kalmasına rağmen verilmedi ve yaptığı faulle komik bir ikinci sarı karttan atıldı. Peşinden 11 maç ceza. Evet Meireles tükürmedi ama ben olsaydım tükürürdüm.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yazık.. Yazık. Yaptığı ilk faulde sarı kart yedi. üst süte faule maruz kalmasına rağmen verilmedi ve yaptığı faulle komik bir ikinci sarı karttan atıldı. Peşinden 11 maç ceza. Evet Meireles tükürmedi ama ben olsaydım tükürürdüm.

Adam kontra atağı kesiyor. Kurallar açık ve net yaptığı hareketin cezası sarı kart. Sarısı da varsa ikinci sarıdan kırmızı. Hakem 10 numara maç yönetti ama fenerliler yenilgiyi hakeme yıkacaklar ya. Maçta Galatasaray taraftarı olay çıkarmadı, Galatasaraylı futbolcular başkaları gibi çirkeflik yapıp oyunu germedi, bahaneleri yok yenilgiye fenerlilerin. Eee ne yapacaklar? Galatasaray aslanlar gibi bizi bileğinin hakkıya yendi de diyemezler, yediremiyorlar yenilgiyi. O zaman ne yapalım hakeme yüklenelim. Ne yaptı hakem Meireles e kırmızı kart çıkardı. Ama adam haklı yere çıkardı. Farketmez saldırın olay bu.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
nesi tartışılıyor anlamıyorum ki. hakem raporunda tükürdü olarak yazmışsa tükürmüştür. ne yani, hakem galatasaraylı mı? daha fazla gülünç olmayın.

[video=youtube;DmqFisHk8i4]https://www.youtube.com/watch?v=DmqFisHk8i4[/video] bu adamda ilk defa kırmızı kart yemişti. ama böyle saçma sapan hareketler yapmadı. ilk defa kırmızı kart yedi diye hakeme saldırmak zorunda mı ?. ayrıca tükürmediği belli ama tükürmekten beter etmiş. hakem o sonuçta o kadar dibinde bağırırsan salyalar saçarsan cezana katlanacaksın.
edit: hakanda çok duygusaldı be :D

adamın ağa babası

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
demekki neymiş hakemler raporuna istediğini yazabiliyor istediği iftirayı atabiliyormuş. tükürmeyen adam tükürmekten ceza alıyormuş. küfür etmeyen adam küfürden ceza alıyor. hem de bunlar yayıncı kuruluş tarafından ve olayı yaşayan şahıslar tarafından ispatlandığı halde.

aşırı fanatikliğe gerek yok dostum. doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenin artık.

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adam kontra atağı kesiyor. Kurallar açık ve net yaptığı hareketin cezası sarı kart. Sarısı da varsa ikinci sarıdan kırmızı. Hakem 10 numara maç yönetti ama fenerliler yenilgiyi hakeme yıkacaklar ya. Maçta Galatasaray taraftarı olay çıkarmadı, Galatasaraylı futbolcular başkaları gibi çirkeflik yapıp oyunu germedi, bahaneleri yok yenilgiye fenerlilerin. Eee ne yapacaklar? Galatasaray aslanlar gibi bizi bileğinin hakkıya yendi de diyemezler, yediremiyorlar yenilgiyi. O zaman ne yapalım hakeme yüklenelim. Ne yaptı hakem Meireles e kırmızı kart çıkardı. Ama adam haklı yere çıkardı. Farketmez saldırın olay bu.

Sen maçı izledin mi? Ne biçim taraftarsın. Verdiği 2 kartta yanlış karar. Kusura bakmada paşalar gibi mücadele eden fenerbahçeyi kesen tek etken hakemdir. ortasahadan top çıkartılmadan faul yapılıyor ama hakem mal olduğu için, yüzüne yağmur yağsa kim tükürdü lan diye bulduğu fenerliye kırmızı göstereceği için görmüyor. Kusura bakma burada nefretini ne kadar kusarsan kus verilen kartta verilen cezada yanlıştır.

Bide gelmişsiniz burada enginin pozisyonuyla karşılaştırıyorsunuz. Engin yakasına yapışıyor, meıreless hakemle konuşuyor, tepki veriyor. İnsanda biraz göz nizam olur ya ayıptır.

Buyrun size işin aslı
http://www.youtube.com/watch?v=T4HUHqEZ3UA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...