Meireles'e 12 maç ceza!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Engin alınca birşey yok Meireles alınca Auuuvvvvv :)

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ayrica refleksde olabilir olmasa bile 12 mac cok fazla hem tukurdugude tam belli degil tartismár devam ediyor hakem yalanda soyluyor olabilir herseyi dusunmek lazim.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ya bakıyorum da medyada ve sosyal ağlarda adamın hareketlerini öyle bir masum göstermeye çalışıyorlar ki evlere şenlik. Vay o hareket adamın kültüründe başka anlama gelirmiş de, vay tamam demiş de, vay okey demekmişmiş de. O zaman sorsun bakalım takım arkadaşlarına onlar da okeyler miymiş, niye sormamış arkadaşlarına. Kadıköyde bindiği bir taksinin şoförüne ya da marketteki reyon görevlisine yapsın ne oluyor görür o zaman anlamını. Maçı izlemesem diyeceğim ki adam nerdeyse kanatsız melek. Fenerliler utanmasalar hakeme 12 maç ceza verilsin diyecekler.

meireles_karikatur_ic.jpg

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Başarılarının devamını dileriz, ömrü boyunca alamadığı cezayı bi çırpıda alıverdi. Sakin olmakda fayda var.

synchronline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunu İzleyip 3.26 saniyeye bakıp hala tükür diye idda eden varsa söylenecek pekte bir şey yok en yakın dünya göz :)

valla bu videoyu izleyince tükürmediğini gördüm kendimden utandım adam tükürmemiş arkadaşlar :( O yaptığı işarette kendi ifadesine göre gayliği çağrıştırmasada hakemez el hareketi çekemezsin. Benim kanaatime göre bu adama 12 maç çok fazla olmuş.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bi kere de yazdıklarımı okuyup anlayan adam akıllı biriyle tartışayım dişimi kıracağım:4:

azmine sağlık kardeşim :lol:

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu mantığa göre bence bu cezanın 4-5 maça inmesi lazım. Gay hareketinde onun kültüründe öyle bir anlamı olmayabilir ya da başka birşey demek istemiş olabilir( hatta birisine gay demek sadece homofobiklerin olduğu bir ülkede hakaret sayılır da neyse) ancak tahkim bunu es geçer cezayı verir. ama olmayan bir tükürüğün cezasını kesinlikle iptal etmelidir.

Kişiye gay demek çoğunluğu müslüman olan bir ülkede de hakaret sayılır.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gender_symbol

Cinsiyet sembollerini görmüşsünüzdür, ok sağ üste bakıyorsa erkeği, alta bakıyorsa dişiyi temsil eder. Aynı yöne doğru iki ok ise eşcinselliği temsil eder. İki ok sağ üste bakarsa "gay"liği, aşağı bakarsa lezbiyenliği temsil eder. Bu sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada böyle bilinir.

800px-Westerkerk_-_Gay_symbols_2.jpg

Baş parmak ile işaret parmağı birleştirilip diğer parmakların aynı yönü göstermesinin 2 amacı olabilir

1) OK sembolü ( Avuç içi gösterilerek yapılan harekettir)

ok%20hand%20symbol.jpg

2) Gay sembolü ( Parmaklar aynı yöne ve elin ters tarafının gösterildiği harekettir)

handSignal_ok_200x200.jpg

Şimdi Meireles'in hareketine bakalım

meireles-hareket1-57830_501.jpg

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@trnc ben sana diyorum ki gay hareketine de ceza verilebilir ona itiraz hakkı yoktur ancak olmayan tükürüğe ceza verilemez bu yüzden dolayı ceza 4-5 maça düşmelidir diyorum. sen hala benim de kabul ettiğim şey hakkında fotoğraflar paylaşıyorsun. uğurlar olsun.

Veledul_Maraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kişiye gay demek çoğunluğu müslüman olan bir ülkede de hakaret sayılır.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gender_symbol

Cinsiyet sembollerini görmüşsünüzdür, ok sağ üste bakıyorsa erkeği, alta bakıyorsa dişiyi temsil eder. Aynı yöne doğru iki ok ise eşcinselliği temsil eder. İki ok sağ üste bakarsa "gay"liği, aşağı bakarsa lezbiyenliği temsil eder. Bu sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada böyle bilinir.

800px-Westerkerk_-_Gay_symbols_2.jpg

Baş parmak ile işaret parmağı birleştirilip diğer parmakların aynı yönü göstermesinin 2 amacı olabilir

1) OK sembolü ( Avuç içi gösterilerek yapılan harekettir)

ok%20hand%20symbol.jpg

2) Gay sembolü ( Parmaklar aynı yöne ve elin ters tarafının gösterildiği harekettir)

handSignal_ok_200x200.jpg

Şimdi Meireles'in hareketine bakalım

meireles-hareket1-57830_501.jpg

Hareket doğru müdür aynen katılıyorum cezayı hak ediyor ama tükürme olayı yok videoyu izledim sadece suratına konuşmuş adam

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
tükürüğe ne oldu, el hareketlerine geçmiş konu?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Olsun, gay hareketinin tüm dünyada aynı olduğunu öğrendin :) [MENTION=20926]checkirge[/MENTION]

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tebrikler TFF, az bile vermiş. Görüntülere dikkatli bakılırsa tükürdüğü ayan beyan anlaşılıyor. Bir de çıkıp tükürmedim diyor. Milleti aptal zannediyor herhalde. Halis Özkahya kusursuz maç yönetti, yenilginin faturasını hakeme kesmek isteyen fenerliler ortalığı tamamen haklı bir kırmızı karttan dolayı ayağa kaldırıp linç kampanyası başlattılar hakeme karşı. Meireles bu hareketi İngiltere'de yapsaydı herhangi bir hakeme sezon sonuna kadar forma yüzü göremez tüm spor kamuoyu karşısına dikilirdi. Fenerliler ise utanmasalar heykelini dikecekler.

Avrupa'da daha önce bu hareketler yapıldı. Hatta sözleri bile söylendi. Sonuç para cezası..

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Şu iki videoyu karşılaştırıp hala tükürdüğünü söyleyen varsa, kendini kandırıyordur. Arkadaşlar taraflı olmamayı öğrendiğiniz takdirde lütfen yorum yapınız. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayınız.

Verilen cezadaki eliyle yaptığı hareketten dolayı 4-5 maçlık ceza doğru olabilir fakat yapmadığı bir tükürme eyleminden dolayı verilen 12 maçlık ceza kesinlikle düzeltilmelidir.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Olsun, gay hareketinin tüm dünyada aynı olduğunu öğrendin :) @checkirge
tükürüğe ne oldu ?
ben dedim ki gay demek sadece homofobik bir ülkede hakaret sayılır ki evet biz homofobik bir ülkede yaşıyoruz.
orda başka birşey demek istemiş olabilir dedim.
belki portekiz kültüründe başka birşey için kullanılıyor?
ama burada bu hareketi savunmadım. dedim ki tahkim o hareketi gay hareketi olarak kabul eder ve hakaret sayar.
ancak tükürük? o 8 maçlık cezanın inmesi lazım dedim.
sen kendimi tatmin edeyim diye konuyu başka biyerden anladın saçma sapan şeyler yazdın amacına da ulaştın.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
tükürüğe ne oldu ?
ben dedim ki gay demek sadece homofobik bir ülkede hakaret sayılır ki evet biz homofobik bir ülkede yaşıyoruz.
orda başka birşey demek istemiş olabilir dedim.
belki portekiz kültüründe başka birşey için kullanılıyor?
ama burada bu hareketi savunmadım. dedim ki tahkim o hareketi gay hareketi olarak kabul eder ve hakaret sayar.
ancak tükürük? o 8 maçlık cezanın inmesi lazım dedim.
sen kendimi tatmin edeyim diye konuyu başka biyerden anladın saçma sapan şeyler yazdın amacına da ulaştın.

hocam ekşi mi okuyorsun yoksa orda yazıyor musun. aynı "homofobik" yaklaşımını orada biri yapmıştı ilgi mi çekti.

olaya gelince beşiktaşlı olduğum için ceza beni ilgilendirmiyor. fakat görüntülere göre bende tükürmediği düşüncesindeyim. yalnız yine görüntülerden anladığım kadarıyla hakeme küfür etmiş. hemde tam yüzüne karşı. haraket zaten herkesin malumu. tabi tüm bunlar benim görüntülerden yorumladığım yanlışta olabilir.

cezaya gelince rakipten bir futbolcu eksildi diye sevindim yalan yok fakat ceza biraz ağır gibi geldi bana. tabi kurallara bakıp ona göre değerlendirmek daha doğru olur

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hakem neden yalan söylesin anlamıyorum.Tepki çekiceğini bile bile tükürdü diye raporunda yazmaz. ama anti fenerliyse o ayrı ki bu söz konusu bile olamaz.zaten hangi ceza olduğu gibi uygulandıki tahkime gidip 4-5 maça düşürürler azizde para bol

pandomim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olan olmuş biten bitmiş.. bize ne haksız kimseye ceza verilmez.. yaptığı anormal..
engin yaptı tam tersini.. aldı cezasını elin gavurunumu savunacaz.. alan almış 3puanı :))

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Konuyla ilgili son yorumumu yapayım, çünkü ne kadar tartışırsak tartışalım siz yine fanatizmle kör olmuş gözlerinizle algılamak istediklerinizi göreceksiniz.

image3-1355756877.jpg

Meireles ile hakem arasında 10-20 santimlik bir mesafe var. Meireles hakeme bağırarak bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Başka bir konuda izlediğimiz videoda 21. saniyede meireles sesinin şiddettini arttırıyor. Bu sırada insanoğlunun ağzının 20 santim açık olupta etrafa tükürük saçmaması imkansızdır.

Olay anında dikkat ederseniz hakemin gözleri kapalı. Meireles'in ağzından saçılan tükürük hakemin yüzüne isabet ettikten sonra hakemin gözleri kapalı olduğu için kasıtlı bir hareket olarak düşünmesi normaldir.

Sonuç: Meireles ve maçı hakemin yanında takip etmiş fenerbahçe taraftarları tükürük yok, PFDK tükürük var.

pandomim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam.. diyorki.. benim birsürü gay arkadaşım. var.. dikkatinizi çekerim.. şimdi fenerli arkadaşlar bunada saygı duyacakmı.. :D
engin bu cezayı aldı bukadar bile itiraz etmedik..

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Konuyla ilgili son yorumumu yapayım, çünkü ne kadar tartışırsak tartışalım siz yine fanatizmle kör olmuş gözlerinizle algılamak istediklerinizi göreceksiniz.

Olay anında dikkat ederseniz hakemin gözleri kapalı. Meireles'in ağzından saçılan tükürük hakemin yüzüne isabet ettikten sonra hakemin gözleri kapalı olduğu için kasıtlı bir hareket olarak düşünmesi normaldir.

Sonuç: Meireles ve maçı hakemin yanında takip etmiş fenerbahçe taraftarları tükürük yok, PFDK tükürük var.

Şunu düzeltelim, olay sırasında hakemin gözleri kapalı değil, Meireles hakeme karşı o sesini yükselttiği anda dediğiniz gibi ağzından saçılan tükürüklerle gözlerini kapatıyor olabilir. Ama kesinlikle olay sırasında gözleri kapalı ve tükürdüğünü zannedecek bir durumda değil.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hala tükürdüğünü idda eden fanatik arkadaşlara laf anlatamayız,
benim söylemek istediğim: tükürmediği açık ve net.
1 maç kırmız kart için 3 maç da yaptığı hareket için toplam 4 maç ceza alması lazım,
fazladan 8 maç ceza verdiler.

Caner olayında olduğu gibi yine tahkim, hakemin raporunu gözönüne alacak ve 12 maç ceza onaylanacak, saçmalıktan başka birşey değil.
hepsi görüntüleri enine boyuna izlediler ama haksızlık yapmaya devam edecekler.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Keşke hakemi darp edip suratına küfür etseydi.11 maçla yırtardı.

gago

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hakeme hakaret edip tüküreceğine şike yapsaydı... O cezasız bizim ligimizde.

pandomim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
al işte zihniyete bak.. türk hakemlere verdiğiniz. değerlere bakın..
olay hareket vede tükürük deil.. yenilgiyi hazmetmemek.. türk toplumu bahaneyi sever.. buda onlardan biri..:biggrin:

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sırf yaptığı o el hareketi için bile cezayı hakediyor.

Bunlardan futbolcu, sporcu olmaz, sporcu kavramı etiği vs. bu mudur?

GS fanatiği falan değilim öyle maç hastası biri de değilim ama Fenerbahçe taraftarı olunacak takım değil ya.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Şu hareketleri savunacak kadar kör olmayın. Hakemin dibine girip ağzından tükürükler saça saça konuşuyorsa normal mi karşılamak gerekiyor?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
boşuna tartışıyorsunuz. mühim olan görüntüler değil, hakemin raporu... hakem raporda tükürdüğünü yazmışsa olay bitmiştir. bu ceza geldiğine göre de yazmış demektir.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[video=youtube;DmqFisHk8i4]https://www.youtube.com/watch?v=DmqFisHk8i4[/video] bu adamda ilk defa kırmızı kart yemişti. ama böyle saçma sapan hareketler yapmadı. ilk defa kırmızı kart yedi diye hakeme saldırmak zorunda mı ?. ayrıca tükürmediği belli ama tükürmekten beter etmiş. hakem o sonuçta o kadar dibinde bağırırsan salyalar saçarsan cezana katlanacaksın.
edit: hakanda çok duygusaldı be :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...