Mavi ekran sorunu resimli

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kısa bir süre önce yeni evimize taşındık. Taşınmadan önce bilgisayarım sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ancak taşındıktan sonra mavi ekran hatası vermeye başladı(acaba taşınırken hasar mi gördü hasar gorduyse hangi parçası) win7'nin tüm versiyonlarını tek tek yeniden yükleyerek denedim tüm driverlari kontrol ettim sildim geri yükledim ancak driver olmadan bile mavi ekran veriyor bilgisayarım mavi ekran gelince gelen yazıda ekran kartı ile ilgili bir şey yazıyor sanırım tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
aE9WJ7.jpg

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Anakartın veya harddiskin hasar görmüş olabilir.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ek olarak Biosu güncellemeyi deneyebilirsin

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Ram mi değiştirdin bilmiyorum ama verdiğim linkten bakabilirsin hatayı

LinK

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ayrıca güvenli modda çalıştırmayı deneyin.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Güvenli mod menüsündeki , bilinen son iyi yapılandırma seçeneği ile çalışan son düzgün sürücü konfigürasyonuna geri dönün.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güvenli mod menüsündeki , bilinen son iyi yapılandırma seçeneği ile çalışan son düzgün sürücü konfigürasyonuna geri dönün.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ancak yazdığım gibi tüm sürücülerimi test ettim format attıktan hemen sonra surucu yüklemedende bu hatayı aldım :(

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Anakartın üzerindeki sökülebilir ram, ve diğer kartları yerinden çıkarıp hava ve fırça ile yuvaları temizleyin. Taşıma esnasında bir oynama veya darbe olmuş olabilir. Düzgünce yerine takıp deneyin.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakartın üzerindeki sökülebilir ram, ve diğer kartları yerinden çıkarıp hava ve fırça ile yuvaları temizleyin. Taşıma esnasında bir oynama veya darbe olmuş olabilir. Düzgünce yerine takıp deneyin.
Dediğini deneyip sonucu sizle paylaşacağım teşekkür ederim

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
2 tane ram var sa birini dene. power supply güç kablosunu ve bios pilini çıkar bir 10 dk bekle. En son olarakta ekran kartını kontrol et. Hdd çok eskiyse son demlerini yaşıyor olabilir.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2 tane ram var sa birini dene. power supply güç kablosunu ve bios pilini çıkar bir 10 dk bekle. En son olarakta ekran kartını kontrol et. Hdd çok eskiyse son demlerini yaşıyor olabilir.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim
Yedek harddiskimide denedim aynı sorun var şimdi bilgisayarımın içini temizledim ve tekrar deneyeceğim

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle hepinize ilginiz için teşekkür ederim sorun ekran kartımdaymis ekran kartımı temizledikten sonra sorunun devam ettiğini gordum birde ekran kartımı çıkartıp denedim ve sorunum düzeldi herkese teşekkür ederim @jug ilgin için çok teşekkürler hocam