Maskem yoktu fotoğrafın içinde olabilirim ceza yer miyim?

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
16 yaşındayım Cuma namazına giderken sokağın sonunda maskemi unuttuğum aklıma geldi ev yakın olduğu için geri dönmeden gittim (yaptığım yanlış)normalde maskemi hep takan birisiyim.Kaldırıma seccade serdigimiz için bi kadın şunların fotoğrafını çek diye yanındakine söyledi(çekti mi bilmiyorum blöfte olabilir) tamamen başka bir neden, sizce maskeden ceza yer miyim?

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
Ceza yemeniz yüksek.

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Hayır, ayrıca sen izin vermeden resmini çekemez, sapık mısın diye sorsaydın

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ceza yemezsin ama sosyal medyada yayınlarda iyi bir linç yersin.

İşte bu dindarlar böyle Cuma'ya gidiyor herkesi tehtit ediyor. +65 yaş üstü insanların dolu olduğu bir yere maskesiz geliyor diye bol bol küfür hakaret işitebilirsin :D
Ceza yemen için görev başında ki memurun canlı olarak seni görüp denetip halindeyken cezai işlem uygulaması gerekir. Senin adın belli değil kimliğin belli değil TC numaran belli değil neye göre ceza kesecekler zaten akıl var mantık var...

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,086
Çin'de yaşamıyoruz. Yüzden kimlik tespiti yapılır elbet ama böyle basit bir olay için upraşmazlar. OzkanK'nın dediği gibi en kötü tt olursun. :D

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Polise ss attıysa yiyebilirsin.. Gerçi anlında kimliğin yazmıyor. Bu tür şeyleri kafanıza takmadan önce önleminizi alsanız daha iyi olacak

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Polise ss attıysa yiyebilirsin.. Gerçi anlında kimliğin yazmıyor. Bu tür şeyleri kafanıza takmadan önce önleminizi alsanız daha iyi olacak
Haklısınız ilk defa böyle birşey oldu evden uzaklaştığım için usengecligimden geri dönmedim donmeliydim

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Linç yeme riskim varsa moderatörler konuyu kaldırabilir mi sadece soru için yazmıştım çünkü

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Beni maskem olmadığı icin çekmedi seccadeyi kaldırıma serdigimiz için çekti

O daha kötü :D Bu E5 ortasında namaz kılan veya Otobüs içinde ezan okuyan gibi lanse etmesinler senide :D

Kaldırımın ortasında namaz kılan genç diye haberlere çıkabilirsin :p Linç yemeye hazır ol benden söylemesi :D

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Eğer sosyal medyada yayınlarsa o kadın için kesinlikle davada bulun. Bir kişinin fotoğrafını, yada ses kaydını izinsiz almak paylaşmak özel hayatın ihlaline girer. Türk ceza kanunda özel hayatın gizliliğine ihlal için yazılan madde:

MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
O daha kötü :D Bu E5 ortasında namaz kılan veya Otobüs içinde ezan okuyan gibi lanse etmesinler senide :D

Kaldırımın ortasında namaz kılan genç diye haberlere çıkabilirsin :p Linç yemeye hazır ol benden söylemesi :D
Yok onda bi sıkıntı olmaz çünkü o anda herkes sokakta kılıyor camide yer olmadığı için ben ve bir kaç kişi de kaldırıma sermiştik

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544

Ne güzel destek oluyorsun

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457

Hocam bizim burda camide yer olmuyor. Namaz kılmak için kaldırıma seriyoruz normal karşılanıyor :D Linç ne alaka?