Soru MacOS kullanmak

tuysuzyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk macbookumu satın aldım. Uzun yıllardır Windows kullanıyorum. Touchpad kullanımı , kısayollar , dosya uzantıları hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Windows bilgisayarımda üniversite dökümanlarım var (powerpoint , world , pdf vb.). Bu dosyaları macbooka nasıl atabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Hocam hangi birini anlatalım. İlk başta biraz zorlanırsın ve aradığın şeyleri bulamayabilirsin. Ancak kısayollara, stabiliteye alıştın mı değme keyfine. Hayırlı olsun yeni cihazın.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
başlarda zorlanırsın ama alıştıktan sonra windows aramazsın emin ol ofis'de 3 tane windows var hepsi bana ait ama yine de macbook kullanmaya devam ediyorum şu yazıcı saçmalığı olmasa windowsları açmam bile.

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
564
MacOS u ne için kullanıcaksınız? ona göre çözüm bulalım.

busrazegn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İlk MacOS'a geçtiğimde özellikle kısayol tarafında zorlandım. Fakat 1 ay içerisinde tüm kısayollara ve touchpad kullanımına alışıyorsunuz. MacOS'dan Windows'a geçtiğimde(Laptop) bu laptopu nasıl kullanıyormuşum hissiyatı veriyor bana :)

alperzdemir06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, macOS da Chrome yükledim ve setup masaüstüne atıyor. Sildiğimde Chrome tamamen siliyor. Bunun gibi yüklediğim programların setup masaüstünde görünmesini istemiyorum. Bunun bir yolu var mıdır? Birde macOS kullanmayı öğrenmek için kaynak var mı? 20 sene sonra Windows geçince zor oluyor

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Merhaba, macOS da Chrome yükledim ve setup masaüstüne atıyor. Sildiğimde Chrome tamamen siliyor. Bunun gibi yüklediğim programların setup masaüstünde görünmesini istemiyorum. Bunun bir yolu var mıdır? Birde macOS kullanmayı öğrenmek için kaynak var mı? 20 sene sonra Windows geçince zor oluyor
Uygulamayı indirdikten sonra sanal flsh gibi görünüyor masaüstünde. Üzerine tıkladıktan sonra muhtemel şifre ve izin kısımlarını halettikten sonra yükleme ekranı açılıyor. (Anlattığına göre bu aşamaları geçmiş olmalısın) Yükleme yerini masaüstü seçme. Normalde olan yer uygulamalar klasörüdür. Böyle yüklersen sorunun çözülür.
Ben 2. aşamayıda anlatayım. Uygulamayı silmek içinde uygulama üzerine basılı tutup çıkan eksi(—) işaretine basman yeterli. Eğer çıkmıyorsa finder dan uygulamalar klasörüne gelip uygulamyı silersen sorun kalmaz.