Lumia'dan şeytan görmüş gibi kaçın!

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Hocam ben kimseyi, yada para verip satın aldığımız Nokia markasını kötülemiyorum veya microsoft uda kötülemiyorum...hatta ve hatta almayın gibi bir şeyde demiyorum..isteyen elbette alabilir...

Ben bu telefonun eksik yönlerini ve basit bir telefonda dahi var olan özelliklerin bu telefonda olmadığını söylüyorum kaldıki bu eksiklikleri Nokia müşteri hizmetleride bişey yapamayız dedi. ( telefon kapalıyken şarj a taktığınızda telefon açılıyor vs gibi )...

ilk mesajda yazılan eksiklikler kesinlikle tekrar okumanızı rica ediyorum..

saygılarımla
Hocam bu iş tamamen kişisel bence. Herkes kendi zevkine göre seviyor sistemleri. Örneğin ben androiddeki reklamlara çok takılıyorum. En büyük rahatsızlığım bu. Ama başkası umursamayabilir. (Garanti bitene kadar Rootla da uğraşmak istemiyorum.) Siz de WM'deki hoşlanmadığınız ve gerçekten eksik/kötü şeyleri yazmışsınız, güzel de konu olmuş. Bende fikir oluşturdu. Teşekkürler.

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aldıktan sonra eğer takıldığım bişi olursa sana mesaj atsam olur mu? ha bide subway surf gelecek mi wp 8 e

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
şöyle söyleyeyim basit olarak cihazda 512 ram var fakat klasmanındaki android cihazlar gibi kasma takılma donma vb şeyler yok ama wp sistemi yeni bir sitem oldğu için bazı eksiklikleri mevcut market kısmına gelince bir ios veya android kadar olmasada standart kullancının ihtiyaçlarını karşılayacak kadar uygulama sayısı mevcut

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aldıktan sonra eğer takıldığım bişi olursa sana mesaj atsam olur mu? ha bide subway surf gelecek mi wp 8 e
gelecek sanırım 2 aya gelir. şöyle bir şey var 520 alıyorsan bütçeni tahmin edebiliyorum o yüzden o fiyat paritesine göre en iyi telefon 520 dir. Tabi bütçeyi yükseltirsen Android al.

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Android ilk çıktığında hangi eksikler vardı onları da yazıp karşılaştırmak lazım. Yeni çıkan bir işletim sistemi için fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Tabi ki bu eksiklikler çok can sıkıcı ama geliştiği zaman ne android kalır ne ios.
Android ilk çıktığında işletim sistemleri benzer düzeydeydi, imkan ve yenilikler neticesine Microsoft da bir çok özellik ekleyebilir ama ya eklemiyor, ya da beceremiyor. Android ilk çıktığında kuru bir iPhone ve ikide bir donan Symbian popülerdi Android de fırsattan yararlandı çabuk gelişti (her ne kadar iOS da öyle yapsa da). Windows Phone apple gibi yavaştan alan bir politika izlemeye devam etse de ilerde Apple gibi parlaması imkansız.

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşıma sordum bu telefonu önerdi nokıa lumıa 520 alacam

Reaksiyon puanı
16,118
hayırlı olsun güle güle kullan hayırlı bayramlar en doğrusunu yaptın.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hepsini geçtim de,
Telefonun boyutunu,ağırlığını hiç mi bilmiyordunuz ?
Görmeden telefonu mu aldınız da şimdi şikayet ediyorsunuz boyutundan.
WP8'de uygulama eksikliğini 5 yaşında sokaktaki çocuk bile biliyor,
Teknoloji forumunda takılan sizler mi bilmiyordunuz ?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
nokia sana karşı reklam hazırlamış.:D kamerası yeter diyor.
201308060914181272.jpg

[video=youtube;8otzdbNepfA]http://www.youtube.com/watch?v=8otzdbNepfA[/video]

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
O fiyat aralığında alabileceğin en iyi telefon 520 :thumbup1:

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aaa yine bıdı bıdı bıdı iki cahil el ele vermiş kötüleme yapıyorlar bari cihazı kullanında yapın lumia yı alan 100 kişi donma takılma yok diyor bir bunlarınki takılıyor ne hikmetse bari yalan söylüyorsunuz adam gibi söyleyinde rezil olmayın dandikdroidler program yokmuş muş muş merak etme arayıpda bulamıyacağınız program sayısı 5 i gecmez dün biri de özgürlük diyip hırsızlık yapmayı marifet diye sayıyordu

Pc kullanan herkes hırsız sende dahil boş konuşma.Ne zaman her şeyi lisanslı aldın pcde o zaman konuş.Bana apk indiriyorum diye hırsız diyemezsin bende senin pcye yüklediğin her proğram için hırsız derim.2side aynı şey merak etme.

Reaksiyon puanı
16,118
sonuç olarak adamın parasına en ygun seçenek lumia520 parasına daha uygun bir şey yok lumia520 alıyor gereksiz tartışma çıkaran mesajlar silinecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
konuyu açan Apple fanboyu... sakın dinlemeyin Lumia kadar performanslı model serisi yok... sallamış...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sonuç olarak adamın parasına en ygun seçenek lumia520 parasına daha uygun bir şey yok lumia520 alıyor gereksiz tartışma çıkaran mesajlar silinecek.
Fiyatına göre en iyisi discovery hafıza dolunca biraz takılır dediler 32gb hafıza kartı takılı 13 gb tek boş 70-80 uygulama yüklü cihazda tık yok.Müzik dinlerken bile oyun oynuyorum tık yok.Arkasında kamera flaşı bile olmayan teknoloji özürlüsü nokianın 520 modelinie 100 kez dünyaya gelsemde 100 liradan fazla vermem.Flaş 1 kez patlayınca bile güzel sonuç çıkmıyor gece çekimlerinde sen kal hiç koyma nasıl bir zihniyetse artık.

Reaksiyon puanı
16,118
Fiyatına göre en iyisi discovery hafıza dolunca biraz takılır dediler 32gb hafıza kartı takılı 13 gb tek boş 70-80 uygulama yüklü cihazda tık yok.Müzik dinlerken bile oyun oynuyorum tık yok.Arkasında kamera flaşı bile olmayan teknoloji özürlüsü nokianın 520 modelinie 100 kez dünyaya gelsemde 100 liradan fazla vermem.Flaş 1 kez patlayınca bile güzel sonuç çıkmıyor gece çekimlerinde sen kal hiç koyma nasıl bir zihniyetse artık.

o kadar ekmek o kadar köfte misali o bütçeye lumia520,lumia620 olur.

AzapHG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abime almasi icin israr ediyodum bu paylasimi gordugum cok iyi oldu. gercekden cok sasirdim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BAZI DEDIKLERINE KATILIYORUM AMA BENCE SU AN PIYASADAKI EN IYI SISTEME SAHIP; 920 kullaniyorum, diger sisemlere benzemiyor,

kaba olmazsa senin yazdiklarinin cogu su benzetmeye benziyor.

annasinden süt emmeye alismis bebegin teyzesinden de emmek istemesi gibi.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
620'de flash var diye aldanmayın gece çekimleri çok kötü bilginiz olsun :devil2: Ama fener uygulaması için işe yarıyor :lol:

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu konuyla çamur at izi kalsın deyiminin ortaya çıkış sebebini daha iyi anlıyoruz sağolun

mkb55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android ilk çıktığında hangi eksikler vardı onları da yazıp karşılaştırmak lazım. Yeni çıkan bir işletim sistemi için fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Tabi ki bu eksiklikler çok can sıkıcı ama geliştiği zaman ne android kalır ne ios.

Microsoft değişmez windows mobile dede böyle sorunluydu windows phone 8 dede aynı arada yaklaşık 11 sene var hala düzeltemediyse yine düzeltemez kendini dostum ki microsoftun sayfasına göre windows phone 8 in son kullanma süresi 2014 te bitiyor yani 1 sene sonra bu desteğin biteceği anlamına geliyor wp8 için, mağaza yine duraklamaya geçecek zihniyeti değiştirmesi lazım microsoftun para için çalışmak sevdasından vazgeçmesi lazım ancak bu şekilde tutunabilir ben windows mobile kullanan ve windows phone kullanıp dahada artan saçmaladıklarını görüpte satmış biri olarak görüşüm bu windows un pazarda çok az bir miktar yükselmesinin sebebi nokia ismini kullanmasıdır ve çoğunluğuda önceden windows un mobilini kullanmamış kişilerin telefonları almasıdır bazılarıda beklenti ile alanlar, ilk wp kullanacakların fikirleride şu ilk bakışta herkeze güzel görünüyor bilgisayardaki işletim sistemi telefonda gibi bu 1, 2 görünüme aldananlarda var tabi ama farkında değiller aynı kutucukları görmekten belli bir süre sonra sıkılacaklarından (herşey görünüm değil işlevdir, ben telefonu kullanmak için alıyorum napıyım uygulamayı oyunu dersende o zaman al 3310 oda her işini görüyo fotoğraf çekeceksende makinasını alırsın en azından profesyonel fotoğraf çekersin.) illa bu wp görünümünü istiyorsamda kurarım ios uma veya android ime metro temasını klavyesini al sana daha fazla uygulama destekli özgür windows phone.
şunuda söyleyeyim android 1.6 da bile market erişimi sağlanırken ve sadece ona uyumlu uygulamalar görünürken ben windows mobil in en son sürümü olan 6.5.3 te marketpleace e erişim sağlayamıyorum koskoca microsoft resmen bana para ver uygulamaları görmek için diyor. ben wm telefonumu aldıktan 1 1 buçuk sene sonra erişim sağlayamadım markete sırf wp çıktı diye, neden ben senin her çıkardığın ürünü satın almak zorunda mıyım.

Siz belki saçma buluyorsunuz bu yazıyı ama unutmayın sizlerinde fikirleri gün geçtikçe değişecek microsoft para için çalışma zihniyeti değiştirmediği sürece.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
android te ilk çıktığı zaman neydi diyenler için şunu diyebilirim wp8 bu işte tecrübesiz değil windowsmobile ile bir çok tecrübeye sahip olması gerekirdi hem ios hem android ten daha eski işletim sistemi.burdaki tecrübelerini hiç aktaramamış.
istediği kadar kamerası iyi olsun tek alınabilir yanı bu iken satın almak saçmalık.ileride ne olur bilemem ama 2 yılda toparlayamaz wp8.
bu arada arayüzüde berbat bana göre.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Abime almasi icin israr ediyodum bu paylasimi gordugum cok iyi oldu. gercekden cok sasirdim.
wp8 pişmamlıktır ios veya android in rakibi yok bu ikisinden birisi seçilmeli