Live Messenger, Nokia'da

Nokia cep telefonunuzda Live servislerini kullanır mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    107

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Nokia, dün 11 ülkede Windows Live servislerini cep telefonlarında sunacağını açıkladı. Hotmail, Mesenger ve Windows Live Spaces, cepten kontrol edebilecek.

Microsoft ve Nokia arasındaki anlaşmayla beraber Avrupa ve Ortadoğu ülkelerindeki yeni model Nokia S60 serisi kullanıcıları, Windows Live servislerine doğrudan erişim sağlayacaklar. Bu hizmetin sağlandığı modeller arasında Nokia N73, N80 Internet Edition, N95, N76 ve N93i bulunuyor. Hizmetin verildiği ülkeler ise; Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, İspanya, İngiltere, İsveç, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Türkiye, Listede Yer Almadı!

Görüldüğü gibi listede maalesef Türkiye bulunmuyor. Oysa Microsoft'un Live servislerini kullanan ülkeler arasında en üst sıralarda yer alan Türkiye'de yaklaşık 26 milyon Messenger hesabı var. Bu rakam, yukarıda saydığımız ülkelerin çoğunun nüfusundan daha fazla.

Nokia, Türkiye de dahil diğer ülkeler için bu hizmetin önümüzdeki yıl verileceğini açıkladı.

:: Nokia cep telefonunuzda Live servislerini kullanır mısınız? Ankete katılın, yorumlarınızı bildirin.

Bilgi için: Nokia Türkiye
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
kullanmam zaten internetten sürekli kullanıyorum cepte kullanmaya gerek kalmıyo

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Türkiye' nin listede olmamasına şaşırmadım. Evet bizim ülkemizde Microsoft Live servisleri yaklaşık 26 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu büyük bir rakam ama bazıları kullanılma sayısına bakmıyor demek ki. :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
desteklediği modellere bakarsak oldukça pahalı modeller 26 milyon kişinin (teoride 26 milyon) kaçında bu telefonlar var ya da alabilir?
onu bunu boşverin ya biri bana normal bir telefon alsın yemişim cepten msnini ya :]

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Jojoba dedi ki:
desteklediği modellere bakarsak oldukça pahalı modeller 26 milyon kişinin (teoride 26 milyon) kaçında bu telefonlar var ya da alabilir?
onu bunu boşverin ya biri bana normal bir telefon alsın yemişim cepten msnini ya :]

sende nasıl bir telefon var merak ettim :)

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Troy dedi ki:
Jojoba dedi ki:

3310..kader arkadaşım dın çünkü ben w200i ye geçtiim :p

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayara bakmaya fırsat bulamadığım zamanlarda bakabilirim. Merak ettiğim kişi aktif mi değil mi diye :) iyi olur aslında.

Fakat Türkiye'yi neden hep küçümserler ki?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Troy dedi ki:
Jojoba dedi ki:

T230 son demlerini yaşıyor polinofik melodisi bile var :}

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Jojoba dedi ki:
Troy dedi ki:
Jojoba dedi ki:

T230 son demlerini yaşıyor polinofik melodisi bile var :}

Hadi be !!! Ben 3310 demiştim ama tutturamamışım :p bırak modeli,markası bile tutmamış :}