Windows Live Messenger 10 Yaşında

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Dünya üzerinde bir günde yazılan Windows Live Messenger mesajları kağıda dökülseydi, bu kağıtları kullanarak yeryüzünden aya kadar yol yapmak mümkün olacaktı.

Microsoft'un anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger 10 yaşında. Milyonlarca insanın günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen bu yazılım,halen Türkiye dahil 59 ülkede ve 36 dilde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı olarak hizmet veriyor. Windows Live Messenger, 330 milyon aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük sanal topluluklarından birini oluşturuyor. Windows Live Messenger kullanıcıları el ele tutuştuğu takdirde dünyayı 12 kez saracak bir insan zinciri oluşturabiliyor.
Mevcut kullanıcı kitlesi ülkelerle karşılaştırıldığında Çin ve Hindistan'dan sonra dünyanın en büyük üçüncü nufusuna sahip olan Windows Live Messenger, 306 milyon nüfusa sahip ABD'den bile daha kalabalık bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.
msn11247646065.jpg
Tüm dünyada, internet üzerinden sosyal iletişimde bir çığır açan Windows Live Messenger 10. yılına girerken, birbirinden ilginç ve kırılması güç rekorlara da imza atıyor.​

İşte Windows Live Messenger'dan ilginç ve şaşırtıcı gerçekler: Bir kullanıcı mesaj göndermek için ortalama günde en az 3 kez Windows Live Messenger'a bağlanıyor. Anlık mesajlaşma yazılımı kullananların birbirlerine gönderdiği mesaj sayısı günde 9,4 milyarı buluyor. Eğer Windows Live Messenger mesajları A 4 boyutlarında kağıtlara geçirilseydi ve bu kağıtlar birbirlerine eklenebilseydi 474 bin km'lik bir yol oluşturacaklardı.Â*
msn21247646086.jpg

Tipik bir Windows Live Messenger mesaisi güne 40 milyon canlı bağlantı ile başlıyor.

Windows Live Messenger mesajları A 4 boyutlarında kağıtlara geçirilseydi, bu kağıtların toplam ağırlığı 67 bin 900 ton olacaktı. Bu da günde 2,8 milyon ağacın kesilmesi anlamına gelecekti.
Dünya genelinde ortalama bir Windows Live Messenger kullanıcısı 26,5 yaşında. Ülkelere göre yaş ortalaması 24,5 olan Türkiye'de en genç Windows Live Messenger kullanıcıları topluluğu bulunuyor. ABD ise 32 yaş ortalaması ile en yaşlı Windows Live Messenger topluluğuna sahip olan ülke.

::
Size göre en iyi anlık mesajlaşma servisi hangisi?

Yazan
: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabiki de windows live messenger ( namı diğer msn :D )

Miroğlu_80

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bana görede en iyi anlık mesajlaşma programı Windows Live Messenger...

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
O kadar oldumu yahu

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Windows live messenger tabiki...

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161

99 da bir tablo vardı. ICQ %80 MSN %10 idi... Vay beee :)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben msn'i yaklaşık olarak 7 yıldır kullanıyorum. 3 yıl msn'siz ne yapmışım yaa :D

Son mesajlar