Windows Live Messenger 10 Yaşında!

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Microsoft'un anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger, piyasada onuncu yaşına girmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Microsoft, Windows Live Messenger'ın 10. yılını kutluyor. Dünyanın en büyük sanal topluluklarından birini oluşturan Windows Live Messenger, 10. yılında Türkiye dahil birçok ülkede anlık mesajlaşma yazılımları arasındaki popülerliğini korumayı başardı. Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa, Windows Live Messenger'ın 10. yılıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'de 29 milyon kişiyle, Brezilya'dan sonra dünyanın en büyük ikinci Live Messenger topluluğuna sahibiz. Yaptığımız araştırmalar bize Windows Live Messenger kullanıcılarının dünyaya açık, gezmeyi, alışverişi seven, yeniliklere açık ve trendleri takip eden bir kesim olduğunu gösterdi. Windows Live Messenger, 10. yılında artık herkes için sadece bir iletişim ve paylaşım yazılımı olmanın çok ötesinde merkezi bir bağlantı noktası olarak da önemli bir işlev üstleniyor. Windows Live Messenger kullanıcıları, Live yazılım ve hizmetlerinin zengin olanaklarından yararlanarak içeriklerini oluşturup birbirleriyle paylaşabildiği gibi geniş bir arkadaş ağı üzerinden sosyal etkinliklerini sürdürebiliyorlar."

wilm1261303049.jpg

330 milyon kullanıcısı ile bir hayli popüler olan anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger, bu sıralar piyasadaki onuncu yaşını kutluyor. Halen daha popülerliğini koruyan yazılım, kullanıcılara pratik ve keyifli bir mesajlaşma deneyimi sunuyor. Alternatifleri olmasına rağmen on yıldır en çok tercih edilen yazılımlardan biri olmaya devam eden yazılımı, 330 milyon kullanıcısının %85'inin günlük olarak kullandığı belirtildi.

:: Live Messenger kullanmayan var mı?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tam tamına 4 senedir live messenger kullanıyorum..:)

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Bende 4.yılımı yaşıyorum.Tarihi eserler listesine koyalım şunu:D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
WLM/MSN olmazsa olmazlardan.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
selamlar,
happy birthsday msn,7.5 senemi geciriyorum .turkiye ile herguns webcamlesiyoruz.skype icq yok arkadas bunlar bize göre degil msn yeri bambaska sicak ortam üstelikte ayni anda 4 ile 6 kisiyle webcamlesebiliyoruz(video konferans).müthis yaaaa.nice mutlu yillara darisi benim basima 23.12..

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D olmassa olmazımız artık. Format attığında bile ilk kurduğun yazılım :D I Love you WLM

maiwesiyah

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
2yıl öncesine kadar olmazsa olmaz diyordum ama 1ay boyunca hiç açmadığım bile oluyor artık:)

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
bide pc yi kasmassa :) sahsen ben skypeyi seviyorum ses ve görüntü olarak

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tam 4,5 sene oldu kullanmaya başlayalı, vay be zaman ne çabuk da geçiyor.Dial-up tan ADSL e geçişime de rastlar aynı zamanda.. :)

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İnterneti bilmeden Windows Live Messenger öğrettiler bize.

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yıl 3 Mayıs 2006 tarihinde başladım. :laugh: ya o zaman çok güzeldir. MSN 7.5 :wub:

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Evet uzun yıllardır bende tanışıyorum o arkadaşla... Anılarımız var tabiii...Severiz kendisini...

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Bende hep kullandım . Ama keşke hiç olmasaydı. Hayatımın en büyük aşkını msn'de kaybetmiştim :( Offf

forsaken1x

Asistan
Reaksiyon puanı
6
2001 yılında kullanmaya başladım (mIRC ve messenger beraber) artık kullanmıyorum (5 aydır) Gtalk ve Facebook fazlasıyla yetiyor.

Erdsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
e tabi olmazsa olmazlardan windows live messenger.Pc açık müddetçe o da açık hep

ImpLosioN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşey iyi güzelde, o kadar kişi övgü yazmış. Fakat ana sayfadaki resimde Mesenger yazdığını fark etmedi mi? Gözü kapalımı okuyorsunuz bu haberleri napiyorsunuz :D

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben bağımlı değilim çok şükür
arada bir açıyorum
ayda bir iki kede kısa kısa konuştuğum oluyor