Linux türevlerini USB den çalıştırmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar attığım başlığı yanlış anlamayın usb bellek üzerinden işletim sistemi kurulumunu istemiyorum ben USB ye yüklediğim işletim sistemini pcye taktiğin zaman fedora.ubuntu deepin .vs işletim sistemi açılsın istiyorum çok önceleri bir uygulama ile yapmıştım bunu şimdi hatirlamiyorum bu uygulamayı yardımcı olursanız sevinirim

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
USB yi takıp normal kuruyormuş gibi boot edin. İlk ekranda live veya play from USB vb. Bir seçenek olacaktır. Onu seçin. Daha sonra USB üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak %30 - 50 civarlarında daha yavaş olacaktır.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Live OS'un bulunduğu USB dışında bir USB tak daha sonra kurulum sırasında taktığın USB'yi seç oraya kuracaktır.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bu konuyu anlatan yani ayrıntı birsekilde anlatan bir site varmı yanlış bir şey yapipda dizüstü PC deki win 10 da telef etmek istemiyorum

OzgunPr

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Aynı USB'de bir çok ISO dosya mı kullanmak istiyorsun?

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Aynı USB'de bir çok ISO dosya mı kullanmak istiyorsun?
Nasıl anlatayım . Bak şimdi benim masa üstü pcde 1 tanes 1 TB SSD 2 tanede 2 tb normal hard disk var toplamda 3 tane diskim var SSD diye Windows 10 işletim sistemini kurdum 2. harddiskten birini de Windows 10 D: bölümü yaptım diğer yani 3. Harddiske de linux minti kurdum ben PC nin power tuşuna basıp açtığım zaman F11 tuşuna basıp gurup ekranının gelmesini bekliyorum bu ekran geldimi kılavyenin yön tuşları ile yukarı aşağı hangi hard diske neyi yuklediysem Windows 10 veya linux mint ikisinden birini seçip giriş yapıyorum şu an pandemiden dolayı çocuklar evde benim oğlanda masaüstünde takılıyor bende dizüstü PC Windows 10 yüklü USB belleğe linux işletim sistemini kurayım arada bir USB belleği takip gruptan usb bellek içindeki linux u açayım diyorum

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Selam arkadaşlar attığım başlığı yanlış anlamayın usb bellek üzerinden işletim sistemi kurulumunu istemiyorum ben USB ye yüklediğim işletim sistemini pcye taktiğin zaman fedora.ubuntu deepin .vs işletim sistemi açılsın istiyorum çok önceleri bir uygulama ile yapmıştım bunu şimdi hatirlamiyorum bu uygulamayı yardımcı olursanız sevinirim
1-Elinizde 2 usb olsun, ilkine iso dosyasını yazdırıp normal hddye kurulum yapacakmışsınız gibi bu usbden bilgisayarı başlatın.

2-Kurulumda hdd yerine 2.usb yi seçip kurulumu tamamlayın.

3-Grubu da hdd yerine 2.usbye yükleyin.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
2 USB olması lazım diye biliyorum birinde live çalıştırıp diğerinin üzerine kurulmalı.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Bundan mı bahsediyorsunuz?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Rufus ile Ubuntu yazın. Yazarken yeteri kadar "kalıcı bölüm" oluşturun.
Hazırladığımız bu USB ile sistemi başlatın. İster live olarak kullanın, ister kurulum yapmak istediğinizde kullanın.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Rufus ile Ubuntu yazın. Yazarken yeter kadar "kalıcı bölüm" oluşturun.
Hazırladığımız bu USB ile sistemi başlatın. İster live olarak kullanın, ister kurulum yapmak istediğinizde kullanın.
Sanırım siz yanlış anladınız çünkü o dağıtımı USB'ye kurmak istediğini söylemiş, USB'den denemek istediğini değil.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Rufus ile Ubuntu yazın. Yazarken yeter kadar "kalıcı bölüm" oluşturun.
Live olarak kullanınca her kapa aç yapıldığında siliniyor diye biliyorum.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sanırım siz yanlış anladınız çünkü o dağıtımı USB'ye kurmak istediğini söylemiş, USB'den denemek istediğini değil.
Gayet doğru anladım:

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Kalıcı bölüm yani persistence oluşturman gerekiyor eğer her yeniden başlattığımda ayarlarım silinmesin ve dosyalar gitmesin istiyorsan yalnız ne olursa olsun yine de tavsiye etmiyorum çünkü çok stabil çalışmıyor ve bazı yerlerde yükleme gerektirebiliyor.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
CD uzrinden yükleme yaptım yemedi :) 2-3 saatte anca yükledi belkide daha fazla accayip kasma yaptı harici hard disk var onami kursam acaba ondada yedekledim bilgiler var Önere bileceğiniz bir USB bellek varmı bim den alınma bir bellekten mucize bekledim resmen ama olmadi

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
CD uzrinden yükleme yaptım yemedi :) 2-3 saatte anca yükledi belkide daha fazla accayip kasma yaptı harici hard disk var onami kursam acaba ondada yedekledim bilgiler var Önere bileceğiniz bir USB bellek varmı bim den alınma bir bellekten mucize bekledim resmen ama olmadi
harici harddiske kurabilirsiniz, benim harici diskimde 2-3 farklı linux dağıtımı kurulu mesela istediğim bilgisayara takıp çalıştırabiliyorum.