Linux Kaynak Kodlarını Hangi programlama dilini kullanarak değiştrebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

emtek_hd-98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle merhaba ben linux un kaynak kodlarını değiştirip yeni bir işletim sistemi oluşturmak istiyorum. (değiştireceğim kısımlar işletim sisteminin adı ve ikonları *başlat menüsü ikonu gibi*) Birde bunların kaynak kodlarına nereden ulaşabilirim?

^Lütfen , çok zor , tek başına yapamazsın vb. diyecekler yazmasın^

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Öncelikle merhaba ben linux un kaynak kodlarını değiştirip yeni bir işletim sistemi oluşturmak istiyorum. (değiştireceğim kısımlar işletim sisteminin adı ve ikonları *başlat menüsü ikonu gibi*) Birde bunların kaynak kodlarına nereden ulaşabilirim?

Galiba yeni bir işletim sisteminden ziyade açılışta istediğim isim yazsın ve başlat menüsünde şu şu işletim sistemi yazsın istiyorsunuz doğru mu?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Yeni bir paket yöneticisi. Dağıtıma özel bir depo vb. Yapmayacaksan ve sistem sadece kullandığın dağıtımın özelleştirilmiş bir sürümü olacaksa bu oturum olur bir oturumu özelleştirmek için kaynak kod üzerinde oynama yapmana gerek yoktur. Bu istediğiniz şeyleri normal kullandığınız sistem üzerinden de değiştirebilirsiniz, mesela plymount'u ayarlayabilirsiniz.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Yeni bir paket yöneticisi. Dağıtıma özel bir depo vb. Yapmayacaksan ve sistem sadece kullandığın dağıtımın özelleştirilmiş bir sürümü olacaksa bu oturum olur bir oturumu özelleştirmek için kaynak kod üzerinde oynama yapmana gerek yoktur. Bu istediğiniz şeyleri normal kullandığınız sistem üzerinden de değiştirebilirsiniz, mesela plymount'u ayarlayabilirsiniz.
Hangi uygulamayı kullanmamız gerekir ve bence herhalde Arch tabanlı bir dağıtımda daha iyi yapılır gibi geliyor.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Sistem açılırken ekrana Ubuntu vb. Logoların görünmesini sağlayan arkadaştır kendisi. :)
Ben aslında kapanışını değiştirebildim KDE'nin sayesinde ama açılış değişmiyor.
Buda kapanışa yaptığım fotoğraf:

Ekli dosyalar

• Boot.png
    Boot.png
    156.9 KB · Görüntüleme: 90

emtek_hd-98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yeni bir paket yöneticisi. Dağıtıma özel bir depo vb. Yapmayacaksan ve sistem sadece kullandığın dağıtımın özelleştirilmiş bir sürümü olacaksa bu oturum olur bir oturumu özelleştirmek için kaynak kod üzerinde oynama yapmana gerek yoktur. Bu
Şöyle istiyorum, diger bilgisayarlarada kurulabilsin istiyorum yani sadece bu değişiklikler tek bilgisayarda istemiyorum diger bilgisayarlara attığımda açılış hep aynı (benim ayarladiğim) yada ikonlar hep aynı kalsın (benim ayaraldığım iknonlar) istiyorum

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Şöyle istiyorum, diger bilgisayarlarada kurulabilsin istiyorum yani sadece bu değişiklikler tek bilgisayarda istemiyorum diger bilgisayarlara attığımda açılış hep aynı (benim ayarladiğim) yada ikonlar hep aynı kalsın (benim ayaraldığım iknonlar) istiyorum
Kendi bilgisayarınızda özelleştirdikten sonra Systemback kullanarak İSO dosyası alıp başka bilgisayara da kurabilirsiniz. ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
O zaman ayarlamalarınızı yapıp SystemBack vb. programlar ile kullandığınız dağıtımın ISO dosyasını çıkartabilirsiniz. :)

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
O zaman ayarlamalarınızı yapıp SystemBack vb. programlar ile kullandığınız dağıtımın ISO dosyasını çıkartabilirsiniz. :)
Sana çok soru sordum kusura bakma abi ama sence açılış ekranını nasıl değiştirebilirim aynı kapanış ekranını değiştirdiğim gibi (uçbirim ile olur mu dersin)?