Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Dayanamayıp haftaya Pazartesi'yi beklemeden Solus kuracağım bu fotoğraflar yüzünden.
Beni de inşallah en kısa zamanda aşağıda örneğini bıraktığım dağıtımda göreceksiniz diyelim. Yanlışlık olmasın Solus efsane, Blur bile çalıştırıp oynadım PlayonLinux'la ama sıkıldım biraz değiştireceğim :)
Garuda Örnek.jpeg

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Ağır olmasa deepin bende kullanmak istiyorum ama ekran kartım ve işlemcim yetmiyor.
Deepin'in yeni sürümü daha 1-2 hafta oldu çıkalı ama yok abi kullanılmaz tabanlardan ziyade masaüstünün kendisi çok sıkıntılı daha çok gelişmesi lazım ama bir o kadar da çok büyük potansiyeli olan bir arayüz bence :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem baya hoşuma gitti Arch'ta kalırım uzun bir süre gibi duruyor. 4 tane kernel'i de yükledim. Oyun oynarken zen, uyumluluk gerektiğinde lts, normal kullanımda düz, yazılım ve güvenlik gerektiğinde hardened arasında geçiş yapıyorum ve hepsi boot ekranında çıkıyor :)
EG3.png

Son düzenleme:

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Deepin'in yeni sürümü daha 1-2 hafta oldu çıkalı ama yok abi kullanılmaz tabanlardan ziyade masaüstünün kendisi çok sıkıntılı daha çok gelişmesi lazım ama bir o kadar da çok büyük potansiyeli olan bir arayüz bence :)

Sistem baya hoşuma gitti Arch'ta kalırım uzun bir süre gibi duruyor. 4 tane kernel'i de yükledim. Oyun oynarken zen, uyumluluk gerektiğinde lts, normal kullanımda düz, yazılım ve güvenlik gerektiğinde hardened arasında geçiş yapıyorum ve hepsi boot ekranında çıkıyor :)
Ekli dosyayı görüntüle 149387
Mantıklı.

Ben Şuan Solus Mate .iso'su indiriyorum. Solusun paket yöneticisini çok beğendiğim için ve sistemin stabil olması ile çok güzel. @Ram_kafasi ile özelleştirme yaparız azıcık. Çok iyi olur. Linux konusu atacağım gibi duruyor bu ara.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Mantıklı.

Ben Şuan Solus Mate .iso'su indiriyorum. Solusun paket yöneticisini çok beğendiğim için ve sistemin stabil olması ile çok güzel. @Ram_kafasi ile özelleştirme yaparız azıcık. Çok iyi olur. Linux konusu atacağım gibi duruyor bu ara.
Solus candır can. Şu an Solusla birlikte favorim Endeavour OS [Arch'ın kendisinden bile iyi]. ArcoLinux'ta yaşadığım sıkıntıları söylemiştim. Garuda kullanacaktım normalde biliyorsunuz söylemiştim ama BTRFS dosya sistemi henüz hazır değil ve zen çekirdeği önyüklü geliyor bu da biraz kötü oluyor ve kernel değiştirme aracı çalışmadı bazı sıkıntıları var sistemin. Manjaro'da pek Archa benzemiyor ondan dolayı vazgeçtim. Şu anki hedefim şu i3wm, BSPWM ve Sway gibi arayüzleri öğrenmem lazım özellikle i3wm'ye hastayım sadece klavye komutlarıyla ve pencere döşeme ''window tiling'' özelliği ile kullanıcı tecrübesi harika. Önce live sistemde çalışıp iyice öğrenince ana sistem haline getireceğiz bakalım :) Solus'tan bir örnek masaüstü atalım bari Türk bi arkadaşımız forumda paylaşmış çok beğenmiştim öyle kaydetmiştim hayırlı sahurlar dilerim...
3.png

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Solus candır can. Şu an Solusla birlikte favorim Endeavour OS [Arch'ın kendisinden bile iyi]. ArcoLinux'ta yaşadığım sıkıntıları söylemiştim. Garuda kullanacaktım normalde biliyorsunuz söylemiştim ama BTRFS dosya sistemi henüz hazır değil ve zen çekirdeği önyüklü geliyor bu da biraz kötü oluyor ve kernel değiştirme aracı çalışmadı bazı sıkıntıları var sistemin. Manjaro'da pek Archa benzemiyor ondan dolayı vazgeçtim. Şu anki hedefim şu i3wm, BSPWM ve Sway gibi arayüzleri öğrenmem lazım özellikle i3wm'ye hastayım sadece klavye komutlarıyla ve pencere döşeme ''window tiling'' özelliği ile kullanıcı tecrübesi harika. Önce live sistemde çalışıp iyice öğrenince ana sistem haline getireceğiz bakalım :) Solus'tan bir örnek masaüstü atalım bari Türk bi arkadaşımız forumda paylaşmış çok beğenmiştim öyle kaydetmiştim hayırlı sahurlar dilerim...
Ekli dosyayı görüntüle 149396
Yorumununz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Solus'da beğendiğim şeyleri belirttiğim bir konu gelecek. Takipte kal. ;)

Ekran Görüntüsü 2021-04-25 01-58-37.png

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Ekli dosyayı görüntüle 149396
Bende Solus’a öyle derdim fakat Git uygulamasını kurunca yeniden başlattım baktım çökmüş. Şu hatadan dolayı çok sıkıntılar yaşadım:
[x.xxxxxx]Cannot find TOCBLOCK, database may be corrupt.
x yazan yere rakamlar geliyordu.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Birazda biz Mac OS X'e benzetelim :)
GTK, Icon ve Simge paketi zaten görünüyor. Olmayanları yazayım

Cursor Theme = WhiteSur-cursors
Fontlar Sırayla: Rubik Regular 11 + Rubik Regular 11 + Monospace Regular 10 + Rubik Bold 11
Duvar kağıdını da vericektim ama ortada kocaman EndeavourOS yazıyor gerek yok bence
2.png

Şu aşağıdaki arayüzü de [i3wm] öğrenmeye çalışıyorum çok iyi değil mi dostlar :)
i3wm.jpg

Son düzenleme:

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
sıradan masüstü
999633c534980da620475af9d4b83b04.png

ve neo fetch
e664cd80b01cbc17e0de06f0c381693e.png

ya anlamıyorum kusura bakmayın ben bi mesaj yazınca neden çoğalıyor bi mesaj yazınca 2leniyor ve bide mesajı silemiyorum eskisini silip . koymak zorunda kalıyorum :(

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
macosumsucinnamon.jpeg

Şey, ben biraz değiştim.
Linux Mint Cinnamon

sıradan masüstü

ve neo fetch

ya anlamıyorum kusura bakmayın ben bi mesaj yazınca neden çoğalıyor bi mesaj yazınca 2leniyor ve bide mesajı silemiyorum eskisini silip . koymak zorunda kalıyorum :(
Menü simgenizin üstüne sağ tıklayıp yapılandıra tıklayıp simge boyutunu küçültmenizi öneririm.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
sıradan masüstü

ve neo fetch

Windows zanettim bi' an, çok benziyor:grinning:.

Sen ne tür bi' Portal fanısın sen:tearsofjoy:.

Son düzenleyen moderatör:

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
şuan zaten en küçük boyutta :D

bu masaüstü ortamını nasıl yaptınız bende yapmak isterim :)
Hocam benim yaptığım ortam tamamen karmaşık.

Bu videoya bakarak yapabilirsiniz fakat ben sadece paneli, simgeleri ve Plank'ı bu videoya bakarak yaptım.
McOS-Mint-Cinnamon-Edition temayı şuradan aldım.
üst panelin teması ise temalar uygulamasında Ubuntu touch denen bir temayla yaptım
1619823928844.png

eğer derseniz bu kadar uğraşmak istemiyorum daha kolayı var mı

bu videoya bakabilirsiniz.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
Hocam benim yaptığım ortam tamamen karmaşık.

Bu videoya bakarak yapabilirsiniz fakat ben sadece paneli, simgeleri ve Plank'ı bu videoya bakarak yaptım.
McOS-Mint-Cinnamon-Edition temayı şuradan aldım.
üst panelin teması ise temalar uygulamasında Ubuntu touch denen bir temayla yaptım
Ekli dosyayı görüntüle 150202
eğer derseniz bu kadar uğraşmak istemiyorum daha kolayı var mı

bu videoya bakabilirsiniz.
çok teşekkür ederim :)

az önce mac os teması kuruyum derken vista temasıyla karşılaşıp kurdum güzel olmuş mu sizce?
1619857942855.png

Son düzenleme: