LGBT hakkında düşünceleriniz, fikirleriniz ve sizce kültürel bir olgu mu, sevgi ve saygı konusu...

lgbt hareketi kültürel midir? Sevgi ve saygı ile yaklaşım konusunda düşünceleriniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    48

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Osmanlı bir ? dı. Türkiye yıllar sonra ? yavrusu olduğunu hatırladı. Ama bir baktı ki zincire bağlanmis vaziyette ve koparamiyor. Yavru büyür de o zinciri kirarsa (başka bir deyişle dev uyanırsa) ne LGBT kalır, ne feto kalır, ne darbe ne cunta ne muhtıra riski kalır, ne de terör kalır. Şikayet ettiğimiz sorunların yüzde 90i otomatikman çözülür. LGBT sinek bataklığı kurutmak lazım.

LGBT ile ilgili;hayvanın bile yapmayacağı igrencligi yapanları kimse hoş görmemizi beklemesin. Lgbtliler hayvandan asagidirlar.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Eşcinsellik benim hoşgördüğüm bir olgu değil. Ancak bu eğilimi olan insanların da itilip kakılmasına da taraftar değilim. Allah korusun pek çoğumuzun çocukları var. O yüzden büyük konuşmak da istemem.
Bu insanların da hakları olduğunu kabul edelim ama özendirici eylemlerden de kaçınalım. Mesela netflix'de pek çok dizide farkında olmadan eşcinsellik dizilere doğal bir olguymuş gibi (hayatın normal sonucu) sokuluyor. Bunlara da dikkat etmek lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Osmanlı bir ? dı. Türkiye yıllar sonra ? yavrusu olduğunu hatırladı. Ama bir baktı ki zincire bağlanmis vaziyette ve koparamiyor. Yavru büyür de o zinciri kirarsa (başka bir deyişle dev uyanırsa) ne LGBT kalır, ne feto kalır, ne darbe ne cunta ne muhtıra riski kalır, ne de terör kalır. Şikayet ettiğimiz sorunların yüzde 90i otomatikman çözülür. LGBT sinek bataklığı kurutmak lazım.

LGBT ile ilgili;hayvanın bile yapmayacağı igrencligi yapanları kimse hoş görmemizi beklemesin. Lgbtliler hayvandan asagidirlar.
Osmanlı'da oğlancılık diye bir araştırın isterseniz.

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
Allah iki farklı cins yaratmış.Neden kendi cinsşnle aşk yaşıyarsınki

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Neticede her toplumda insan var olduğundan beri bu anlayış olmuş. Hastalık mıdır sapkınlık mıdır bilmiyorum. Ama neticede osmanlı pürüpak idi vs gibi yaklaşımlar doğru değil.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Velev ki ibneyim. Dönmeyiz gibi pankartlar ellerinde geziyorlar oğlum sana niye ibnesin niye geysin niye travestisin diyen yok ki. Yapacağını zaten yapıyorsun amaçları ne sokak ortasında alenen yapmak mı ? Yasal olarak evlenmenin önünü mü açsınlar istiyorlar. Git cinsel eğilimin neyse o şekilde yaşa zaten laf eden yok. Ha illa evleneceğim diyorsan yaparsın cinsiyet değiştirme ameliyatı ondan sonra evlenirsin. Zaten ekranlarda pek çok örneği de var bunun.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Neticede ister straight ilişkiler olsun isterse de eşcinsel ilişkiler olsun. Herşeyi bayağılaşmadan yaşamak lazım.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bazı eşcinsel ilişkiler biyolojik yönelim içerirken bazılarıda tamamen keyfi olabiliyor. İnsanların bu tercihleri yüzünden eşcinsellere karşı bir terör oluşturmak, onlara zarar vermek ve düşmanlık oluşturmak doğru değil.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Modern Avrupada da mı baskılandı bu durum ki ülkemizde de oradaki gibi onur haftası ve gezileri yapılır oldu?
Modern Avrupa ile alakası yok. Tüm Dünya genelinde olan bir baskıydı bu. Amerika'da siyahi vatandaşlara yapılan baskı gibi.

Bir şeyi baskılamak onu sevdirebilir.Ama sorun şu ki eskiden bunun doğru olmadığını bilen kabul eden insanlardık.Uyuşturucuyu kötülemeyip normal mi görelim? Ki bu durum ondan daha fazla zararlıyken...Şimdiyse böyle bir sapkınlığı bile kabullenme yolunda ilerliyoruz.Bana göre bu bir hak değil insanın böyle yönelimi olabilir elbette ama bu normal bir durum değil üstesinden gelmeye çalışmak yerine neden özgürlük adı altında yayılıyor.İnsani yönden bakabilceğim bir şey değil kusura bakmayın yarın çıkıp ensest ve pedofiliye de böyle seçim derlerse hayvanlara falan sıra gelirse ne yapacaksınız? Ha diyeceksiniz hayvanla çocuğun rızası yoktur öyle şey mi olur? Nerden biliyorsunuz yarın rızası olduğuna ve normal olduğuna ikna edilmeyeceğinizi...Yönelimi değiştirmek gibi bir şeye yarıyacağını düşünmüyorum tepkimizin ama bunu oturup izlememizi isteyemez kimse.
Ensest ilişki, pedofili ve hayvana tecevüz bu ülkede fazlaca olan bir şey zaten. Durum sıra gelirseyi çoktan geçti yani. Biraz gözünüzü açın. Ensar vakfının yaptıkları ortaya çıkınca niye kimse bir şey diyemedi? 8 yaşındaki çocuğuna, yeğenine tecavüz eden binlerce insan var kırsal kesimlerde. Bunlar şuan yaşanıyor zaten. Bunu yapanların çoğu da sözde eşcinsel ilişkiye karşıdır. Ama gel gör ki göz göre göre yaşanıyor. Kadına tecavüz ve şiddetin doruk noktada olduğu bir ülkedeyiz. Bu durum için kimsenin bir adım attığı yok ama. Genelevlerde binlerce kadın zorla çalıştırılıyor. Sen sanıyor musun orada kadınların hepsi kendi rızasıyla duruyor. Genelev yönetmeliğine aykırı. Oradan ayrılıp bir yuva ve aile kurmanın ne kadar zor şartlar istediğini bir araştır bence. Bu ülke ahlaki açıdan kirli bir yer zaten, eşcinsellerin ek olarak yaptığı bir şey yok.

Uyuşturucu ile ne alakası var konunun onu çözemedim ben. Eskiden kabul etmiyorduk diyorsun da, Osmanlıda bile eşcinsel ilişki gırla dönüyordu. Aile kurma yasağı olan yeniçerileri düşün. Saraylar o kadar masum değildi maalesef. Yüz yıllardır olan bir şeyin nasıl üstesinden geleceksin onu anlamadım zaten. Bu durum birden bir oluşan bir şey değilki. Güneşi gördüm filmini izlediysen, oradan sonradan trans olan karakterin o duyguyu küçüklüğünden beri taşıdığını görebilirsin. Gerçek hayatta da böyle insanlar mevcut. Bu insanları nasıl zorla hapsedeceksin?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konudaki en bağnaz düşünceye denk gelmek üzdü. Dünyanın yüzde 99'unun sesinin çıkmadığını sanıyorsan haber kaynaklarını değiştirmeni öneririm.

"Asıl suç bizde. Onların 1 sesi çıkıyorsa şu koca topluluğun 100 sesi çıkacak ki her istediklerini bağıra çağıra yaptıramayacaklarını anlayacaklar." - bu da bir nefret söylemidir. Yazının en başında umrumda değil diye belirtmişsin ama sonra kendinle çelişmişsin.

Bu ülkede de herkes özgürdür. Farklı görüşe zarar gelmediği sürece hiçbir sakıncası yok. Rahat bırakın insanları, kendiniz mutluysanız başka bi sonuca ya da girişime ihtiyaç yok.
Kimin bana bağnaz dediği hiç umrumda değil.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Milletin başörtüsü de kimseyi ilgilendirmez. Ama yıllarca seçilme hakkından tutun da memur olma hakkına kadar başörtülü kadınların ellerinden alındı bu haklar. Ve bu oran öyle %1 falan değildi.

Cinsel yönelimle başörtüsünü nasıl bağdaştırabildin?

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Arkadaşlar, başörtüsü veya türban.. Milleti çok ilgilendiriyordu veya ilgilendirmiyordu. Yapılan hataları referans alarak yeni hatalar mı yapacağız. Yani o dönemde başörtüsü milleti ilgilendirmemeliydi ama ilgilendirdi. O sebeple biz de LGBT'ye karşı o günkü duruşu esas alarak mı politika üreteceğiz ?

O zaman kindar nesiller yetiştirelim. Türkiye'nin geleceğini de kindar nesillere mi emanet edelim ?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
E tamam da şuan karışan mı var? 30 yıl öncesinin konusunu nasıl gündeme getirdiniz onu anlamadım.
Var tabi. Fırsat bulsalar eskiye geri döndürecekler. Allah fırsat vermesin.

Sokakta yürüyen başörtüsü vadandaşın başörtüsünü çekip çıkarmaya çalışandan tutun, çarşaf kesenlere kadar bu hazımsızlık devam ediyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Sokakta yürüyen başörtüsü vadandaşın başörtüsünü çekip çıkarmaya çalışandan tutun, çarşaf kesenlere kadar bu hazımsızlık devam ediyor.
Eskiye kim dönecek kanıtlayın o zaman. Elinizde kanıtınız var mı? Kendi desteklediğiniz bir konu hakkında nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz? Olmadı sağ-sol kavgasına kadar inelim bari.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şaka mısınız dalga mı geçiyorsunuz?

Şurda savunulan ne din özgürlüğü, ne kılık kıyafet özgürlüğü.
Bildiğiniz neslin kesilmesine sebebiyet veren bir olaydan bahsediyoruz. Sakın sperm bankası falan demeyin.
Bu tür şeyler normal değil normalleştirilemez.
Tekrarlıyorum kapalı kapılar arkasında isteyen istediğini yapabilir ama asla ve asla bunun toplum önünde propagandasının yapılmasına ve normalleştirilmesine izin verilemez.
Türkiye'nin nüfus artış hızı azalacak yeni neslin kafası bu yönde. Bu olay aslında normal değil fakat zihinlere yerleştirilen ve dizayn edilen hayat insanları buna zorluyor.

Bunun daha da absürt versiyonunu nasıl savunabiliyorsunuz?
Ben vuralım kıralım öldürelim demiyorum ama bunun normalleştirilmesine vee yaygınlaştırılmasına asla sessiz kalmayacağım, asla da savunmayacağım.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Eskiye kim dönecek kanıtlayın o zaman. Elinizde kanıtınız var mı? Kendi desteklediğiniz bir konu hakkında nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz? Olmadı sağ-sol kavgasına kadar inelim bari.
15 Temmuz'a katılanlar sadece FETÖ mu sanıyorsunuz? Yeter ki fırsat bulsunlar.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Herkesin inancı farklılık gösterir. Eşcinsel birine islamda böyle böyle dersiniz ama karşınızdakinin müslüman olması, olmaması veya inancının gerekliliklerini yerine getirmesi onu ilgilendiren ve kendi karar verdiği bir durumdur. Devlet eşcinsel kişilere karşı kışkırtıcı açıklamalar yaparsa toplumda eşcinsellere karşı nefret ve şiddet eylemleri artar. Devletin görevi bu değil. Bu insanları yadırgamadan herkesin güvenliğinin sağlanması yasalar doğrultusunda herkes adaletten faydalanmalıdır. Eşcinsellerle ilgili kötü olan gruplaşıp saçma sapan eylemler yapmaları. Normal çıkıp eylemler yapsalar sorun yok ama çıplak/yarı çıplak eylemler yapmalar, argo pankartlar taşımaları çok yanlış. Herhangi bir insan nasıl toplumda belli kurallara uyması gerekiyorsa onlarda aynı kurallara tabii. Bu gruplar yüzünden bireysel olarak diğer eşcinsel insanlarda zarar görüyor.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747

Tabii bu durumda başörtülü bacımızı Kabataş'ta şöyle yaptılar, Camiide bira içtiler diyenlerin de önce iddialarını ispat etmeleri gerekir. Karşı olunan başörtüsü değil. Başörtüsünden prim yapma politikaları.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Daha Lut (a.s.)'ın kavminin niye helak olduğu anlamayan/anlamak istemeyen/inanmayan birisine Kur'an bir şey anlatamamış ki. Ben ne oluyorum?
Lut kavminde eşcinsel ilişkiden çok tecavüz, ensest ilişki ve hayvana tecavüz vardı. İyi araştırın derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...