LGBT hakkında düşünceleriniz, fikirleriniz ve sizce kültürel bir olgu mu, sevgi ve saygı konusu...

lgbt hareketi kültürel midir? Sevgi ve saygı ile yaklaşım konusunda düşünceleriniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    48

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744
Doğru ya, kontrollü darbeydi(!)

twitterda size denk gelsem maaşlı troll olduğunuzdan şüphe ederdim.
Sorumlu bir iktidarın vazifesi vatandaşlarına huzur ve refah ortamı sağlamaktır.
Hiç bir davanın da savcısı olmayıp savcılığı Cumhuriyet savcılarına bırakmaktır.
Düşünün bir kere Fetö ile kolkola siyaset yapmış kişiler şimdi kandırıldık diyerek geçiyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha Lut (a.s.)'ın kavminin niye helak olduğu anlamayan/anlamak istemeyen/inanmayan birisine Kur'an bir şey anlatamamış ki. Ben ne oluyorum?
Bugün bir vakıfta olanlara ses çıkarmayan ve bir kereden birşey olmaz diyenleri kast ediyorsunuz değil mi ?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
twitterda size denk gelsem maaşlı troll olduğunuzdan şüphe ederdim.
Sorumlu bir iktidarın vazifesi vatandaşlarına huzur ve refah ortamı sağlamaktır.
Hiç bir davanın da savcısı olmayıp savcılığı Cumhuriyet savcılarına bırakmaktır.
Düşünün bir kere Fetö ile kolkola siyaset yapmış kişiler şimdi kandırıldık diyerek geçiyorlar.

Bugün bir vakıfta olanlara ses çıkarmayan ve bir kereden birşey olmaz diyenleri kast ediyorsunuz değil mi ?
Ne diyorsun sen? Troll arıyorsan aynaya bak.
Senle mi uğraşacağız? Bas git işine.

Tabii bu durumda başörtülü bacımızı Kabataş'ta şöyle yaptılar, Camiide bira içtiler diyenlerin de önce iddialarını ispat etmeleri gerekir. Karşı olunan başörtüsü değil. Başörtüsünden prim yapma politikaları.
Tabi tabi. Bunlar ispatlı şeyler değil(!) Hayal ürünü uydurmalar(!) Aç da haber izle biraz. Buraya savcılığın soruşturma numarasını koyacak değiliz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Modern Avrupa ile alakası yok. Tüm Dünya genelinde olan bir baskıydı bu. Amerika'da siyahi vatandaşlara yapılan baskı gibi.

Ensest ilişki, pedofili ve hayvana tecevüz bu ülkede fazlaca olan bir şey zaten. Durum sıra gelirseyi çoktan geçti yani. Biraz gözünüzü açın. Ensar vakfının yaptıkları ortaya çıkınca niye kimse bir şey diyemedi? 8 yaşındaki çocuğuna, yeğenine tecavüz eden binlerce insan var kırsal kesimlerde. Bunlar şuan yaşanıyor zaten. Bunu yapanların çoğu da sözde eşcinsel ilişkiye karşıdır. Ama gel gör ki göz göre göre yaşanıyor. Kadına tecavüz ve şiddetin doruk noktada olduğu bir ülkedeyiz. Bu durum için kimsenin bir adım attığı yok ama. Genelevlerde binlerce kadın zorla çalıştırılıyor. Sen sanıyor musun orada kadınların hepsi kendi rızasıyla duruyor. Genelev yönetmeliğine aykırı. Oradan ayrılıp bir yuva ve aile kurmanın ne kadar zor şartlar istediğini bir araştır bence. Bu ülke ahlaki açıdan kirli bir yer zaten, eşcinsellerin ek olarak yaptığı bir şey yok.

Uyuşturucu ile ne alakası var konunun onu çözemedim ben. Eskiden kabul etmiyorduk diyorsun da, Osmanlıda bile eşcinsel ilişki gırla dönüyordu. Aile kurma yasağı olan yeniçerileri düşün. Saraylar o kadar masum değildi maalesef. Yüz yıllardır olan bir şeyin nasıl üstesinden geleceksin onu anlamadım zaten. Bu durum birden bir oluşan bir şey değilki. Güneşi gördüm filmini izlediysen, oradan sonradan trans olan karakterin o duyguyu küçüklüğünden beri taşıdığını görebilirsin. Gerçek hayatta da böyle insanlar mevcut. Bu insanları nasıl zorla hapsedeceksin?
Ensar olayına sesimizi çıkarmadığımızı nerden biliyorsunuz? Pisliğin iğrençliğin her türlüsüne karşı durmak zorundayız.Diğer konularda kadına şiddet tecavüz vs de sesimiz çıkmak zorunda susup izleyelim diyen kim? Yıllardır sürse de gene kabul edemeyiz. Osmanlı konusunda çok bilgim olmayan konuda yorum yapamıycam.Ama İslam'ın onay vermediği bir durumu kabul eden bir anlayış nerde olursa kabul edilemez.Daha fazla uzatmak istemiyorum.Bu davranışların olduğunu biliyoruz ama meşrulaşması hak özgürlük değil benim gözümde.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ensar olayına sesimizi çıkarmadığımızı nerden biliyorsunuz? Pisliğin iğrençliğin her türlüsüne karşı durmak zorundayız.Diğer konularda kadına şiddet tecavüz vs de sesimiz çıkmak zorunda susup izleyelim diyen kim? Yıllardır sürse de gene kabul edemeyiz. Osmanlı konusunda çok bilgim olmayan konuda yorum yapamıycam.Ama İslam'ın onay vermediği bir durumu kabul eden bir anlayış nerde olursa kabul edilemez.Daha fazla uzatmak istemiyorum.Bu davranışların olduğunu biliyoruz ama meşrulaşması hak özgürlük değil benim gözümde.
Vakıf kapatıldı mı? Suçluları içeri alındı mı? Hiçbir şey olmadı. Ses çıkarma konusunda tekil olarak sizi hedef göstermiyorum zaten. Toplumdan bahsediyorum. Eşcinselliğe karşı bu kadar sesini çıkaran insanların hepsi ensar vakfı konusunda da, hayvan hakları kanunu konusunda da bu kadar sesini çıkarsaydı şuan suçluları dışarıda gezemezdi. Bugün hayvana tecavüzün suçu yok hala. Daha 2 hafta önce yaşanan olayın haberi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
LGBT konusu çok fazla uzatılıyor bence.
Burada kimse LGBT'ler insan değildir hakları yoktur yok olsunlar kahrolsunlar flan demiyordur heralde. ( Diyemez zaten. )

Burada belli bir yaşın ve olgunluğu üstünde insanlar çok rahat konuşuyor bazı şeyleri. Ben üniversitede iken ev arkadaşlarımın sınıfında vardı bir GAY çocuk oturup bir ortamda konuştuğunda bu adamdan hiçbir zarar gelmez canını malını emanet et dersin o derece iyi insanlar. ( Tabi konuşması hareketleri ve ses tonu insana bir değişik geliyor alışık olmayınca yada aşırı uç giyinmesi gözüne kalem sürmesi flan.)

Ama burada karşı olanların derdi bunun resmiyete dökülmesi yoksa kimseyi yok sayma veya yok etme sevdası yok. Ve 18 yaş altı daha tam kişiliği ve cinsel yönelimi oturmamış çocukların o tür ortalama girmesi. ( Şimdi hepimiz genç olduk az popüler olma sevdasına neler neler yaptık yanlış yönelime kapılmaması hedef. )

Veya şimdi burada çocuğu olan veya olacak insanlar vardır. 15-16 yaşında çocuğunuzu gay arkadaşları ile ayrı eve çıkmasına izin verirmisinz ? Veya kızınızı lezbiyet arkadaşalrı ile kalmasına izin verirmisiniz. 20 yaş üstü cinsel yönelimi ve kişiliği oturmuş insanların burada konuşması çok rahat. Herşey serbest yapın girsin ne olacak deniyor.

Açıkçası ben ilerde kızımı veya oğlumu parka götürdüğümde orada evli iki erkeği yiğişirken görmek istemem çocuğum baba bu abiler ne yapıyor sorusuna maruz kalmak istemem. 3-5 yaşında çocuğumun baba bu iki abla evlenmiş bende şu kız arkadaşım ile evlenecem tarzı örneklere maruz kalmak istemem açıkçası.

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744

Tabi tabi. Bunlar ispatlı şeyler değil(!) Hayal ürünü uydurmalar(!) Aç da haber izle biraz. Buraya savcılığın soruşturma numarasını koyacak değiliz.
Kaç cumadır görüntüler geliyor değil mi ?

konuşma ve yazma şeklinizden çapınızı anladım. Size iyi günler dilerim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
9-) Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.
11-) Forum içerisinde siyaset yapmak SDN Siyaset bölümü hariç yasaktır. Yöneticilerin belirlemiş olduğu yerel seçim zamanında inisiyatif tanınacaktır.

İnsan gibi seviyeli bir şekilde şu konuyu bile konuşmayı başaramadınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...